Герої наших сердець: історія волонтерів, що допомагають людям з вадами зору. Анатолій і Дарія Сасси

Вони міцно тримаються за руки. Завжди. І річ не тільки в почуттях. Анатолій дуже погано бачить, а його дружина Дарія — повністю незряча. Більшу частину життя пара прожила у Краматорську. Але коли в місті з’явилися бойовики зі зброєю, подружжя вирішило переїхати до Сум.

Змінивши місце проживання, Сасси не змінили свої принципи — допомагати інтегруватися в суспільство людям з вадами зору. І Суми одразу відчули на собі активність і енергію цих двох переселенців.

Анатолій і Дарія створили громадську організацію, яка навчає людей з вадами зору користуватися гаджетами та знайомить з новим технологіям. Дарія — дипломований філолог, завдяки інтернету навчає українській мові незрячих не лише з України, а й з інших країн, ставить онлайн-вистави сучасних п’єс.

«У нас є хобі, яке нас об’єднує, — каже Анатолій. — Після того, як ми одружилися, почали збирати власну аудіобібліотеку. Нині вона налічує понад 10 000 аудіокниг. Сьогодні скористатися цією бібліотекою може будь-хто в Сумах».

Останній здобуток подружжя — облаштування в центрі міста чотирьох перехресть озвученими світлофорами. До того, як у житті Сум з’явилося подружжя Сассів, у місті не було жодного такого світлофора.

«Я вірю в щасливе майбутнє нашої країни, — каже Дарія. — І воно невдовзі настане. Але все залежить від нас самих».