Адреса: вул. Свободи, 87, смт Білозерка
Білозерського району Херсонської області, 75000
Графік роботи: Понеділок - Четвер: 08:00 - 17:00.
П’ятниця: 08:00 - 15:45. Вихідні: Субота, Неділя 

тел.: (05547) 3-38-84
e-mail: bra-biloz@khoda.gov.ua

ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ ГОЛОВИ РДА

ОГОЛОШЕННЯ

  14 березня 2017 року о 10.00 за адресою: смт Білозерка, вул.Свободи, 87, зал засідань відбудеться публічний звіт голови Білозерської районної державної адміністрації Віктора Романова.
  Під час заходу буде презентована інформація про проведені заходи, виконані завдання та їх результати, використані кошти районного бюджету та інші питання щодо діяльності Білозерської райдержадміністрації.
 
         Регламент заходу:
10:00 – 10:30  –  презентація публічного звіту.
10:30 – 11:00  – запитання та відповіді.
  Запрошуємо на захід представників громадських рад при органах виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадських об’єднань, організацій роботодавців, професійних спілок, некомерційних організацій, експертів відповідних галузей і засобів масової інформації.
  Контактна особа з питань проведення заходу: завідувач сектору з питань внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації Андрій Анатолійович Незбай (тел.33-6-18, email: polit@bilozerka-rda.gov.ua).

 

  Відповідно до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» районна державна адміністрація в межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на території району та  реалізує повноваження, делеговані їй районною радою, серед яких найважливішими є виконання програм соціально-економічного розвитку, наповнення бюджетів, соціального захисту населення, охорони здоров’я, освіти, культури, спорту та інших, передбачених статтею 44 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
  Досягнення показників зазначених програм вимагає високого рівня відповідальності посадових осіб районної державної адміністрації, а також їх тісної співпраці з органами місцевого самоврядування, територіальними органами центральних органів виконавчої влади та іншими суб’єктами діяльності, що зареєстровані на території району і беруть безпосередню участь у процесах практичного втілення в життя територіальних громад вимог сьогодення.
  З метою здійснення основних галузевих повноважень у структурі Білозерської  районної державної адміністрації утворені відповідні управління та відділи. У зв’язку з введенням в дію нового Закону України «Про державну службу» була проведена робота з упорядкування структури районної державної адміністрації, приведено у відповідність співвідношення посад категорій «А», «Б» і «В» та ранги державних службовців, затверджено штатний розпис відповідно до груп оплати праці та у порядку, встановленому законодавством.
  Чисельність працівників районної державної адміністрації складає 102,5 штатних одиниць  (апарат – 28, структурні підрозділи – 74,5). Станом на 01 січня 2017 року фактично працюють  82 державних службовці, вакантних посад – 15.
  Значна увага районної державної адміністрації приділялася питанню підвищення рівня професійної компетентності державних службовців. З початку 2016 року пройшли підвищення кваліфікації 18 державних службовців районної державної адміністрації у Херсонському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій. 5 працівників структурних підрозділів районної державної адміністрації у 2016 році закінчили регіональні інститути державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.
 
  Білозерська районна державна адміністрація, як орган виконавчої влади, з урахуванням кадрового потенціалу, спроможна виконувати повноваження, передбачені діючим законодавством.
  Протягом звітного 2016 року робота районної державної адміністрації проводилася за планом основних заходів на рік, затвердженим розпорядженням голови районної державної адміністрації від 25 грудня 2015 року №580, квартальними та місячними  планами. 
  Упродовж  року  проведено 12  засідань колегії районної державної адміністрації, де було розглянуто 42 питання. За результатами засідань колегії райдержадміністрації видано 13 розпоряджень та 24 доручення голови районної державної адміністрації.
  Головою районної державної адміністрації проведено 15 апаратних нарад та 9 розширених нарад за участю керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації, районних служб та селищного, сільських голів, на яких розглядалися питання щодо шляхів наповнення місцевих бюджетів, стану функціонування закладів соціальної сфери, організації проведення весняно та осінньо-польових робіт, відновлення зрошення, використання та збереження полезахисних лісових смуг в районі, благоустрою населених пунктів, соціального захисту учасників АТО, проведення призовної кампанії, тощо.
  Для створення в районі  умов всебічного розвитку громадського суспільства, посилення соціального партнерства, відкритості та прозорості управлінського процесу при районній державній адміністрації діє громадська рада. За рік було проведено 4 її засідання, на яких розглянуто понад 20 питань.
  З метою реалізації на території району Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» проводилися зустрічі представників районної державної адміністрації  з представниками громадськості.
Організовувалося проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо соціально-економічних реформ в Україні та соціальних ініціатив Президента України. З цією метою забезпечувалася підготовка інформаційно-роз’яснювальних матеріалів для інформаційно-пропагандистських груп районної державної адміністрації, селищної, сільських рад та щомісячно проводився єдиний день інформування населення району за відповідною тематикою. Всього за рік проведено 15 єдиних днів інформування населення.
  Відповідно до затвердженого головою районної державної адміністрації плану контролю виконавчих органів селищної, сільських рад з питань виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади протягом 2016 року проведено структурними підрозділами районної державної адміністрації 34 перевірки виконання делегованих повноважень селищної, сільських рад з питань додержання вимог законодавства про звернення громадян, у сфері освіти, культури, соціального захисту населення, охорони здоров’я тощо.
  Протягом звітного періоду проводилась робота щодо неухильного дотримання та правильного застосування законів та інших нормативних документів. Організовувалась претензійна та позовна робота, забезпечувалось представництво районної державної адміністрації в судах під час розгляду правових питань і спорів. За  2016 рік взято участь у 36 судових засіданнях.
  Відділом ведення Державного реєстру виборців апарату районної державної адміністрації проводилася певна робота щодо організаційного забезпечення виборчого процесу в районі. Так, протягом липня проведена відповідна робота з підготовки і проведення 17 липня 2016 року голосування на проміжних виборах народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі № 183, передачі відповідним дільничним виборчим комісіям іменних запрошень, попередніх та уточнених списків виборців.
  У звітному періоді до районної державної адміністрації надійшло до виконання 159 указів Президента України та постанов Кабінету Міністрів України, 367 розпорядчих документів голови Херсонської обласної державної адміністрації та 2610 листів різних рівнів. Зареєстровано та направлено виконавцям 1182 одиниці вихідних документів. Районною державною адміністрацією протягом минулого року підготовлено та видано 697 розпоряджень з основної діяльності, 62 доручення.  Злагодженою роботою кожного управління, відділу та взаємодією всіх структурних підрозділів районної державної адміністрації відпрацьовувалась і діяла система заходів здійснення щоденного контролю за виконанням документів. На основі щоденного відстеження проконтрольовано своєчасність і повнота виконання 2848 завдань директивних документів усіх рівнів.
  За звітний період до районної державної адміністрації надійшло 650 звернень громадян, що на 98, або 17,8%, більше, ніж у 2015 році. Проводилися відповідні заходи стосовно докорінного поліпшення роботи із зверненнями громадян, ґрунтовного та всебічного розгляду питань, які порушувалися громадянами району. Завдяки цьому на 16, або 9,4%, порівняно з минулим роком зменшилась кількість звернень громадян району до вищестоящих органів влади. Кількість звернень, що надійшли на особистому прийомі громадян (у тому числі виїзному) голови районної державної адміністрації, на 54, або  68,3%, менша минулорічного показника.
  Із загальної кількості звернень, що надійшли на адресу районної державної адміністрації, вирішено позитивно 328 звернень, що на 108, або у 1,5 рази більше, ніж у 2015 році. Зокрема, за сприяння районної державної адміністрації через районну програму соціальної допомоги «Турбота» громадяни району отримали матеріальну допомогу на лікування на загальну суму 703,9 тис. грн., у тому числі 54 тис. грн. надано учасникам АТО та членам їх сімей  для вирішення соціально-побутових питань.
  Забезпечено оперативне реагування на розгляд звернень і вирішення питань, порушених у зверненнях, що надходять на урядову телефонну «гарячу лінію» Урядового контактного центру. Протягом 2016 року до районної державної адміністрації на розгляд від урядової телефонної «гарячої лінії» надійшло 2545 звернень громадян, що на 1796, або у 3,4 рази, більше у порівнянні з минулим роком. Також на телефонну «гарячу лінію» голови Херсонської обласної державної адміністрації надійшло 183 звернення від мешканців нашого району. Найбільше звернень з питань соціального захисту, а саме щодо надання субсидій на житлово-комунальні послуги та соціальних виплат.  На всі звернення були надані відповіді у встановлені терміни.
  Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» у районі функціонує Центр надання адміністративних послуг при Білозерській районній державній адміністрації. Роботу Центру забезпечують три фахівці (один керівник та два адміністратори). Крім того,  облаштовані робочі місця для державного реєстратора нерухомого майна та державного реєстратора юридичних та фізичних осіб-підприємців. Центр співпрацює з 7 суб’єктами надання адміністративних послуг та надає 62 послуги. З жовтня 2016 року згідно укладених угод запроваджено надання ще 55 нових адміністративних послуг. Всього станом на 01 січня 2017 року до Центру надання адміністративних послуг звернулося  8403 особи з повним пакетом документів. За 2016 рік до районного бюджету перераховано 450,662 тис. грн. за надання адміністративних послуг державними реєстраторами.
  Пріоритетним напрямком розвитку району є сільське господарство. Минулий 2016 рік виявився складним як у фінансовому так і погодному відношенні. Проте в умовах, що склалися, управлінням агропромислового розвитку районної державної адміністрації спільно з керівниками господарств було організовано роботу по посіву сільськогосподарських культур, збільшенню посівів посухостійких культур та розширення посівів кукурудзи та  зрошуваних землях, зокрема на крапельному зрошенні, розроблено структуру посівних площ по вирощуванню основних сільськогосподарських культур.
  Зведеним планом розвитку агропромислового комплексу району на 2016 рік було заплановано виробництво валової сільськогосподарської продукції в обсязі 1275 млн. грн.,  у тому числі рослинництва – 470 млн. грн., тваринництва – 804 млн. грн. Фактично вироблено валової сільськогосподарської продукції на 1250 млн. грн., або 98,0 %, у тому числі в рослинництві – 560 млн. грн., або 119,1 %, тваринництві – 690 млн. грн., або 85,8%.
  Обсяг реалізованої промислової продукції підприємств району за січень-грудень 2016 року склав 132854,7 тис. грн., що в порівнянні з 2015 роком більше на 49397,7 тис. грн. та становить 159,2% до минулорічного показника. Питома вага району в загальному обсязі реалізації промислової продукції області складала 0,6%.
 Сформовано регіональні ресурси продовольчого зерна для забезпечення населення хлібом, крупами в обсязі 9400 тонн. Під урожай 2017 року організовано проведення посіву озимих культур. Перевиконано завдання по посіву озимих зернових культур, при запланованому 36,0 тис. га посіяно 39,6 тис. га, або 110,0 %.
  Для розвитку особистих селянських господарств через програму пільгового кредитування «Власний дім» надано кредити жителям Музиківської, Широкобалківської та Правдинської сільських рад на придбання великої рогатої худоби на суму 160 тис. грн.               
  Не зважаючи на складний фінансовий рік, проводилася робота по відновленню матеріально-технічної  бази господарств. Так, у 2016 році підприємствами агропромислового комплексу придбано 64 одиниці сільськогосподарської техніки, із них 4 зернозбиральні комбайни, 51 трактор на загальну суму 21,2 млн. грн.
 З метою стабілізації цінової ситуації, недопущення підняття цін на сільськогосподарську продукцію сільськогосподарські підприємства, фермерські господарства, приватні підприємці взяли активну участь у 53 ярмаркових заходах, які проходили в м. Херсоні та смт Білозерка.
 
  Відповідно до підписаного меморандуму від 01 грудня 2014 року між Херсонською обласною державною адміністрацією та Міжнародною громадською організацією «Прімавера» було продовжено співпрацю в сфері відновлення та реконструкції зрошення в районі. Протягом 2016 року було проведено 3 наради з даного питання. Розпочалося впровадження пілотного проекту з відновлення зрошення на територіях Киселівської, Петрівської та Миролюбівської сільських рад на площі 1550 га. Загальна вартість проекту становить 8 млн. 900 тис. євро. Реалізація проекту дозволить забезпечити стале сільськогосподарське виробництво, забезпечити роботою близько 200 сільських жителів.
  В районі постійно проводяться заходи, спрямовані на раціональне використання земель, підвищення продуктивності та охорони сільськогосподарських угідь, які є складовою частиною діяльності,  забезпечення екологічної рівноваги та соціальної стабільності.
  Протягом 2016 року проведено 15 засідань постійно діючої комісії з розгляду та врегулювання земельних відносин, на яких розглянуто 304 заяви. За результатами видано 208 розпоряджень голови районної державної адміністрації стосовно земельних ділянок.
  Відділом у Білозерському районі Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області проводиться робота з виявлення земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності для подальшого проведення аналізу їх попиту та можливості включення таких земельних ділянок до Переліків земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, права на які можуть бути виставлені на земельні торги у формі аукціону. У результаті проведеної роботи протягом  року  на земельних торгах у формі аукціону було продано право оренди на п’ять земельних ділянок загальною площею 147,5314 га. За результатами торгів загальна річна орендна плата становить 231,3 тис. грн.
 
  На даний час згідно наказів Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області по району визначено 12 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 278,4029 га, права на які виставляються на земельні торги у формі аукціону.
  З метою створення інформаційної бази для ведення державного земельного кадастру продовжуються роботи з проведення інвентаризації земель різного цільового призначення в межах та за межами населених пунктів.
  Площа проінвентаризованих земель населених пунктів складає 5,5168 тис. га, або 59,5% від їх загальної площі 9,2792 тис. га. На сьогоднішній день необхідно провести інвентаризацію земель населених пунктів на площі 3,7624 тис. га.       
 
  
 За межами населених пунктів із загальної площі земель несільськогосподарського призначення (9,4982 тис. га) проінвентаризовано 2,4419 тис. га, або 25,7 %.
  Протягом року по району проведено нормативну грошову оцінку:
- земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів на площу 0,3327 га;
- земель сільськогосподарського призначення на площу 1850,3517 га.
  За станом на 01 січня 2017 року по району зареєстровано 29 договорів оренди земель сільськогосподарського та несільськогосподарського призначення державної та комунальної власності загальною площею 605,4628 га, із загальним розміром річної орендної плати 1229,67 тис. грн. Поновлено 9 договорів оренди землі сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності загальною площею 172,7 га, із загальною орендною платою 155,6 тис. грн. на рік. Переглянуто діючі договори оренди землі на відповідність ставок орендної плати нормам Податкового кодексу України. У результаті по 6 договорам підвищено орендну плату, що збільшило надходження до бюджетів на 120,2 тис. грн.
 
  З метою мобілізації додаткових надходжень до дохідної частини районного бюджету за сприяння селищної, сільських рад проведена інвентаризація земельних ділянок різних форм власності, які використовуються без правовстановлюючих документів. Зведена інформація направлена до місцевої прокуратури та Державної інспекції сільського господарства у Херсонській області для вжиття заходів реагування. У результаті протягом 2016 року користувачами укладено 5 договорів оренди земельних ділянок загальною площею 5,8518 га з річною сумою орендної плати 16,04 тис. грн.
  Також за участі сільських, селищної рад сформовані переліки земельних ділянок різних форм власності, які можливо передати у власність військовослужбовців – учасників антитерористичної операції та членів родин військовослужбовців, загиблих у ході її проведення. Починаючи з 2014 року, надійшла 421 заява від учасників АТО про виділення їм земельних ділянок різних форм власності. За результатами розгляду заяв надано 374 дозволи на розроблення землевпорядної документації, з них 83  в межах населених пунктів та 291  за межами населених пунктів. Згідно  наказів Головного управління Держземагентства та Держгеокадастру у Херсонській області передано у власність учасників АТО та членам родин загиблих військовослужбовців 70  земельних ділянок загальною площею 77,9171 га. Згідно рішень сільських рад передано у власність матерям загиблих військовослужбовців 2 земельні ділянки в межах населених пунктів загальною площею 0,213 га. Дві земельні ділянки в межах населених пунктів загальною площею 0,33 га передано у власність безпосередньо учасникам АТО.
   
  На сьогодні важливим напрямком розвитку району є підвищення його інвестиційної привабливості. Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій, внесених в економіку району, станом на 01 жовтня 2016 року становив 6535,7 тис. дол. США (3,2% до загального обсягу по області). Загальний обсяг іноземного капіталу в економіці району протягом січня-вересня поточного року збільшився на 107,8 тис. дол. (на 1,7% до обсягів на 01 січня 2016 року). У розрахунку на одного мешканця району припадає 98,1 дол. США іноземних інвестицій.
  Інвестиції надійшли з 3 країн світу: Болгарії, Німеччини та Лівану.
  У розвиток економіки району за рахунок усіх джерел фінансування станом на 01 жовтня 2016 року вкладено 45,691 млн. грн. капітальних інвестицій, що складає 1,6% до загальнообласного показника. Обсяг капітальних інвестицій зменшився на 38,1% у порівнянні з відповідним періодом 2015 року та становить у розрахунку на одну особу 686,1 грн.
  Обсяг імпорту товарів підприємствами та організаціями району за січень-листопад 2016 року склав 3152,8 тис. дол. США (219,1 % до січня-листопада 2015 року; 2,1% до загального обсягу по області).
За 2016 рік підприємствами району виконано будівельних робіт на суму 10735,0 тис. грн., що складає 1,7% загальнообласного обсягу. У порівнянні з відповідним періодом 2015 року ( 10615 тис. грн.) обсяг виконаних будівельних робіт залишився майже на рівні та склав 101,1%.
  За 9 місяців поточного року у районі прийнято в експлуатацію 2873 м2 загальної площі житла, або 6,1% загальнообласного обсягу.
 28 грудня 2016 року отримали ордери на нові квартири працівники бюджетних установ, учасники АТО,  багатодітна сім’я. Всього 42 квартири, які реконструйовані з колишньої недобудованої поліклініки. Окрім цього, однокімнатну квартиру житловою площею 37,3 кв. м. подарували учаснику АТО. Фінансування будівництва квартир здійснювалось за рахунок обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та за власні кошти власників квартир на загальну суму 13,2 млн. грн. На будівництво поліклініки у 2017 році планується витратити 10,8 млн. грн. державного фінансування.
  Протягом звітного періоду організовувалась робота щодо ефективного виконання районного бюджету.
  Дохідна частина бюджету району станом на 01 січня 2017 року по власних і закріплених доходах загального фонду при затверджених місцевими радами планових показниках у сумі 90455,8 тис. грн. фактично виконана на 102921,4 тис. грн., що становить 113,8%, перевиконання склало  12465,6 тис. грн.
  Районний бюджет за січень-грудень 2016 року виконаний на 106,9%, при плані 49138,1 тис. грн., фактичне виконання склало 52544,3 тис. грн., перевиконано на 3406,2 тис. грн.
  Аналізуючи виконання дохідної частини бюджету району у розрізі податків, доречно зазначити, що з 20 дохідних джерел, які надходять до місцевого бюджету, планові показники виконано по 20.
 У порівнянні з аналогічним періодом минулого року дохідна частина бюджету району по власних і закріплених доходах загального фонду збільшилася на 39424,7 тис. грн., або на 62,1%, зокрема, за рахунок податку на доходи фізичних осіб – 17624,9 тис. грн., акцизного податку – 7432,3 тис. грн., земельного податку – 5385,2 тис. грн., єдиного податку – 5753,5 тис. грн.
  Білозерським відділенням  Цюрупинської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області  забезпечено платежів до державного бюджету у сумі 65810,5 тис. грн. при планових завданнях 49307,7 тис. грн.,  розрахункова база виконана на 133,469%, до місцевого  бюджету у сумі 118795,651 тис. грн. при планових завданнях 94973,4 тис. грн., розрахункова база виконана на 125,08% .
  За сприяння районної державної адміністрації району було виділено 9,0 млн. грн. субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій. З них 2842,8 тис. грн. спрямовано на розбудову вуличного освітлення, 2602,4 тис. грн. на облаштування дитячих садків, 1804,8 тис. грн. на ремонти у загальноосвітніх школах,  1092,5 тис. грн. на відновлення водопостачання, 456,9 тис. грн. на охорону здоров’я, 130,4 тис. грн. на будівництво огорожі, 70,0 тис. грн. на ремонт каналізаційного колектора.
  У жовтні  район отримав субвенцію у сумі 3,0 млн. грн., яка була спрямована на покращення матеріального стану навчальних закладів – 1160,0 тис. грн., на ремонт системи водопостачання 760,0 тис. грн., на модернізацію котелень дитячих садків 598,0 тис. грн., 300,0 тис. грн. профінансовано на ремонт каналізаційної системи  Чорнобаївської амбулаторії ЗПСМ і 182,0 тис. грн. на будівництво вуличного освітлення.
  Проекти «Термомодернізація фасаду Дніпровського ясел-садка в с. Дніпровське», «Капітальний ремонт ясел-садка в с.Томина Балка» та «Модернізація котельні з встановленням твердопаливних котлів на альтернативному виді палива Чорнобаївського ясла-садка Чорнобаївської сільської ради» пройшли обласний конкурсний відбір інвестиційних проектів, що можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку в Херсонській області у 2016 році. Реалізація проектів завершена.
  Проводилася районною державною адміністрацією робота, направлена на покращення технічної бази загальноосвітніх навчальних закладів. За кошти освітньої субвенції з державного бюджету для Киселівської, Надеждівської шкіл та Білозерської гімназії придбано 23 ноутбуки з ліцензованим програмним забезпеченням на загальну суму 169,1 тис. грн.
  За угодою, укладеною між урядами України та Китайської Народної Республіки, Томинобалківська, Миролюбівська, Посад-Покровська школи та Чорнобаївський НВК отримали 43 одиниці комп’ютерної техніки.
  В районі за межею пішохідної доступності проживає і потребує підвезення 625 учнів із 36 населених пунктів до 16 шкіл. Для забезпечення підвозу учнів на навчання шкільними автобусами з районного бюджету виділено і використано 875, 1 тис. грн.
  У Білозерському районі функціонує 24 спортивних клуби у загальноосвітніх навчальних закладах. Спортивно-оздоровчою роботою в них охоплено 1416 учнів 5-11-х класів.
  Для аматорського футбольного клубу «Колос» с. Чорнобаївка придбано футбольну форму, футбольні м’ячі та інший спортивний інвентар на загальну суму 33,1 тис. грн.
  На роботу відпочинкових таборів з денним перебуванням дітей з районного бюджету використано 349, 4 тис. грн., що дало можливість охопити відпочинком 1 931 дитину шкільного віку. На придбання путівок у заміські оздоровчі заклади з районного бюджету виділено 342, 3 тис. грн. Районною державною адміністрацією забезпечено послугами відпочинку 50 дітей, батьки яких є учасниками АТО, з інших регіонів України.
  За районною цільовою програмою роботи з талановитою та обдарованою молоддю здійснена виплата стипендій призерам районних, обласних конкурсів, олімпіад, змагань та інше у сумі 12,8 тис. грн.
  Спільно з територіальними громадами району протягом року проводилися робота по покращенню матеріально-технічного стану закладів культури району.
  У районі функціонують 70 закладів культури (32 закладів культури клубного типу, 34 бібліотеки-філіали, 3 дитячі музичні школи, музей). Діють 10 колективів, які мають звання «народний» та три «зразкові».
  19 бібліотек по району комп’ютеризовано, 16 бібліотечних закладів мають доступ до мережі Інтернет.
  Протягом 2016 року проведені поточні ремонти в 14 бібліотеках-філіалах та 12 клубних закладах.
  Для дитячих музичних шкіл району здійснено придбання матеріальних цінностей на  загальну суму 212, 9 тис. грн.
 Завершено  капітальний ремонт системи опалення районного музею на загальну суму 61,8 тис. грн.
  Завдяки злагодженій співпраці та постійній роботі районної державної адміністрації з Білозерським районним військовим комісаріатом, Білозерським відділенням поліції ХВП ГУНП в Херсонській області та органами місцевого самоврядування протягом 2016 року забезпечено виконання планових завдань з призову на строкову військову службу. Так, при плановому завданні 40 чол. на весняний призов 2016 року відправлено у війська  46 чол. (115% від планового завдання);  при плановому завданні 33 чол. на осінній призов 2016 року відправлено до  війська  40 чол.  (121,2% від планового завдання).
  Також забезпечувалося виконання завдань по відбору громадян на військову службу за контрактом до Збройних Сил України. Завдяки цьому загалом по району відібрано та укладено контрактів із 158 чол.
  Підшефній військовій частині надано допомоги на покращення матеріально-побутових умов понад 147,0  тис. грн.
  Працівниками апарату районної державної адміністрації спільно з відділом культури протягом  року організовувалося проведення заходів до Дня Соборності України, Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, Дня визволення району, Шевченківських свят, Дня Перемоги, Дня Скорботи України,Дня Конституції України, Дня незалежності України, Дня Державного Прапора України, Дня партизанської слави, Дня захисника України, Дня визволення України, Дня Гідності і Свободи, Дня пам’яті жертв голодоморів, Дня вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС та інших.
  У 2016 році план фінансування Програми розвитку культури і туризму в Білозерському районі  на 2014 – 2017 роки склав 153,0 тис. грн. на організацію та проведення в районі культурно-мистецьких заходів з нагоди відзначення державних свят, пам’ятних дат та проведення в районі регіональних, районних фестивалів, свят та конкурсів, що дало можливість участі творчих колективів у міжнародних конкурсах у м.Львів, м.Харків та м.Кітен (Болгарія).
  У звітному періоді одним із нагальних напрямків діяльності районної державної адміністрації було  подальше забезпечення соціальних гарантій населення, зокрема щодо  зростання рівня оплати праці працюючих та ліквідації заборгованості із заробітної плати.
  Станом на 01 листопада 2016 року на території району проживає 66266 осіб.
  Протягом 2016 року рівень оплати праці збільшився на 13,8% і середньомісячна заробітна плата в розрахунку на 1 штатного працівника по Білозерському району складає 3314 грн. проти 2725 грн. у 2015 році.
  З початку року у сфері соціально-трудових відносин спостерігалася заборгованість із заробітної плати на філії Білозерський райавтодор «ДН«Херсонський облавтодор» у сумі 448,9 тис. грн., яка повністю була ліквідована у липні 2016 року.
  Станом на 01 грудня зарплатних боргів на підприємствах, звітуючих з питань праці, немає.
  З метою забезпечення конституційних прав громадян на своєчасне отримання заробітної плати та погашення існуючої заборгованості протягом звітного періоду проводилися засідання тимчасової комісії з питань  погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.
 Групою для здійснення перевірок у районі з легалізації оплати праці та зайнятості населення проведено протягом року 16 рейдів, під час яких здійснено 211 обстежень. Моніторингом охоплено 168 фізичних осіб-підприємців, 22 юридичні особи, 21 фізичну особу, які здійснюють господарську діяльність на територіях сільських рад. За результатами роботи укладено 8 трудових договорів, 378 цивільно-правових договорів, залучено до держреєстрації 2 осіб.
  На обліку в управлінні соціального захисту населення районної державної адміністрації перебувало 8220 отримувачів різних видів допомог, яким виплачено 87797,2 тис. грн., що на 9109,8 тис. грн. більше ніж у 2015 році.
  Протягом 2016 року актуальним залишалося питання надання населенню житлових субсидій. Порядок надання субсидій постійно змінювався і вдосконалювався. У 2016 році вдвічі збільшилося звернень громадян за призначенням житлових субсидій. 15065 сімей, що становить 68,3 % домогосподарств, скористалися правом на здешевлення плати за житлово-комунальні послуги на суму  86158,3 тис. грн., у 2015 році сума складала 15163,9 тис. грн. Фінансування здійснюється коштами державного бюджету і станом на 01 січня 2017 року кредиторська заборгованість за призначеними субсидіями становила 36478,7 тис. грн. Для належного забезпечення реалізації програми житлових субсидій з районного бюджету виділено 102,4 тис. грн. на поліпшення матеріально-технічного стану управління соціального захисту населення районної державної адміністрації.
  На утримання 3 дитячих будинків сімейного типу та 3 прийомних сімей, що функціонують в районі, виплачено 1176,8 тис. грн.
Взято на облік 329 внутрішньо переселених осіб з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції. Протягом року виплачено переміщеним особам 1337,6 тис. грн. на проживання та оплату житлово-комунальних послуг.
  В реєстрі пільговиків Білозерського району перебуває 14577 осіб відповідно до 20 Законів України. Також до бази пільговиків долучено 444  учасників бойових дій та 2 інваліди війни, які отримали статус за участь в АТО. Надано їм пільг за житлово-комунальні послуги на суму 12034,1 тис. грн. та на придбання скрапленого газу на суму 703,6 тис. грн., що на 5053,6 тис. грн. більше попереднього року.
  Проведено обстеження матеріально-побутових умов учасників АТО та їх сімей, за висновками надавалася всебічна допомога. 5 демобілізованих отримали путівки на санаторно-курортне лікування і 3 - на  проходження психологічної реабілітації.
У 2016 році за сприяння районної державної адміністрації, Білозерського районного військового комісаріату з метою оздоровлення та відпочинку учасників АТО та їх родин відремонтовано будинок відпочинку в КП «База відпочинку «Арабатська стрілка», в якому протягом літнього періоду оздоровилось 12 родин учасників АТО (41 чол.).
  Відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» 1595 ветеранам війни виплачено щорічну грошову допомогу до 5 травня на загальну суму  1,2 млн. грн., в т.ч. 345 учасникам АТО на суму 320 тис. грн.
  У другому півріччі 2016 року перераховано 1,0 млн. грн. підприємствам-перевізникам за пільгові перевезення окремих категорій громадян автомобільним транспортом загального користування у зв’язку з тим, що  в державному бюджеті кошти на компенсаційні виплати за надані послуги не були передбачені.
  Загальна кількість пенсіонерів по району становить 16616 осіб.
  Середній розмір пенсії по району за 2016 рік склав 1516,05 грн., що на 241,8 грн., або 19% , більше рівня 2015 року.
  Протягом січня-грудня 2016 року до бюджету управління Пенсійного фонду надійшло власних коштів у сумі 405,5 тис. грн., планові показники виконано на 116,4%. У порівнянні з 2015 роком надходження скоротилися на 58,3% внаслідок звільнення сільськогосподарських підприємств-платників єдиного податку четвертої групи від обов’язку відшкодовувати витрати на виплату пенсій, призначених на пільгових умовах.
  Протягом 2016 року від операцій з купівлі-продажу нерухомого майна надійшло 204,8 тис. грн., планові показники виконано на 190,7 тис. грн. У порівнянні з 2015 роком надходження збільшилися на 15,1%.
  Борг по страхових внесках на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування по економічно активних підприємствах відсутній.
  Протягом 2016 року на обліку в районному центрі зайнятості перебувало 2117 осіб в пошуку роботи, із них 1446 осіб в статусі безробітного. Працевлаштовано 1111 осіб,  які перебували на обліку.
  11 безробітних працевлаштовано на нове робоче місце з виплатою компенсації єдиного внеску роботодавцю. За направленням ЦЗ навчалося 198 осіб, із них працевлаштовано 187 осіб.
  У звітному періоді 400 осіб працювали на тимчасових роботах.
  У співпраці з органами місцевого самоврядування протягом року проводилася робота, спрямована на підтримку житлово-комунального господарства району.
 З районного бюджету виділено кошти у сумі 300,0 тис. грн., за рахунок яких виконано поточний ремонт автомобільних доріг загального користування Східне – Загорянівка – М-14 та Надеждівка – Розлив. За рахунок коштів з місцевих бюджетів (2 млн. грн.) виконано: поточний ремонт доріг: в смт Білозерка (3,7 км), в с. Чорнобаївка (2,4 км), в с. Олександрівка (1,2 км); в с. Посад-Покровське (672,7 кв. м); в с. Грозове (0,3 км) та ямковий ремонт покриття доріг в с. Киселівка (210 кв. м), капітальний ремонт дороги вул. Галицької в с. Чорнобаївка (520 кв. м). За рахунок використання місцевих матеріалів Білозерською філією ДП «Херсонський облавтодор» виконано вирівнювання профілю доріг в с. Висунці – вул. Пролетарська (2 км); в с. Музиківка – вул. Степова (0,08 км), пров. Стадіонний (0,15 км). 
  За кошти Служби автомобільних доріг у Херсонській області виконано поточний ремонт та експлуатаційне утримання доріг загального користування району на суму 3263,3 тис. грн.
  Для вирішення нагальних проблем у водопровідно-каналізаційному господарстві у 2016 році селищною, сільськими радами передбачено фінансову підтримку для своїх комунальних підприємств у сумі 504,5  тис. грн., за рахунок яких проводився ремонт водопровідних мереж, насосів та обладнання, здійснювалася оплата за використану електроенергію комунальними підприємствами.   
  З метою вирішення питань покращення житлових умов сільського населення районною державною адміністрацією видано 90 клопотань для отримання кредитів через програму «Власний дім» на газифікацію, реконструкцію та придбання житлових будинків. Для цього профінансовано з районного бюджету 1 137 тис. грн.
  Належна увага протягом року приділялась підтриманню галузі охорони здоров’я.
  У 2016 році в закладах охорони здоров’я здійснено ремонти, а саме:
 - за рахунок районного бюджету: Кіровський ФАП – ремонт покрівлі (124,0 тис. грн.), Тельманський ФП – ремонт покрівлі (57,8 тис. грн.), Томинобалківський ФАП – ремонт покрівлі (58,6 тис. грн.), Велетенська амбулаторія – ремонт приміщення і фасаду (169,6 тис.грн.), Чорнобаївська амбулаторія – ремонт водопровідної і каналізаційної мережі (299,1 тис. грн.), Станіславська амбулаторія ЗПСМ  – капітальний ремонт вікон та заміна (49,9 тис. грн.), Кіровський ФАП – ремонт каналізаційної і водопровідної мережі (19,0 тис. грн.);
- за рахунок спонсорів: Правдинський ФАП – ремонт каналізаційної і водопровідної мережі (22,9 тис. грн.), Киселівська амбулаторія  ЗПСМ – утеплення фасаду приміщення, виготовлення брами (50,5 тис. грн.);
- за рахунок медичної субвенції: проведено ремонти в Олександрівському ФАПі, Солдатському ФП, Широкобалківському ФАПі, Благодатнівському ФАПі – на загальну суму – 16,0 тис. грн.
Також проведена реконструкція Посад-Покровської амбулаторії ЗПСМ  на суму 222,0 тис. грн.
  Для проведення туберкулінодіагностики у 2016 році КЗ «Білозерський ЦПМСД» придбав 1020 доз туберкуліну на суму 20,0 тис. грн.  Виконання плану  туберкулінодіагностики у  дітей віком від 0 до 14 років забезпечено на 80,7%. Забезпеченість імунобіологічними препаратами у 2016 році склала 85%. Профілактичні щеплення отримали 38% населення.
До  КЗ «Білозерський ЦПМСД» прийнято на роботу 3 лікарів, 2 інтерна та 12 осіб середнього медичного персоналу. Пройшли спеціалізацію за фахом сімейна медицина  3 лікаря, стажування з сімейної медицини – 1 лікар.
  У КП «Білозерська центральна районна лікарня» станом на 01 січня 2017 року працює 60 лікарів та 154 середнього персоналу, 95 молодшого персоналу та 84 іншого персоналу.
  З метою забезпечення виробничих потреб центральної районної лікарні у 2016 році придбано авто ЗАЗ SENS.
  На придбання медичного обладнання для закладів охорони здоров’я району витрачено 521,7 тис. грн.
  У 2016 році забезпечено виконання плану флюорографічного обстеження населення на 98,0% (31370 осіб), охоплено профілактичними щепленнями 77,6% осіб при стовідсотковому забезпеченні імунобіологічними препаратами.
  Спільними зусиллями органів державної влади району проводилися протягом року заходи щодо подолання дитячої безпритульності і бездоглядності, запобігання сирітству, створення належних умов для всебічного розвитку та виховання дітей. Перевірено у  звітному періоді умови проживання 272 дітей із 102 сімей, проведено профілактичні бесіди з 160 батьками,  попереджено про відповідальність за неналежне виконання своїх обов’язків, надано консультації щодо подолання складних життєвих обставин, запропоновано шляхи виходу із кризи.
  Станом на 31 грудня 2016 року на обліку служби у справах дітей районної державної адміністрації перебувало 179 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, 53 дитини, які опинились у складних життєвих обставинах. У 2016 році в районі посиротіло 22 дитини, з метою захисту їх прав службою влаштовано: під опіку  –  11 дітей, до дитячого будинку сімейного типу  –  6, до навчального закладу  – 3, передано на усиновлення – 2.
  З метою впровадження сімейних форм влаштування та поліпшення становища дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпечення найбільш повного захисту їх інтересів в районі функціонують три дитячі будинки сімейного типу та чотири прийомні сім’ї.
  Спеціалістами Білозерського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснювався соціальний супровід даних сімей. В ході проведення соціальної роботи спеціалістами центру протягом року було надано 418 соціальних послуг.
  Для здійснення соціально-профілактичної роботи у віддалених населених  пунктах, у тому числі сільській місцевості, з сім'ями, дітьми та молоддю, які опинились у складних життєвих обставинах, при Білозерському РЦСССДМ створено спеціалізоване формування «Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи». Протягом  року здійснено 126 виїздів до 39 населених пунктів району. Соціальними послугами охоплено 219 сімей та  осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах через інвалідність, безробіття, вживання психоактивних речовин, сирітство та ін.
  Одним із напрямків роботи Білозерського РЦСССДМ є здійснення соціальної роботи з постраждалими від збройних конфліктів (учасники АТО, внутрішньо переміщені особи). Соціальними послугами протягом 2016 року охоплено 93 учасника АТО, 28 внутрішньо переміщених осіб. Під соціальним супроводом перебувало 6 сімей та  1 особа.
  З метою створення на території району спеціалізованого формування «Центр для тимчасового перебування осіб та сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах»  Білозерському РЦСССДМ було передано на баланс          неврологічне відділення центральної районної лікарні в с. Велетенське, де проживають сім’ї вимушених переселенців зі Сходу. У жовтні 2016 року було створено спеціалізоване формування, в рамках роботи якого надаються соціальні послуги, у тому числі проживання,  різним уразливим категоріям населення. Станом на 01 січня 2017 року у даному центрі проживало 24 внутрішньо переміщені особи.
  Білозерським РЦСССДМ налагоджено співпрацю з Угорською екуменічною службою допомоги. Служба протягом 2016 року надавала гуманітарну допомогу внутрішньо переміщеним особам, які проживають на території Білозерського району, та здійснює ремонтні роботи у приміщенні центра  для тимчасового перебування осіб та сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах. 
  Районною державною адміністрацією у звітному періоді проводилася широка інформаційна кампанія щодо необхідності об’єднання громад та децентралізації державної влади.
  На виконання Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», наприкінці минулого року на території району утворилася перша об’єднана громада – Музиківська ОТГ, до складу якої увійшли Музиківська та Східненська сільські ради.
Активна робота у цьому напрямку триває сьогодні у Білозерській селищній раді. З пропозицією об’єднання селищна рада звернулася до Надеждівської, Томинобалківської, Дніпровської і Кізомиської сільських рад. Громади перших двох налаштовані позитивно, Дніпровська сільська рада рішенням сесії надала відмову, питання об’єднання в Кізомиській сільській раді проходить обговорення.
  Підсумовуючи викладене, треба зазначити, що робота районної державної адміністрації проводиться відкрито та гласно. З метою найбільш повного, якісного інформування населення про свою діяльність, районною державною адміністрацією здійснюється висвітлення основних подій та заходів, які проводяться в районі, на районній сторінці офіційного веб-сайту Херсонської обласної державної адміністрації, офіційному веб-сайті Білозерської районної державної адміністрації та на сторінках районної газети «Придніпровська зірка». Інформаційна політика районної державної адміністрації направлена на задоволення потреб жителів району, на висвітлення інформації про діяльність органів державної влади, якнайширшого висвітлення заходів, що проводяться структурними підрозділами районної державної адміністрації та територіальними підрозділами центральних органів виконавчої влади.
 

(Оприлюднено 27.02.2017)