В смт Білозерка відзначили 75-ту річницю визволення району від німецьких загарбників

У лютому 1944 року війська третього Українського фронту під командуванням генерала Родіона Малиновського в ході Березнегувато-Снігурівської операції  розпочали операцію по звільненню території сучасної Херсонської області від нацистських загарбників, а вже 14 березня Херсонщину було звільнено, а останнім із районів став Білозерський.

14 березня 2019 року в смт Білозерка відбулися урочисті заходи, присвячені 75-й річниці визволення Білозерки та району від нацистських загарбників. Урочистою ходою представники громадськості, трудових колективів, молодь, жителі селища на чолі з керівництвом  району, Білозерської ОТГ, районної ради ветеранів пройшли центром селища до Алеї Слави та Вічного вогню, де відбувся мітинг.

До учасників зібрання з вітальними словами звернулися голова районної державної адміністрації Віктор Романов, голова районної ради Аліна Науменко, Білозерський селищний голова Антоніна Чередник, член районної ради ветеранів, учасник бойових дій у Другій світовій війні, учасник визволення Херсонщини із с.Томина Балка Шевцов Олександр Іванович.

Голова райдержадміністрації навів присутнім цікаві виписки із архівних зведень Совінформбюро, які лунали 75 років тому із гучномовців по всій території колишнього Радянського Союзу і стосувалися населених пунктів Білозерського району: «Оперативне зведення за 13 березня 1944 року: На південний захід від Апостолове наші війська, продовжуючи наступ з боями зайняли населені пункти, в тому числі великі населені пункти Федорівку, Понятівку, МИКІЛЬСЬКЕ. Війська 3-го Українського фронту, форсувавши річку Дніпро, в нижній течії, 13 березня в результаті вуличних боїв оволоділи містом ХЕРСОН – великим вузлом залізничних і водних комунікацій і важливим опорним пунктом оборони німців у гирла річки Дніпро». «Оперативне зведення за 14 березня: На Миколаївському напрямку війська 3-го Українського фронту продовжували успішно розвивати наступ і оволоділи містом Широка БАЛКА (на північному березі Дніпровського лиману), районним центром Білозерка, а також з боями зайняли Киселівку, Шкуриново-Загорянівку, Музиківку, Чорнобаївку, Касперівку і залізничну станцію Чеховичі».

Усіх полеглих у ті страшні часи воїнів та сучасних захисників України учасники мітингу вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до Вічного вогню та Стели загиблих воїнів.

У списку героїв-визволителів Білозерщини значиться командир взводу гвардії молодший лейтенант Семен Андрійович  Харченко, який у районі села Садове повторив подвиг Олександра Матросова. Він удостоєний вищої нагороди Батьківщини – Герой Радянського Союзу посмертно та похований на Алеї Слави у Білозерці.

Пам’ять про війну, її сувора правда житиме з нами як приклад мужності, патріотизму та важкої праці протягом повоєнних років. Земний уклін і сердечна подяка всім людям старшого покоління і особисто кожному учаснику тих бурхливих подій за неоціненний вклад заради вільного і щасливого життя нащадків!

Більше фото тут