ГЕРОЇ НАШИХ СЕРДЕЦЬ – ІРИНА КАЛУПАХА

Вона народилась і майже все життя прожила в місті Шахтарську Донецької області. Виїжджала звідти лише задля навчання в університеті. Працювала слідчим в правоохоронних органах. І ніколи не думала про те, щоб поїхати з рідного міста.

Усе змінилося в 2014 році, коли в Шахтарську почалися бойові дії.

«Ми не брали з собою речей, абсолютно. Це було літо. Тільки найнеобхідніше. Ми думали: «Ну, максимум пару тижнів, і повернемося», — згадує Ірина Калупаха.

Пара тижнів перетворилася на 5 років. Сьогодні Ірина Калупаха працює в Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій і допомагає адаптуватися до нового життя переселенцям. Таким самим людям, як і вона. Людям, які через війну втратили рідний дім.

«Я думала, що так буде легше: коли ти сама переселенка, то краще розумієш людей, які опинилися в такій самій ситуації, — розповідає Ірина. — Але виявилося, що так ще складніше, бо коли до тебе приходить людина і виливає свої проблеми, вона каже, що ти ніколи її не зрозумієш: «Ну куди вам! Ви тут, у Києві, у міністерстві! Звідки ви можете знати, як нам там?»

А Ірина знає. І знає не лише вона. Кожен четвертий працівник Міністерства з питань тимчасово окупованих територій — переселенець.

Сьогодні завдяки таким людям, як Ірина, держава краще розуміє ситуацію, з якою зіштовхнулася на Донбасі. У міністерстві є стратегічні документи, є планування, розуміння, куди рухатися. Саме тому Ірина та її колеги продовжують організовувати доставку гуманітарних вантажів на Донбас, пошук житла для переселенців, набір в українські навчальні заклади студентів з тимчасово окупованих територій.

«Передусім ми повинні зберегти зв’язки між собою, — підсумовує Ірина. — Ми — єдина держава. Ми не можемо поставити стіну і про все забути. Цього просто не може бути».