Заміна посвідчення ветерана війни на посвідчення жертв нацистських переслідувань

Управління праці соціального захисту населення Білозерської районної державної адміністрації доводить до відома колишніх в’язнів концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання та місць примусових робіт у роки Другої світової війни, що управління проводить заміну посвідчень ветеранів війни, виданих зазначеній категорії громадян на посвідчення жертв нацистських переслідувань.

Законом України «Про жертви нацистських переслідувань» від 23.03.2000 року №1584-ІІІ колишніх в’язнів концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання та місць примусових робіт у роки Другої світової війни визнано жертвами нацистських переслідувань та визначено їх право на користування пільгами.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо соціального захисту жертв нацистських переслідувань» від 16.12.2004 № 2256-ІУ зазначені категорії осіб виключено із Закону та визначено їх право на користування пільгами відповідно до статей 6-1 – 6-5 Закону № 1584.

Згідно із статтею 5 Закону № 1584 жертвам нацистських переслідувань видаються відповідні посвідчення замість раніше виданого посвідчення ветерана війни.

Посвідчення жертви нацистських переслідувань видаються на підставі одного з таких документів:

довідки, виданої органами служби безпеки, державними архівами, архівами МВС, Міноборони, архівними установами інших держав;

довідки військово-медичного музею колишнього СРСР (м. Санкт-Петербург);

довідки Міжнародної служби розшуку Червоного Хреста;

довідки з архівів-музеїв, утворених в місцях розташування колишніх фашистських концтаборів (Освенцім, Бухенвальд, Дахау, Маутхаузен, Равенсбрюк та інші), гетто та інших місцях примусового тримання і примусових робіт у роки Другої світової війни, а також архівів іноземних антифашистських організацій;

довідки Комісії у справах колишніх партизанів Другої світової війни 1941-1945 років при Верховній Раді України.

За отриманням консультацій звертатися в Управління прація соціального захисту населення Білозерської районної ради до кабінету №13

Управління соціального захисту населення районної державної адміністрації