Питання легалізації праці – на контролі в райдержадміністрації

07 лютого 2019 року в смт Білозерка під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Олексія Журавленка відбулося засідання групи для здійснення перевірок у районі з легалізації оплати праці та зайнятості населення. На засіданні були розглянуті питання детінізації трудових відносин у сфері зайнятості населення та про розробку графіку проведення рейдів групою на лютий поточного року.

На початку засідання завідувач сектору праці та пенсійного нагляду управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Ольга Мельничук ознайомила присутніх із матеріалами, викладеними у листі Головного управління ДФС у Херсонській області від 14 січня 2019 року стосовно суб’єктів господарювання, у яких за даними звітності обліковується один або менше найманих працівників і які декларують дохід від здійснення господарської діяльності.

В ході засідання було заслухано пояснення керівників 17 суб’єктів господарювання, які зареєстровані в районі щодо ситуації, яка склалася на підвідомчих підприємствах по здійсненню господарської діяльності із залученням найманої праці.

За підсумками засідання усім заслуханим суб’єктам господарювання рекомендовано забезпечити проведення господарської діяльності у правовому полі, не допускати використання   неоформленої   найманої   праці чи безпідставної її мінімізації; своєчасно та в повному обсязі інформувати службу зайнятості про попит на робочу силу (наявні вакансії); забезпечити організацію навчання, стажування на робочому місці затребуваних працівників використовуючи ресурси та можливості служби зайнятості. Також було затверджено графік перевірок на поточний місяць.