Адреса: вул. Свободи, 87, смт Білозерка
Білозерського району Херсонської області, 75000
Графік роботи: Понеділок - Четвер: 08:00 - 17:00.
П’ятниця: 08:00 - 15:45. Вихідні: Субота, Неділя 

тел.: (05547) 3-38-84
e-mail: bra-biloz@khoda.gov.ua

Відбудеться духовно-просвітницький Проект "Холодноярська Проща"

  Широкомасштабний духовно-просвітницький Проект "Холодноярська Проща" проводиться з благословення і підтримки Святійшого Філарета Патріарха Київського і Всієї Руси-України. Заходи відбудуться 28 - 31 липня 2017 року в м. Києві, м. Черкасах та на території Черкаської області, а саме: м. Чигирин, с. Стецівка, с. Суботів, с. Івківці, с. Головківка, с. Медведівка, с. Мельники, с. Грушківка, с. Вереміївка, хутір Буда.
  В 2015 році було започатковано даний Проект, який розпочався із освячення Філаретом Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України УПЦ КП новозбудованої церкви на честь Багатостраждального Петра Калнишевського на хуторі Буда, що знаходиться на території урочища «Холодного Яру» (Черкаська область, Чигиринський район), а також проведено молебень на закликання Духа Святого на початок проведення щорічної Холодноярської Прощі.
  Духовно-просвітницький Проект "Холодноярська Проща" приурочений до державного свята Хрещення Київської Русі Хрестителем Рівноапостольним князем Володимиром та вшанування 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років.
  Проект проходить під гаслом: "Одне Хрещення - Єдина Церква і Єдина Держава".
  «Холодноярська Проща» стане новим способом паломництва патріотичного, активно налаштованого населення України, військовослужбовців ЗСУ та членів їх родин до колиски державотворення, місць заснування визвольних національних рухів та осередків, місць єднання Української Нації.
  Проект розпочнеться з м. Києва за участю Учасників Проекту в хресній ході від Свято-Володимирського патріаршого собору до пам'ятника рівноапостольному князю Володимиру 28 липня 2017 року.
  Після хресної ходи, молебні і проповіді Святійшого Філарета, колона паломників відбуде до Черкаської області, де всі приймуть участь у заходах в рамках Проекту «Холодноярська Проща» 28-31 липня 2017 року.
  На даний час, кількість потенційних паломників та учасників Проекту становить близько 3 000 осіб. На наступні роки кількість паломників, за планом заходів, може становити від 50 000 осіб і більше.
  Засновник та організатор Проекту — Синодальне управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату (СУВД), Черкаська Єпархія УПЦ КП та за сприяння Благодійної організації «Благодійний фонд «Святого Архистратига Божого Михаїла» м.Черкаси.
  Учасники Проекту:
- військовослужбовці та ветерани Збройних сил та інших військових формувань України;
- військові священики УПЦ Київського Патріархату;
- священики УПЦ Київського Патріархату з усієї України;- переселенці зі Сходу України та їх сім'ї;
- громадські організації, громадські рухи, Українські спілки;
- студенти Православних Богословських Академій УПЦ Київського Патріархату в якості волонтерів;- всі верстви населення.
  Концепція Проекту: «Холодноярська Проща» це - православне паломництво для військових та цивільних, патріотично-налаштованих громадян усіх вікових категорій України та українських діаспор за кордоном, данина традиціям побожних козаків та повстанців - захисників Вітчизни, які здійснювали православне паломництво до Святих місць. Саме тому, місцем паломництва не випадково обрано Чигиринщину (Холодний Яр) - колиску відтворення державності у 16-му столітті, серце визвольної боротьби, символ Свободи, Незалежності і об’єднання Української Нації на демократичних засадах.
  «Холодноярська Проща» має стати міжнародною, всеукраїнською, щорічною, унікальною традицією Української Православної Церкви Київського Патріархату та патріотично налаштованого населення України, православних українських діаспор всього світу та символом єднання Нації.
  Девіз Проекту — «За мир - молимося, єднаємося, боремося, перемагаємо!».
  Контактні особи:
- офіс: +380(93) 010 36 74; е-mаil: proshchia@gmail.com
- протоієрей Анатолій Лещенко, військовий священик, Голова Оргкомітету Проекту, e-mаіі: lemar0860@gmail.com; тел. +380(97) 492 46 58,
+380(95) 112 88 07.
- Андрій Купчин, член Оргкомітету Проекту, е-mаil: akupchin@i.ua, тел: +380(67) 721 74 02, +380(93) 306 27 36.
- Валентина Горбань, член Оргкомітету Проекту, е-mаil: vmlife@ukr.net, тел.+380(68) 962 51 48.