Адреса: вул. Свободи, 87, смт Білозерка
Білозерського району Херсонської області, 75000
Графік роботи: Понеділок - Четвер: 08:00 - 17:00.
П’ятниця: 08:00 - 15:45. Вихідні: Субота, Неділя 

тел.: (05547) 3-38-84
e-mail: bra-biloz@khoda.gov.ua

УПРАВЛІННЯ ПФУ В РАЙОНІ ІНФОРМУЄ

Якісне обслуговування  - запорука успіху та довіри
 
 Обслуговування громадян - один з приоритетних напрямків діяльності органів Пенсійного фонду України, у тому числі і Херсонської області. Саме тому особлива увага приділяється організації прийому громадян. На сьогодні в кожному управлінні та відділенні Фонду області облаштовано зали обслуговування, які працюють за принципом “єдиного вікна”.  Ця сучасна форма обслуговування, насамперед, дозволила подолати черги. На сьогодні, для отримання будь-якої послуги, достатньо звернутися до вільного віконця у залі обслуговування.
Як правило, до органів Фонду зі своїми питаннями та проблемами звертаються переважно люди похилого віку, отже, перед фахівцями, що здійснюють прийом, стоїть завдання не лише професійно виконати свої обов’язки, а й поставитися з розумінням  до  потреб людини, надати пораду, а іноді - просто вислухати. Отже, служба персоналу органів Фонду при підборі кадрів приділяє значну увагу таким якостям як толерантність, виваженість, комунікабельність. 
Органи Пенсійного фонду не залишаються осторонь розвитку новітніх технологій. Лише за останні два роки проведено ряд перетворень, які кардинально змінили підхід до сервісу надання послуг. Одним з ключових моментів є перетворення  Реєстру застрахованих осіб.  Це - частина  загального Реєстру державного соціального страхування, який згідно з законодавством, ведеться Пенсійним фондом України, починаючи з 1998 року.
Довідково:  на сьогоднішній день у Реєстрі міститься  інформація про 41,4 млн осіб. У тому числі про 12,5 млн працездатних громадян, майже 12 млн пенсіонерів і 400 тис. одержувачів виплат за різними видами соціального страхування.
Два роки тому у Реєстрі містилися дані лише про працюючих громадян.  Після  модернізації у Реєстрі інформація про кожну застраховану особу - чи то є працююча особа, чи пенсіонер, чи одержувач виплат із соціального страхування, - об’єднана в картці застрахованої особи. Зокрема, в ній містяться всі персональні дані в актуальному стані, вся інформація про документи, які є у особи, наприклад, дані про видачу пенсійного посвідчення, свідоцтва соціального страхування, про їх заміну в разі втрати та інше. Також у Реєстрі систематизовані всі дані про страховий стаж і заробітну  плату, починаючи з 2000 року. Нововведенням є і те, що в Реєстрі застрахованих осіб людина, якій вже призначено пенсію, може ознайомитися зі своєю електронною пенсійною справою.
В минулому році Херсонщина стала однією з перших областей України, де запроваджено централізовану систему призначення та виплати пенсій. Насамперед, ця система дала змогу  громадянам  отримувати ряд послуг органів Фонду без прив’язки до місця реєстрації або проживання. Тобто, людина може зайти до будь-якого управління Фонду і вирішити всі свої пенсійні питання, незалежно від того, де вона фактично проживає. Також, нова система відкриває можливості для обслуговування громадян не лише в управліннях Фонду на рівні району чи міста, а й безпосередньо в територіальних громадах, у центрах надання адміністративних послуг, в банківських установах  і на поштових відділеннях тощо. Робота в цьому напрямку вже розпочалася.

Довідково:  на сьогоднішній день в Херсонській області зареєстровано  14 об’єднаних територіальних громад. Постановою правління Пенсійного фонду України від 24.02.2017 року № 3-1 визначено Музиківську територіальну громаду Білозерського району, як таку, де будуть надаватися послуги органами Пенсійного фонду на відокремленому робочому місці. Цією ж постановою визначено і перелік послуг.

 Централізована система призначення і виплати пенсій діє за єдиними для всієї країни стандартами. Вона дає можливість отримувати послуги і дистанційно, фактично не виходячи з дому, треба лише зареєструватися на веб-порталі Пенсійного фонду України.
Основними перевагами нової системи є значне скорочення часу обслуговування громадян, терміну призначення (перерахунку) пенсій, зменшення документообігу, формування не паперової, а електронної пенсійної справи. В нових умовах є можливість на центральному рівні здійснювати планування пенсійних виплат, прогнозувати та моніторити фактичні витрати, що абсолютно унеможливлює нецільове використання коштів. Але, найголовнішим є те, що в новій системі мінімізується вплив так званого людського фактору на процес призначення або перерахунку пенсії.
Довідково: станом на 01.05.2017 фахівцями органів Фонду в Херсонський області призначено (створено) 3117 електронних пенсійних справ на базі централізованих інформаційних технологій.
В планах Пенсійного фонду України на поточний рік передбачено розширення переліку послуг, які надаються через веб-портал Пенсійного фонду. Серед них дистанційне обслуговування - надання індивідуальних послуг спеціалістами Контакт-центру Пенсійного фонду України. Також планується розширення кількості об’єднаних територіальних громад, в яких будуть виділені робочі місця для фахівців Фонду.
 
Херсонське об”єднане управління Пенсійного фонду України

Триває робота щодо залучення користувачів до веб-порталу електронних послуг ПФУ

З метою підвищення обізнаності громадян щодо можливості постійного контролю за сплатою страхових внесків та страховим стажем спеціалістами Херсонського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Херсонської області проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення смт Білозерка щодо переваг користування веб-порталом електронних послуг ПФУ.
13 травня 2017 року головний спеціаліст управління Тетяна Ярошак зустрілася з фізичними особами-підприємцями та найманими працівниками та розповіла про порядок надання органами Пенсійного фонду послуг в електронному вигляді та реєстрації користувачів веб-порталу, а також про основні принципи роботи з цим електронним ресурсом.
У ході бесіди працівник управління наголосила, що персональні дані мають безпосередній вплив на майбутню пенсію громадян, тому потребують постійного контролю застрахованими особами.
Наприкінці зустрічі присутні отримали буклети та листівки на пенсійну тематику.  

 

Шановні ветерани!
Прийміть  щирі вітання зі світлим і радісним святом - Днем Перемоги!
Ми схиляємо голови перед подвигом дідів та батьків - і тих, котрі віддали своє життя за визволення рідної землі, і тих, кому судилося дійти до Перемоги та ще багато років працювати на мирному фронті.
Бажаємо Вам, дорогі ветерани, міцного здоров'я і довголіття, щасливої долі, квітучих весен під мирним небом!
Зі святом, дорогі ветерани!
 
 Білозерський відділ
Херсонського об'єднаного  управління Пенсійного фонду України
Херсонської області
 
Розміри пенсій учасникам війни та учасникам бойових дій визначаються відповідно до положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та залежать від стажу та заробітку. Інваліди ж війни мають право на вибір закону, відповідно до якого обчислюватиметься розмір їхніх пенсій: “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” або “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.
До розміру пенсії додаються встановлені державою надбавки та підвищення:
-статусне підвищення;
-державна соціальна допомога на догляд;
-цільова грошова допомога на прожиття;
-пенсія за особливі заслуги перед Україною (за наявності заслуг).
Більшість надбавок та підвищень визначаються у відсотках від прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, деякі  встановлюються у фіксованому розмірі.
З 01.05.2017 розмір прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, становить 1312,00 грн. (Закон України “Про Державний бюджет України на 2017 рік”). В результаті цього, перераховуються складові пенсійних виплат, які залежать від  вказаного показника.
 
І.СТАТУСНІ ПІДВИЩЕННЯ
 
 

 
Категорія

Розмір підвищення,  % від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб

 
Сума, грн

З 01.05.2017

Інваліди  війни І групи,
колишні малолітні (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язні концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнані інвалідами I групи внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин

50 %

656,00

Інваліди війни ІІ групи,
колишні малолітні (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язні концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнані інвалідами IІ групи внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин

40 %

524,80

Інваліди війни ІІІ групи,
колишні малолітні (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язні концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнані інвалідами III групи внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин

30 %

393,60

Інваліди війни II і III груп з числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та війни 1945 року з імперіалістичною Японією, яким виповнилося 85 років і більше

50 %

656,00

Учасники бойових дій,
колишні неповнолітні (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язні концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також діти, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків

25 %

328,00

Учасники бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та війни 1945 року з імперіалістичною Японією, яким виповнилося 85 років і більше

50 %

656,00

Учасники війни та колишні в’язні концтаборів та інших місць примусового тримання, нагороджені орденами і медалями колишнього Союзу РСР за самовіддану працю і бездоганну військову службу в тилу в роки Великої Вітчизняної війни

20 %

262,40

Інші учасники війни та колишні в’язні концтаборів та інших місць примусового тримання

15 %

196,80

Члени сімей загиблих, померлих (тих, які пропали безвісти) військовослужбовців

398,58

Подружжя померлих інвалідів Великої Вітчизняної війни, колишніх малолітніх в’язнів, визнаних за життя інвалідами, які не одружилися вдруге

398,58

Подружжя померлих учасників війни і бойових дій, жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге

131,20
 

Діти війни

66,43

 
! Ветеранам війни, яким виповнилося 100 і більше років, виплата підвищень, передбачених Законом України  «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» здійснюються у потрійному розмірі.
 
ІІ. ДЕРЖАВНА СОЦІАЛЬНА ДОПОМОГА НА ДОГЛЯД
 
Законом України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та інвалідам” визначені такі розміри допомоги:
 

Категорія

Розмір підвищення,  % від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб

01.05.2017

 

 

Сума, грн

І. Інваліди війни, яким призначено пенсії по інвалідності відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»

1) інваліди І групи
 

а) підгрупа А

100

1312,00

б) підгрупа Б

50

656,00

2) інваліди ІІ групи, які є одинокими та за висновком  ЛКК потребують постійного стороннього догляду

25

328,00

3) інваліди ІІІ групи, які є одинокими та за висновком ЛКК потребують постійного стороннього догляду

15

196,80

ІІ. Особам, які належать до інвалідів війни відповідно до ст. 7 ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та одержують пенсії за віком, по інвалідності, за вислугу років, крім тих, яким пенсія призначена відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”

1) інваліди І групи
 

а) підгрупи А, які брали безпосередню участь у бойових діях в період ВВВ та війни з Японією

100

1312,00

б) підгрупа Б, які брали безпосередню участь у бойових діях в період ВВВ та війни з Японією 

50

656,00

в) інші інваліди підгрупи А

30

393,60

г) інші

15

196,80

2) інваліди ІІ та ІІІ групи, які є одинокими та за висновком ЛКК потребують постійного стороннього догляду

а) інваліди ІІ групи, які брали безпосередню участь у бойових діях в період ВВВ та війни з Японією

25

328,00

б) інші

15

196,80

 

 

 

 

 

 

 
III. ЦІЛЬОВА ГРОШОВА ДОПОМОГА НА ПРОЖИТТЯ
Встановлюється відповідно до Закону України “Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни” у таких розмірах: для  інвалідів війни I групи – 70 гривень, II та III груп – 50 гривень, для учасників бойових дій – 40 гривень, незалежно від розміру отримуваної пенсії.
 
МІНІМАЛЬНИЙ РОЗМІР ПЕНСІЇ
 
Інвалідам війни та учасникам бойових дій, у яких щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає в інвалідів війни I групи – 285% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, II групи – 255%, III групи – 225%, учасників бойових дій – 165% виплачується щомісячна державна адресна допомога до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначених розмірів.
Учасники бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та війни 1945 року з імперіалістичною Японією, яким виповнилося 85 років і більше, та інваліди війни II і III груп з їх числа,  у пенсійному забезпеченні прирівняні до інвалідів І групи. Тобто вони одержують статусне підвищення в розмірі, передбаченому законом для інвалідів війни I групи, тобто 656,00 грн (1312,00 грн х 50%). Крім того, розмір пенсії зазначеної категорії ветеранів не може бути нижчим за 3739,20 грн (285 % х 1312,00 грн).
Отже,  розмір пенсій інвалідів і учасників бойових не може бути меншим за:

Категорія

%

Сума, грн
з 01.05.2017

Інваліди війни I групи

285 %

3739,20

Інваліди війни ІI групи

255 %

3345,60

Інваліди війни ІІІ групи

225 %

2952,00

Інваліди війни II і III груп з числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та війни 1945 року з імперіалістичною Японією, яким виповнилося 85 років і більше

285 %

 
3739,20
 

Учасники бойових дій

165 %

2164,80

Учасники бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та війни 1945 року з імперіалістичною Японією, яким виповнилося 85 років і більше

285 %

3739,20

 
УВАГА! Призначена пенсія за особливі заслуги перед Україною виплачується понад вищевказану мінімальну суму пенсійних виплат.
 
Також будуть перераховані мінімальні пенсії у зв'язку з втратою годувальника, призначені відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” - 2624,00 грн (2 прожиткових мінімуми для осіб, що втратили працездатність).
 
Додатково, повідомляємо, що у 2017 році виплата разової грошової допомоги передбачена Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань” здійснюватиметься у таких розмірах:
-інвалідам війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:
- I групи - 3 500 гривень;
- II групи - 3 100 гривень;
- III групи - 2 700 гривень;
- учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, - 1 200 гривень;
- особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, - 3 500 гривень;
- членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, - 600 гривень;
- учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога - 500 гривень.
Звертаємо увагу, що розмір разової грошової допомоги учасникам бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941 - 1945 років та інвалідам війни II та III груп з їх числа, яким виповнилося 85 років і більше, визначається як для інвалідів війни I групи.
Списки осіб, які мають право на одержання разової грошової допомоги, передані місцевим органам праці та соціального захисту населення для здійснення відповідних виплат.

Продовжується інформаційно-роз’яснювальна робота щодо переваг користування веб-порталом електронних послуг ПФУ

 
  Спеціалістами управління Пенсійного фонду України в Білозерському районі продовжується інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення Білозерщини щодо переваг користування веб-порталом електронних послуг ПФУ.
  Так, 30.03.2017 року завідувач сектору ведення електронних реєстрів та підтримки інформаційно-аналітичних систем управління Тетяна Ярошак завітала до суб’єктів господарювання, які займаються підприємницькою діяльністю у смт Білозерка та поспілкувалася з найманими працівниками фізичних осіб-підприємців.
  У ході бесіди було обговорено значення легальної зайнятості, як підґрунтя для майбутньої пенсії.
  Для отримання індивідуальної інформації про відображену заробітну плату в реєстрі застрахованих осіб та самостійного контролю роботодавця щодо сплати страхових внесків Тетяною Ярошак було запропоновано зареєструватися на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України. 
  Наприкінці зустрічі присутні отримали буклети та листівки на пенсійну тематику.  

Проходить реорганізація управління Пенсійного фонду України в Білозерському районі

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2016 року № 988 “Деякі питання функціонування теріторіальних органів ПФУ” розпочато реорганізацію структури органів Пенсійного фонду України. Відповідно до переліку територіальних органів Пенсійного фонду України в області, затвердженого згаданою постановою, зокрема, буде реорганізовано шляхом злиття управління Пенсійного фонду України в Білозерському районі Херсонської області і управління Пенсійного фонду України у м.Херсоні та утворено Херсонське обєднане управління Пенсійного фонду України.

Таке об’єднання є суто організаційним і його мета - покращити якість роботи в пенсійній системі. Мова не йде про ліквідацію органу Пенсійного фонду в районі. Фахівці з питань пенсійного забезпечення працюватимуть і надалі в тих самих приміщеннях, залі обслуговування, кабінетах, як і до об’єднання.

Головною одиницею обслуговування громадянина стає точка надання послуг (фронт-офіс), яка розташована не тільки за місцем знаходження управління Пенсійного фонду, а і в районі, де не буде юридичної особи управління Фонду. Об’єднання управлінь в одну юридичну особу не тільки не зменшить, а навпаки, збільшить доступність пенсійних послуг. Зміст і якість цих послуг залежить, перш за все, від кваліфікації спеціалістів та їх доступності, а не від статусу установи.

Об’єднання не передбачає скорочення спеціалістів, які зайняті наданням послуг. Оптимізація, перш за все, стосується керівного складу. Для отримання сервісу не потрібно буде збирати візи та погодження, всі послуги надасть спеціаліст, до якого звернулися громадяни.

Отже, оптимізація територіальних органів Пенсійного фонду - це ще один важливий крок на шляху створення якісно нової системи пенсійного забезпечення.

Процеси реорганізації у жодному разі не створять труднощів для відвідувачів та не вплинуть на якість обслуговування громадян району. Пенсіонери, страхувальники та застраховані особи зможуть вирішувати всі питання щодо пенсійного забезпечення, отримання різноманітних довідок та отримувати роз’яснення з інших питань, віднесених до компетенції органів Фонду. Перетворення мають покращити якість надання послуг, а також ефективно та економно витрачати людські, матеріальні та фінансові ресурси Фонду.

Проводиться робота щодо вчасного надання документів майбутніх пенсіонерів до ПФУ
  З метою забезпечення права громадян на своєчасне звернення за призначенням пенсії, оперативного опрацювання поданих документів, спеціалістами управління Пенсійного фонду України в Білозерському районі здійснюється прийом документів майбутніх пенсіонерів, які набудуть право на призначення пенсії у поточному році,   інспекторами відділу кадрів надаються документи  працюючих осіб передпенсійного віку для формування справ майбутніх пенсіонерів, а також для перевірки та попередньої правової оцінки документів, які стануть базою для нарахування пенсії.
 14 березня 2017 відбулася чергова зустріч інспектора відділу кадрів КП “Білозерська ЦРЛ” Горбунової Н.В. та спеціаліста Фонду в районі Ловигіної О.С. 
 
              Працівники УПФУ взяли участь у засіданні круглого столу
 
28 лютого 2017 року у приміщенні Білозерської районної державної адміністрації відбулося засідання круглого столу  на тему «Спільна діяльність центру зайнятості та соціальних партнерів щодо сприяння зайнятості безробітних шляхом організації сезонної, тимчасової зайнятості в 2017 році». У заході взяли участь заступник голови райдержадміністрації Віктор Корнієнко, заступник начальника управління ПФУ в Білозерському районі Херсонської області Наталія Врублевська та завідувач сектору ведення електронних реєстрів та підтримки інформаційно-аналітичних систем Тетяна Ярошак.
Працівники фонду акцентували увагу присутніх на тому, що страхувальники, які приймають на роботу працівників без належного документального оформлення, позбавляють їх права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою та гідної пенсії у майбутньому.
Тетяна Ярошак  окремо зупинилася на питанні коректного відображення у звітності відомостей про найманих працівників, а саме, якщо відповідно до ст. 56 Кодексу законів про працю між працівником та роботодавцем встановлено неповний робочий день або неповний робочий тиждень, у звіті Д4 необхідно обов’язково заповнювати графу «ознака неповного робочого часу».
Присутніх також ознайомили з Веб-порталом електронних послуг ПФУ, який дає змогу застрахованим особам персонально контролювати інформацію про нарахування заробітної плати та сплату страхових внесків.
 
Зустріч з працівниками Музиківської об’єднаної територіальної громади

  На виконання плану роботи управління ПФУ в Білозерському районі на 2017 рік спеціалістами управління продовжується проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо правильності заповнення  щомісячної звітності та можливості дистанційного обслуговування за допомогою веб-порталу електронних послуг ПФУ.
Завідувачем сектору ведення електронних реєстрів та підтримки інформаційно-аналітичних систем Тетяною Ярошак було проведено зустріч з колективом бухгалтерів Музиківської об’єднаної територіальної громади.

 
Зміни щодо пенсійного забезпечення окремих категорій осіб із числа учасників антитерористичної операції
  З 06.02.2017 року набирає чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо пенсійного забезпечення окремих категорій осіб із числа учасників антитерористичної операції» від 18.10.2016 № 1683-VIII (далі – Закон 1683).
  Законом 1683 розширено коло осіб, які мають право дострокового виходу на пенсію за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками – 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок.
  З урахуванням внесених змін право на призначення дострокової пенсії за віком при дотриманні вищезазначених умов з 06.02.2017 будуть мати:
  -          військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які брали участь у бойових діях, в антитерористичній операції в районах її проведення,
  -          військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при захисті Батьківщини або при виконанні інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), або внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, виконанням інтернаціонального обов’язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення,
  -          дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які померли (загинули) у період проходження військової служби (виконання службових обов’язків) чи після звільнення із служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при виконанні обов’язків військової служби (службових обов’язків), захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, виконанням інтернаціонального обов’язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення,
  -          особи, які у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, за умови, що в подальшому такі добровольчі формування були включені до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пункту 20 статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»,
            -          особи, які у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, яким надано статус інваліда війни відповідно до пунктів 12 та 13 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»,
  -          особи з числа резервістів і військовозобов’язаних, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пункту 19 статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»,
  -          особи з числа резервістів і військовозобов’язаних, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та стали інвалідами внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, яким надано інваліда війни відповідно до пункту 11 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»,
  -          дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки осіб, які, перебуваючи у складі добровольчих формувань, загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, яким надано статус особи, на яку поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», відповідно до абзаців шостого та сьомого пункту 1 статті 10 зазначеного Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»,
  -          дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки резервістів і військовозобов’язаних, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, та загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, яким надано статус особи, на яку поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», відповідно до абзацу восьмого пункту 1 статті 10 зазначеного Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
  Тобто з 06.02.2017 право дострокового виходу на пенсію за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками – 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок надано військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, добровольцям, резервістам, військовозобов’язаним, яким надано статус інваліда війни або учасника бойових дій у зв’язку з безпосередньою участю в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, безпосереднім перебуванням в районах антитерористичної операції у період її проведення, а у разі загибелі (смерті) таких осіб - членам їх сімей.
            Для призначення дострокової пенсії залежно від категорії, до якої вона належить, особа має надати:
  -    посвідчення інваліда війна, учасника бойових дій або члена сім’ї загиблого,
  -   довідку про період (періоди) участі у бойових діях або в антитерористичній  операції в районах її проведення,
  -    довідку МСЕК про визнання інвалідом внаслідок поранення, контузії, каліцтва, одержаних при захисті Батьківщини або при виконанні інших обов'язків військової служби (службових обов'язків), під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, виконанням інтернаціонального обов'язку,
  -   висновок МСЕК щодо причинного зв'язку смерті особи з пораненням, контузією, каліцтвом, отриманими при виконанні обов'язків військової служби (службових обов'язків), під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, або захворюванням, пов'язаним з перебуванням на фронті, ліквідацією Чорнобильської катастрофи, виконанням інтернаціонального обов'язку,
  -    документи, на підставі яких надано статус інваліда війни, учасника бойових дій або члена сім’ї загиблого,
  -    документи про вік та стаж особи.
 
Додаткову інформацію можна отримати в управлінні Пенсійного фонду в Білозерському районі Херсонської області по телефону «гарячої лінії» 33-6-39, або безпосередньо звернувшись до громадської приймальні за принципом «єдиного вікна» за адресою смт Білозерка вул. Свободи  б. 85 І поверх.
 Управління Пенсійного фонду в  Білозерському районі
 

Обговорено питання збільшення надходжень до Пенсійного фонду  

  З метою визначення перспективи та напрямків подальшої роботи щодо реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, 26 січня 2017 року, в районній державній адміністрації відбулася нарада за участі голови райдержадміністрації Віктора Романова, голови районної ради Аліни Науменко та завідувача сектору платежів до пенсійної системи управління ПФУ в Білозерському районі Наталії Мацків.
  На нараді обговорено план подальших  спільних  дій органів місцевої влади та управління ПФУ в районі з питання реалізації державної політики у сфері пенсійного забезпечення, збалансування бюджету Пенсійного фонду та збільшення надходжень до пенсійного та місцевих бюджетів.

Визначено напрямки співпраці

23 січня 2017 проведено спільну нараду управління ПФУ та ДВС Білозерського РУЮ щодо стану виконання рішень судів про стягнення коштів за позовами управління ПФУ, вимог про сплату недоїмки, рішень про застосування фінансових санкцій і нарахування пені та постанов у справах про адміністративні правопорушення, функції стягнення по яких залишаються в межах повноважень управління ПФУ в Білозерському районі. Визначили напрямки та перспективи подальшої роботи. 
 
Інформаційно - роз'яснювальна робота працівників 
управління Фонду в районі один із основних напрямків роботи
             
  16 січня 2017 року в Білозерському управлінні Пенсійного фонду України в Херсонській області в рамках налагодження співпраці з об’єднаними територіальними громадами начальник управління Фонду Лариса Кондрецька та заступник начальника Наталія Врублевська провели співбесіду з головою Музиківської об’єднаної територіальної громади Лейбзоном Савелієм Нолєвичем.
  В ході бесіди були обговорені заходи, щодо подальшої співпраці з новоствореним сектором соціального захисту та медичного обслуговування населення Музиківської ОТГ, налагодження Skype-зв”язку для надання консультацій мешканцям села Східне, Загорянівка, Шкуринівка оскільки, до об”єднання  в одну територіальну громаду мешканці села Музиківка, Мірошніківка, Висунці вказаною послугою вже користувались. Основною метою зустрічі було обговорення подальшої співпраці, яка повинна бути перш за все направлена на якісне обслуговування громадян  Музиківської ОТГ. 

 

ЗАКОНОДАВЧІ ЗМІНИ З 01 СІЧНЯ 2017 РОКУ
 
З 01 січня 2017 року набрали чинності закони України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” від 21.12.2016 № 1801 (далі -Закон 1801), “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 06.12.2016 № 1774 (далі — Закон 1774), яким врегульовано окремі питання пенсійного забезпечення у 2017 році.
1. Законом 1801 з 01.01.2017 розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, становить 1247 грн., з 01.05.2017 — 1312 грн., з 01.12.2017 — 1373 грн.
Розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 01.01.2017 становить — 1544 грн., з 01.05.2017 — 1624 грн., з 01.12.2017 — 1700 грн.
Прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2017 становить 1600 грн., відповідно, максимальна величина бази нарахування единого внеску дорівнює 40 000 грн. (двадцять п”ять розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом, на яку нараховується єдиний внесок — 1600 грн.  х 25). З 01.05.2017 цей показник встановлено в розмірі 1684 грн., максимальна величина — 42 100 грн., з 01.12.2017 прожитковий мінімум для працездатних осіб — 1762 грн., максимальна величина —                44 050 грн.
2. Відповідно до Закону 1774:
2.1. у 2017 році продовжено особливий порядок виплати пенсії працюючим пенсіонерам, який діяв у 2016 році. Водночас, запроваджено новий порядок виплати пенсії окремим категоріям працюючих пенсіонерів:
У зв’язку із внесенням змін до законів України «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», Положення про помічника консультанта народного депутата України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 13.10.1995, виплата пенсії особам, працюючим:               - на посадах судових експертів, службовцям Національного банку у період роботи у Національному банку, на посаді помічника-консультанта народного депутата України (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»),
- в органах місцевого самоврядування посадовими особами місцевого самоврядування (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист», здійснюється у такому порядку: пенсії, призначені відповідно до законодавства України, розмір яких перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачуються в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Зазначений порядок виплати поширюється на працюючих осіб, незалежно від закону, згідно якого їм призначена пенсія. Виплата пенсій, призначених особам, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист", відповідно до законів України «Про державну службу» та  «Про пенсійнезабезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» в період роботи на посадах державної служби, визначених Законом України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII «Про державну службу», а також на посадах та на умовах, передбачених законами України «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статуссуддів», а також виплата пенсії іншим особам, яким пенсія призначена згідно законодавства, у період служби в органах місцевого самоврядування здійснюється вповному обсязі.
Особливий порядок виплати пенсії у 2017 році не застосовується до осіб, які проходять військову службу або перебувають на посадах у Національній поліції України.
2.2. По 31 грудня 2017 року максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10 740 грн.
3. Згідно із Податковим кодексом України змінено розмір пенсії, яка є базою для оподаткування. Податок на доходи фізичних осіб та військовий збір справляється з пенсій/щомісячного довічного грошового утримання, якщо їх розмір перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року, - у частині такого перевищення. Базою оподаткування є розмір, що перевищує 12 470 грн. на місяць (у 2016 році – 10 740 грн.). Ставка податку на доходи фізичний осіб – 18 %, військового збору – 1,5% бази оподаткування.
Коло осіб, яким надаються пільги щодо справляння податку, залишилося незмінним.
 
Додаткову інформацію Ви можете отримати в управлінні Пенсійного фонду в Білозерському районі  Херсонської області   по телефону «гарячої лінії» 33-6-39,                    Skype-зв"язку (pfu_bilozerka) або безпосередньо звернувшись до громадської приймальні “за принципом єдиного вікна” за адресою смт Білозерка вул. Свободи б. 85 І поверх.
 
 
 
Управління Пенсійного фонду
України в Білозерському районі
 
 
ПРОВЕДЕНО “КРУГЛИЙ СТІЛ” З ПРЕДСТАВНИКАМИ АРХІВНИХ УСТАНОВ ТА ЛІКВІДАТОРАМИ ПО ЗАСТОСУВАННЮ СТАТТІ 40 ЗУ “ПРО ЗАГАЛЬНООБОВ’ЯЗКОВЕ ДЕРЖАВНЕ ПЕНСІЙНЕ СТРАХУВАННЯ”
 
 
11 січня 2017 року спеціалістами управління Пенсійного фонду України в Білозерському районі Херсонської області, з метою дотримання вимог Рекомендацій щодо застосування та стан виконання Закону України «Про внесення зміни до статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо порядку визначення заробітної плати для обчислення пенсії» № 1043-VIII від 29.03.2016 року, на базі управління, було проведено засідання “круглого столу” з представниками Трудового архіву Білозерської районної ради та ліквідаторами підприємств, установ Білозерського району.
На засіданні обговорювалося питання, про необхідність підтвердження первинними документами відомостей про заробітну плату, які надаються громадянами для призначення (перерахунку) пенсій, дотримання вимог щодо збереження архівних документів та порядку їх передачі до архівних установ у випадках ліквідації, банкрутства, реорганізації підприємств, установ, організацій.
 
Всеукраїнський тиждень права в управлінні Пенсійного фонду України  у Білозерському районі Херсонської області
Права людини є однією з найвищих культурних цінностей, оскільки вони ставлять особистість у центр всіх процесів суспільного розвитку, визначають його свободу і рівноправність.
З нагоди проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини указом Президента України встановлено проведення Всеукраїнського тижня права у грудні. Проведення тижня права має сприяти підвищенню рівня правової культури населення, а також інформованості про конституційні права та обов'язки, можливість їх реалізації і захисту.
Управління Пенсійного фонду України в Білозерському районі щорічно долучається до проведення Всеукраїнського тижня права, намагається всебічно, в доступній формі інформувати населення щодо змін у законодавстві та сприяє громадянам в реалізації їх прав та інтересів.
Заходи управління спрямовані на підвищення рівня правової культури як працівників управління, так і громадян. Це лекції та бесіди з пенсіонерами, працівниками підприємств та організацій з питань захисту прав людини в пенсійному законодавстві. Спеціалістами управління постійно надається правова допомога громадянам, які звертаються до управління з питань, що стосуються компетенції Пенсійного Фонду України.
Застрахованим особам, які звертаються для отримання персональних даних з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, інформація надається з додержанням вимог Закону України “Про інформацію” та “Про захист персональних даних”.
У рамках Всеукраїнського тижня права 21 грудня 2016 року начальником управління Ларисою Кондрецькою було проведено лекцію для працівників управління на тему: «Правовий захист людини з питань, що стосуються діяльності управління Фонду»
Враховуючи важливість і необхідність соціального захисту непрацездатних через вік або стан здоров'я осіб, управління Пенсійного фонду України в Білозерському районі продовжує відповідну роботу з населенням, забезпечує своєчасне реагування і розв'язання порушених громадянами питань у сфері пенсійного забезпечення. Оскільки для кожного громадянина і особливо для непрацездатних верств населення, усвідомлення своїх прав та вміння ними користуватись — є невід'ємною частиною якісного життя.
          
 
Фахівці управління ПФУ в Білозерському районі продовжують проводити роз’яснювальну роботу
 
 
В рамках продовження інформаційно-роз’яснювальної роботи про підвищення соціальних стандартів з 01 грудня 2016 року відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2016 рік” заступником начальника управління  Пенсійного фонду України в Білозерському районі Наталією Врублевською  проведено чергову зустріч в “Університеті третього віку” в приміщенні КЗ «Білозерська районна бібліотека ім. П. Григоренка».  У ході дружньої розмови з людьми похилого віку, були обговорені основні нюанси перерахунку пенсійних виплат у зв`язку з підвищенням рівня прожиткового мінімуму на прикладах. Всім присутнім надано вичерпні відповіді та роздруківки про складові пенсійних виплат станом на 01.05.2016 та після проведеного грудневого перерахунку з 01.12.2016.
А також  Наталя Врублевська в управлінні Фонду провела співбесіду з головою Білозерської районної організації ветеранів України Бекряєвою Клавдією Миколаївною на тему “Підвищення соціальних стандартів з 01 грудня 2016 року”. З метою проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед широких верств населення було підготовлено інформаційний матеріали «Перерахунок пенсій з 01.12.2016 в прикладах» для голів первинних ветеранських організацій, та наголошено  що для  пенсіонерів, в управлінні Фонду в районі працює телефон гарячої лінії  33-6-39, Skype - зв’язок (pfu_bilozerka) при зверненні  спеціалісти нададуть кваліфіковану допомогу та допоможуть розібратися у законодавчих новаціях.
 
Управління Пенсійного фонду України в Білозерському районі Херсонської області повідомляєПідвищення пенсій з 01.12.2016. Нюанси.

Перерахунок пенсій з 01.12.2016 в прикладах
 
Відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2016 рік” з 1 грудня поточного року підвищується розмір  прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб до 1247,00 грн.
У зв'язку з цим органами Фонду будуть перераховані мінімальні пенсійні виплати та надбавки і підвищення до пенсій, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму.
Виходячи із прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць (1544,00 грн) буде перерахована надбавка донорам.
Наводимо найбільш типові приклади щодо розрахунку пенсій з урахуванням нового показника прожиткового мінімуму.
Мінімальний розмір  пенсії за віком, яка призначена до 01.10.2011 року, за наявності у чоловіків 25, а у жінок – 20 років страхового стажу, та мінімальний розмір пенсії за віком, яка призначена або перерахована з урахуванням стажу та заробітку після 01.10.2011 року, за наявності у чоловіків 35, а у  жінок - 30 років страхового стажу, встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, та за кожний рік понад 25 років (призначених до 01.10.2011 року) або 35 років (призначених, перерахованих після 01.10.2011 року) для чоловіків та 20 (призначених до 01.10.2011)  або 30 років (призначених, перерахованих після 01.10.2011 року) для жінок розмір пенсії збільшується на 1 відсоток від розміру пенсії, яка обчислена відповідно до статті 27, але не більше 1 відсотка від прожиткового мінімууму для осіб, які втратили працездатність.
За наявності страхового стажу меншої тривалості пенсія за віком встановлюється в розмірі, пропорційному наявному страховому стажу, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком.
Крім того, пунктом 2 постанови КМУ від 26.03.2008 № 265 (зі змінами) встановлено, що у разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат, з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), не досягає 949,00 гривень, таким особам надається щомісячна державна адресна допомога у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру (окрім інвалідів та одержувачів пенсій у зв'язку з втратою годувальника).
Мінімальний розмір пенсії інвалідам (незалежно від групи) – 1247,00 грн, по втраті годувальника – 1247,00  грн (на одного утриманця), 1496,40 грн (на двох утриманців), 1870,50 грн – на трьох і більше утриманців.
Перерахунки мінімального розміру пенсій за віком та надбавки за понаднормативний стаж у зв’язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму проводитимуться тільки непрацюючим пенсіонерам. Пенсіонерам, які працюють, пенсія перераховується після звільнення з роботи з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, який встановлений на дату звільнення.
 
Приклад 1: чоловік, отримує пенсію як інвалід війни І групи за Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” з липня 1992 року, не працює. Страховий стаж складає 50 років.
 
Відповідно до постанови КМУ від 28.07.2010 № 656 (зі змінами) розмір пенсійної виплати  (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) у  інвалідів війни І групи не може бути менше ніж 285 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для непрацездатних осіб.

Складові пенсії Розмір пенсії до перерахунку,
грн
Розмір пенсії
з 01.12.2016,
грн
Основний розмір пенсії (обчислений з урахуванням стажу та заробітної плати), ст.27 Закону 1384,17 1384,17
Доплата за понаднормативний стаж 25 років, ст. 28 Закону 282,50
(1130,00 x 25 %)
311,75
(1247,00 x 25 %)
Статусне підвищення інваліду війни І групи (50% від прожиткового мінімуму)
відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»
565,00
(1130,00  x 50%)
623,50
(1247,00  x 50%)
Цільова грошова допомога на прожиття відповідно до Закону України «Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни» 70,00 70,00
Щомісячна державна адресна допомога
відповідно до постанови Уряду від 28.07.2010 № 656
918,83
(до 3220,50
 (1130,00
x 285%)
1164,53
(до 3553,95
 (1247,00
x 285%)
Підвищення згідно із постановою КМУ від 23.04.2012 № 327 100,00 100,00
Підвищення за особливі заслуги  відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» (35%  від прожиткового мінімуму) 395,50
(1130,00 x 35%)
436,45
(1247,00 x 35%)
Загальний розмір пенсії до виплати з урахуванням доплат та підвищень 3716,00 4090,40
У наведеному прикладі зростання пенсії відбулося на 374,40 грн за рахунок збільшення підвищення інвалідам війни І групи на 58,50 грн (623,50 грн — 565,00 грн), доплати за понаднормативний стаж на 29,25 грн (311,75 грн – 282,50 грн), надбавки за особливі заслуги перед Україною на 40,95 грн (436,45 грн — 395,50 грн) та щомісячної державної адресної допомоги на 245,70 грн (1164,53 грн — 918,83 грн).
 
Приклад 2: жінка, має 36 років страхового стажу та статус “діти війни”, отримує пенсію за віком з 1995 року, не працює.
Складові пенсії Розмір пенсії до перерахунку,
грн
Розмір пенсії
з 01.12.2016,
грн
Основний розмір пенсії (обчислений з урахуванням стажу та заробітної плати), ст.27 Закону 423,87 423,87
Доплата до мінімального розміру пенсії, ст.28 Закону 706,13
(до 1130,00)
823,13
(до 1247,00)
Доплата за понаднормативний стаж 16 років, ст.28 Закону 67,82
(423,87 х 16%)
67,82
(423,87 х 16%)
Підвищення “дітям війни” згідно з постановою КМУ від 25.03.2014 №112, фіксований розмір 66,43 66,43
Підвищення згідно із постановою КМУ від   23.04.2012 № 327 84,76 84,76
Загальний розмір пенсії до виплати з урахуванням доплат та підвищень 1349,01 1466,01
За результатами перерахунку розмір пенсії збільшився на 117,00 грн. Зростання відбулося за рахунок збільшення доплати до мінімального розміру пенсії.
 
Звертаємо увагу! Відповідно до постанови КМУ від 28.12.2011 № 1381 (зі змінами, внесеними постановою КМУ від 25.03.2014 №112) деякі підвищення до пенсії виплачуються у фіксованому розмірі. А саме:
- підвищення дітям війни  у розмірі 66,43 грн;
- підвищення  членам сімей осіб, зазначених у пункті 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, а також дружинам (чоловікам) померлих інвалідів Великої Вітчизняної війни, які не одружилися вдруге - 398,58 грн;
Також не переглядаються додаткові пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю та компенсаційні виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
 
Приклад 3: чоловік, має страховий стаж 43 роки, отримує пенсію за віком з 2015 року, не працює, є почесним донором України.
Складові пенсії Розмір пенсії до перерахунку,
грн
Розмір пенсії з 01.12.2016,
грн
Основний розмір пенсії (обчислений з урахуванням стажу та заробітної плати), ст. 27 Закону 1321,98 1321,98
Доплата за понаднормативний стаж 8 років, ст. 28 Закону 90,40
(1130,00 х 8%)
99,76
(1247,00 х 8%)
Підвищення донорам відповідно до Закону України “Про донорство крові та її компонентів” (10 % прожиткового мінімуму в розрахунку на одну особу) 139,90
(1399,00 х 10%)
154,40
(1544,00 х 10%)
Загальний розмір пенсії до виплати з урахуванням доплат та підвищень 1552,28 1576,14
 
Оскільки, основний розмір пенсії, обчислений з урахуванням  стажу та заробітної плати, перевищує мінімальний (1247,00), тому переглядається тільки доплата за понаднормативний стаж, яка за результатами перерахунку зросла на 9,36 грн (99,76 грн — 90,40 грн). Також на 14,50 грн підвищено надбавку як донору, яка встановлюється у відсотках від показника прожиткового мінімуму в розрахунку на одну особу. Загальне підвищення  пенсії – 23,86 грн.
 
Приклад 4: чоловік, 1938 року народження, має 44 роки страхового стажу отримує пенсію за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” з 1998 року, не працює.
 
Складові пенсії
 
Розмір пенсії до   перерахунку,
грн
Розмір пенсії
з 01.12.2016,
грн
Основний розмір пенсії (обчислений з урахуванням стажу та заробітної плати), ст.27 Закону 1135,07 1135,07
Доплата до мінімального розміру пенсії, ст. 28 Закону -
(до 1130,00 грн)
111,93
(до 1247,00 грн)
Доплата за понаднормативний стаж 19 років, ст. 28 Закону 214,70
(1130,00  x 19%)
215,66
(1135,07  x 19%)
Підвищення з 01.03.2010 та з 01.03.2012
відповідно до частини 2 статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»
 
40,53 40,53
Підвищення згідно із постановою КМУ від 23.04.2012 № 327 100,00 100,00
Індексація 144,97 32,08
Загальний розмір пенсії до виплати з урахуванням доплат, підвищень та індексації 1635,27 1635,27
 
З 01.12.2016 збільшиться  доплата за понаднормативний стаж на 0,96 грн. Також, оскільки мінімальний розмір пенсії з 01.12.2016 становить 1247,00 грн, до пенсії надається доплата у сумі  111,93 грн. Загальне підвищення – 112,89 грн.
Одночасно  на суму підвищення пенсії  (на 112,89 грн) зменшено індексацію з 144,97 до 32,08 грн. Загальний розмір пенсії не змінився.
 
Приклад 5: жінка, має 34 роки 3 місяці страхового стажу, отримує дострокову пенсію за віком (по досягненні 55 років), призначену у грудні 2014 року, не працює.
Складові пенсії Розмір пенсії до перерахунку
грн
Розмір пенсії
з 01.12.2016,
грн
Основний розмір пенсії (обчислений з урахуванням стажу та заробітної плати), ст. 27 Закону 1097,88 1097,88
Доплата до мінімального розміру пенсії, ст. 28 Закону 32,12
(до 1130,00 грн)
149,12
(до 1247,00 грн)
Доплата за понаднормативний стаж 4 роки, ст. 28 Закону 43,92
(1097,88 грн x 4%)
43,92
(1097,88 грн x 4%)
Загальний розмір нарахованої пенсії 1173,92 1290,92
Сума зменшення за достроковий вихід на пенсію, пункт 7-2 Прикінцевих положень Закону -211,31
(1173,92 x 18%)
-232,37
(1290,92 x 18%)
Загальний розмір пенсії за віком з урахуванням зменшення 962,61
(1173,92 – 211,31)
1058,55
(1290,92 – 232,37)
Загальний розмір пенсії до виплати з урахуванням доплат і підвищень 962,61 1058,55
 
Підстав  для збільшення пенсійної виплати до 1247,00 грн немає, оскільки пенсіонерка не належить до осіб, визначених пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 № 265 (інваліди  та одержувачі пенсій у зв’язку із втратою годувальника).
 
Приклад 6: чоловік, має 26 років (або 312 місяців) страхового стажу, отримує пенсію за віком з 2013 року,  не працює.
Складові пенсії Розмір пенсії до перерахунку
грн
Розмір пенсії
з 01.12.2016
грн
Основний розмір пенсії (обчислений з урахуванням стажу та заробітної плати), ст. 27 Закону 301,74 301,74
Доплата до мінімального розміру пенсії, обчислена пропорційно наявному страховому стажу – 312 місяців при необхідному 420 місяців (35 років), ст.28 Закону 537,69
до 839,43
(1130,00 грн x
( 312 міс /420 міс)
624,60
до 926,34
(1247,00 грн x
( 312 міс /420 міс )
Щомісячна державна адресна допомога  згідно з п.2 постанови КМУ від 26.03.2008 №265  (до 949,00 грн) 109,57 22,66
Загальний розмір пенсії до виплати з урахуванням доплат і підвищень 949,00 949,00
 
Підстав  для збільшення пенсійної виплати до 1247,00 грн немає, оскільки  відсутній повний страховий стаж 35 років та пенсіонер не належить до осіб, визначених пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 № 265.
 
Нагадуємо, що додаткову інформацію можна отримати в управлінні Пенсійного фонду в Білозерському районі Херсонської області по телефону «гарячої лінії» 33-6-39, або  з допомогою Skype-зв"язку (pfu_bilozerka).
 

Зустріч у трудовому колективі

 
  Спеціалісти управління Пенсійного фонду України в Білозерському районі продовжують знайомити громадян з інформацією про можливість та переваги дистанційного обслуговування за допомогою веб-порталу електронних послуг ПФУ.
  Зокрема було проведено зустріч з працівниками МКП «Водограй», у ході якої головний спеціаліст сектору ведення електронних реєстрів та підтримки інформаційно-аналітичних систем Олександр Тесля повідомив про порядок надання органами Пенсійного фонду послуг в електронному вигляді та реєстрації користувачів веб-порталу, а також про основні принципи роботи з цим електронним ресурсом. Адже, ставши його користувачем, кожна застрахована особа має змогу вчасно контролювати інформацію про нарахування заробітної плати та сплату страхових внесків. Завідувач сектору Тетяна Ярошак наголосила, що персональні дані  мають безпосередній вплив на майбутню пенсію громадян, тому потребують постійного контролю застрахованими особами.
  Працівники управління ПФУ підкреслили, що зазначений електронний ресурс надає громадянам можливість зручно та оперативно взаємодіяти з органами Пенсійного фонду України, дистанційно отримувати послуги, які раніше вимагали особистого звернення в управління фонду.
  Наприкінці зустрічі всі присутні отримали вичерпні відповіді на поставлені запитання, а також буклети та листівки.     
 
Фінансування виплати пенсій розпочато
 
    Управлінням Пенсійного фонду України  в Білозерському районі Херсонської області 02 грудня 2016 року розпочато  фінансування пенсій грудня 2016 року. Місячна потреба коштів на виплату пенсій і допомог 16619 мешканцям району складає 25,5 млн.грн.
Фінансування виплати пенсій грудня триватиме до 25 числа, відповідно до затвердженого графіка.
 

Учасники круглого столу обговорили проблемні питання осіб з інвалідністю
 

 
 На цьому тижні в приміщенні Білозерського центру зайнятості відбувся круглий стіл на тему: «Співпраця всіх зацікавлених структур  по працевлаштуванню та реабілітації інвалідів», для обговорення спільної проблеми — як допомогти людям з обмеженими можливостями відчути себе повноправними членами суспільства, в  якому взяла участь заступник начальника Наталія Врублевська.  У ході розмови учасники круглого столу обговорювали проблемні питання осіб з інвалідністю та пропонували шляхи вирішення, пропозиції щодо проведення інформаційно - роз’яснювальної роботи та покращення роботи з питань обслуговування осіб з обмеженими фізичними можливостями.
  А також у рамках надання роз’яснень безробітному населенню Наталія Врублевська провела семінар - навчання з тимчасово безробітними громадянами у районному центрі зайнятості, на якому розповіла про: право виходу на пенсію, пенсійний вік, показники від яких залежить розмір пенсії, основні проблеми з якими стискаються громадяни при оформленні пенсії, про функціонування у відділі Фонду роботи з майбутніми пенсіонерами, про особливості добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. В ході семінару Наталія Врублевська акцентувала увагу на перспективах впровадження централізованої системи призначення, перерахунку та виплати пенсій, покращенні якості обслуговування громадян, забезпеченні вільного доступу громадян та отриманні своєчасної інформації.
 
 
У грудні місяці відбудеться чергове підвищення пенсійних виплат
 
  Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2016 рік», з 01 грудня поточного року підвищуються розміри мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму з відповідним збільшенням пенсійних виплат.
  Прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, підвищується  з 1130 до 1247 грн. У зв'язку з цим будуть перераховані мінімальні пенсійні виплати та надбавки і підвищення до пенсій, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму.
  При цьому, перерахунки мінімального розміру пенсій за віком та надбавки за понаднормативний стаж у зв'язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму проводитимуться тільки непрацюючим пенсіонерам. Пенсіонерам, які працюють, пенсія перераховується після звільнення з роботи з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, який встановлений на дату звільнення.
  Мінімальний розмір пенсії за віком та пенсії у зв'язку з втратою годувальника на одного утриманця, призначених відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з 1 грудня становитиме 1247,00  грн, пенсії у зв'язку з втратою годувальника на двох утриманців — 1496,40 грн, на трьох і більше — 1870,50 грн.
  Виходячи із прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць 1544 грн буде перерахована надбавка донорам.
Перерахунок відбуватиметься в автоматичному режимі за матеріалами пенсійних справ, тому звертатися в органи Пенсійного фонду  не потрібно.
  Нагадуємо пенсіонерам, що для них в управлінні Фонду в районі працює телефон гарячої лінії  33-6-39, Skype - зв’язок (pfu_bilozerka) спеціалісти нададуть кваліфіковану допомогу та допоможуть розібратися у законодавчих новаціях.
 
Фінансування виплати пенсій завершено
  Станом на 25 листопада 2016 року управлінням Пенсійного фонду України в Білозерському районі Херсонської області завершено фінансування виплати пенсій листопада 2016 року.
  Фактична виплата коштів на виплату пенсій і допомог 16 619 мешканцям району склала 24,4 млн.грн.
 
Проводиться робота по стягненню заборгованості до Пенсійного фонду України

  14 листопада 2016 року проведено спільну нараду управління ПФУ та відділу ДВС Білозерського РУЮ щодо перспектив подальшої співпраці УПФУ в Білозерському районі та відділу ДВС щодо стягнення коштів за виконавчими документами по стягненню заборгованості до бюджету фонду. Враховуючи, що  станом на 01.11.2016 року на виконанні в відділі ДВС перебуває значна кількість виконавчих документів, а саме: по страхових внесках  на суму 124,1 тис.грн, по відшкодуванню пільгових пенсій – 179,9 тис.грн, по ЄСВ – 12,4 тис.грн, визначили напрямки роботи щодо підвищення ефективності виконання рішень про стягнення коштів, а також заходів впливу до боржників, передбачені чинним законодавством для погашення боргів.