Що відомо дітям про світ професій?

Processed with VSCO with preset

Дорослим здається, що все у світі  давно відомо  та знайомо. І чомусь так склалось, що вибір професії – це вибір всієї родини. Але ця впевненість дорослих може завадити розвитку та самореалізації молодої людини, її вдалої  інтеграції у професійну сферу. Всі повинні чітко розуміти, що метою має бути допомога в  орієнтації молоді у вдалому  виборі професії.

Саме напрямку роботи як  профорієнтація   учнівської  молоді,  фахівці Служби зайнятості приділяють особливу увагу. Визначають  схильності дітей та доносять до усвідомлення учнів попит на ринку праці на ті чи інші професії.

Хто як не спеціалісти служби зайнятості краще  може знати скільки і саме в якому регіоні потрібні лікарі, фельдшери, бухгалтери, юристи, педагоги, бармени, продавці, трактористи, слюсарі, газозварники та ін.? Та за  для цього проводять масові інформаційні заходи для школярів.

Нещодавно один з таких заходів пройшов у  Білозерському закладі початкової  освіти – науковому ліцеї ім. О.Я.Печерського. Дійство проходило у вигляді профорієнтаційної ділової гри під назвою “Професійні горизонти” у якій приймали участь 3 команди учнів 10-х класів-  Білозерського закладу початкової  освіти- наукового ліцею- ім. О.Я.Печерського, Білозерського закладу ЗПЗСО № 2  ім. Б.Хмельницького та  Білозерського закладу ЗПЗСО № 3.

На заході були присутні О.В. Розсуждай- директор Білозерської  районної філії ХОЦЗ, Л. М. Бондаренко- головний спеціаліст відділу освіти, культури, молоді та спорту Білозерської селищної ради, О. В. Кирик – заступник директора з виховної роботи  Білозерського закладу початкової  освіти – наукового ліцею ім. О.Я.Печерського, практичні психологи ЗПЗСО №2 та №3 – А.О. Грекул та Ю.В. Нечай.

Підготувала та вела захід молодий фахівець Білозерської районної філії  –  Євгенія Неннова, яка не так давно сама визначалась у виборі професії , а зараз вона активний творчий спеціаліст, вдало  працює разом з іншими спеціалістами служби над новими інтерактивними  формами і методами подачі інформації учнівській молоді.  Діти зацікавлено  сприймали ведучу цієї гри, адже вона для них  – провідник між дитинством і дорослим життям. З великою активністю та ентузіазмом демонстрували знання з таких питань як: скільки ж  налічується професій, скільки  людей не працюють за надбаними професіями, які фактори потрібно враховувати при виборі професії та ін.

З заключним словом виступила Олена Розсуждай, побажавши дітям зробити правильний вибір саме своєї професії та за результатами підрахунків, спостережень членів журі, вручила грамоти капітанам команд. За 1 місце отримали грамоту учні  Білозерського закладу початкової  освіти – наукового ліцею ім. О.Я.Печерського, за  2 місце отримали учні   Білозерського закладу ЗПЗСО № 3  та   3 місце отримали учні Білозерського закладу ЗПЗСО № 2  ім. Б.Хмельницького.

Всі присутні  заходу отримали гарні враження, позитивні емоції, піднесений настрій, а по іншому не мало й бути, адже діти це наша радість.

Processed with VSCO with preset