Сьогодні відзначається Міжнародний день сім’ї

Святкування Дня сім’ї проходить щорічно 15 травня, встановлено Генеральною Асамблеєю ООН і покликане звернути увагу світової громадськості на проблеми сім’ї, підвищити рівень інформованості щодо сімей та поглибити знання соціально-демографічних процесів.

Справжня цінність у нашому житті – це сім’я. Сім’я де тебе розуміють, люблять, чекають, допомагають вирішити проблеми. Є гарне прислів’я про те, що одну гілочку переламати легко, а ось коли вони зібрані в пучок — навряд чи. Ось так і з сім’єю. Разом куди легше протистояти життєвим негараздам, знаходити виходи, боротися.  Кожна людина потребує надійного тилу у своєму житті, особливо діти, які повинні бути впевнені, що у них добрі і дбайливі батьки. Тільки тоді дитина зможе будувати благополучні відносини з іншими людьми. Це важливо для всього його подальшого життя.

Поважайте свою дитину так, як поважали б дорослого. Дозвольте дитині брати участь у прийнятті рішень, особливо тих, що стосуються її. Прислухайтеся до думки дитини. Якщо ви змушені сказати дитині щось неприємне, подумайте, яким чином ви сказали б це дорослому. Вибачайтеся, якщо вчинили неправильно по відношенню до дитини. Намагайтесь побачити світ очима вашої дитини і зрозуміти її почуття. Пригадайте, як ви почувалися, коли були дитиною, і яким незрозумілим здавався Вам світ дорослих, коли з вами чинили несправедливо. Діти мають право на позитивне ставлення до себе.

Любов є найважливішою потребою усіх дітей. Батьківська любов допомагає дитині формувати впевненість у собі, викликає почуття власної гідності.

І пам’ятайте: родина – це місце де дитина засвоює основи моралі серцем і душею, коли розвиваються почуття доброти, чуйності, любові до всього живого. Батьки – головні природні вихователі дитини. Рідна домівка – не тільки місце притулку, дах над головою, а й родинне вогнище, місце захисту від життєвих негараздів.