Працівники культури Білозерського району підвели підсумки роботи за 2018 рік та визначилися з планами на поточний

На базі Білозерського районного будинку культури відбулася підсумкова  нарада клубних працівників району. Перед працівниками з доповіддю виступила начальник відділу культури райдержадміністрації Світлана Шевченко, яка відзначила основні  досягнення в галузі культури за 2018 рік, зокрема:

– Здобуто І місце у рейтингу активності за постійну участь у обласних культурно – мистецьких заходах у 2018 році.

– Аналітичний звіт про роботу клубних закладів району, підготовлений методистами районного будинку культури, визнано одним з найкращих в області.

– 5 квітня в рамках обласної Великодньої культурно-мистецької акції «Писанковий сад» було проведенно конкурс композицій «Великодній барвограй», в якому перемогла керівник любительського об’єднання декоративно-прикладного мистецтва «Горнятко» Федорівського сільського будинку культури ТЕТЯНА СЕРДЮК.

– На відкритому фестивалі народної творчості «Душа Півдня» в кулінарному фестивалі «Таврія-Борщ» в номінації «Вміла готувати вміла й подавати» перемогла шеф-кухар, директор Дніпровського СБК Олена Бутковська.

– Рецепт «ОРИГІНАЛЬНИЙ» розміщено у збірці традиційних та авторських рецептів «УКРАЇНСЬКИЙ БОРЩ З ТАВРІЙСЬКИМ ПРИСМАКОМ», яку випустив Херсонський обласний Центр народної творчості.

– На обласному культурно-мистецькому заході «Свято кабака, або Хелловін по-українськи!» у фестивалі гарбузової каші «Каша – сила наша!» здобута перемога в номінації «Гарний стіл – очам на радість!»

– Здобуто І місце у обласному відбірковому турі на кращий сільський будинок культури та ІІ місце у Всеукраїнському огляді-конкурсі Чорнобаївським сільським будинком культури.

– Грамотою директора департаменту культури, туризму та курортів обласної державної адміністрації за вагомий внесок у розвиток культури Херсонщини, плідну працю та високий професіоналізм нагороджені заслуженний працівник культури України, концертмейстер народного хору «Калиновий цвіт» комунального закладу «Будинок культури села Чорнобаївка» КРИВИЦЬКИЙ ЛЕОНІД ОПАНАСОВИЧ та директор комунального закладу «Олександрівський сільський будинок культури» МОРОЗ СВІТЛАНА ДМИТРІВНА,

– Відзнакою (медаллю): «За вагомий внесок у розвиток культури Херсонської області» нагороджено директора Киселівського СБК Біденка Юрія Івановича.

За підсумками здачі статистичного річного звіту у Білозерському районі працює 152 гуртки художньої самодіяльності, 69 з них дитячі. В гуртках займається 1488 учасників, 6 колективів мають звання «народний», один – «зразковий». За минулий рік колективи взяли участь в одному міжнародному, п’яти всеукраїнських, чотирьох регіональних, дев’ятнадцяти обласних та п’яти районних фестивалях-конкурсах.

Також Світлана Миколаївна відзначила значне покращення матеріально-технічної бази Федорівського, Велетенського, Інгулецького, Садівського, Дніпровського, Киселівського, Новотягинського, Правдинського, Посад-Покровського, Токарівського, Миролюбівського сільських будинків культури, Іванівського, Ульянівського, Клапайського сільських клубів, Білозерського районного будинку культури.

Начальник відділу культури вказала на недоліки та помилки при здачі аналітичного звіту сільськими закладами культури, а також закликала директорів, художніх керівників та керівників творчих колективів відповідально поставитись до підготовки звітного концерту району в обласному огляді-конкурсі.

Завершила свій виступ Світлана Миколаївна на приємній ноті. Грамотою відділу культури РДА «За якісну роботу щодо підготовки аналітичного звіту про роботу закладу культури за 2018 рік» були нагороджені Бєлінська Ольга Михайлівна (директор Велетенського СБК), Бутковська Олена Валеріївна (директор Дніпровського СБК), Мороз Світлана Дмитрівна (директор Олександрівського СБК) та Сердюк Тетяна Анатоліївна (директор Федорівського СБК). Також кращі будинки культури за роботу у 2018 році були відзначені номінаціями «Палітра мистецьких ідей» (Правдинський СБК директор Савицька Наталя Борисівна), «Мистецька родина» (Дніпровський СБК, художній керівник Оксана Корміленко), «Хранителі творчих традицій» (Велетенський СБК, керівник народного колективу народної пісні «Велетняночка» Будник Микола Ананійович), «Мистецтвом прикрашаю світ» ( Федорівський СБК, директор Сердюк Тетяна Анатоліївна), «З піснею по життю» (Посад-Покровський СБК директор Таточенко Олена Василівна), «За активну концертну діяльність» (Чорнобаївський СБК, директор заслужений працівник культури України Татарінов В’ячеслав Григорович).

Згодом продовжили нараду методисти Білозерського РБК. Було вирішено робочі моменти: плани на 2019 рік, підготовка до звітного концерту, складено графік виїздів до сільських закладів культури для перегляду звітних концертів на місцях і відбір кращих номерів.