Адреса: вул. Свободи, 87, смт Білозерка
Білозерського району Херсонської області, 75000
Графік роботи: Понеділок - Четвер: 08:00 - 17:00.
П’ятниця: 08:00 - 15:45. Вихідні: Субота, Неділя 

тел.: (05547) 3-38-84
e-mail: bra-biloz@khoda.gov.ua

Патронатне виховання – нова форма сімейного влаштування дітей

  Фахівцями із соціальної роботи Білозерського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводиться кампанія з впровадженням нової форми сімейного виховання – патронатна сім’я. Наразі фахівцями із соціальної роботи БРЦСССДМ проведено 7 групових заходів, охоплено 65 осіб.  Метою даних заходів є  ознайомлення людей з видами сімейного влаштування дітей і їх відмінності: усиновлення, опіка чи піклування, прийомна сім’я, патронат. Але найбільше уваги приділено саме до патронатного виховання, адже ця форма влаштування дитини в родину є достатньо новою.  
  Законом України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми” запроваджено інноваційну послугу підтримки сімей з дітьми – патронат над дитиною. Запровадження патронатних сімей — це шанс надати якісну допомогу дітям, які опинились у біді. Щоб втілити цю ідею у життя, необхідно знайти людей, які мали б можливість і, головне, бажання спробувати себе у ролі патронатних батьків.
  Патронатна сім`я – це тимчасова сім`я для дитини, що має мінімізувати травматизацію дитини, коли її забирають від батьків. Це звичайна квартира або будинок, де дітьми опікуються вихователі. У цей час соціальні працівники працюють із батьками щодо повернення цих дітей у власну родину.
  Сучасна державна політика у сфері захисту прав дітей спрямована на те, щоб узагалі відійти від виховання дітей в закладах інтернатного типу, тому що дитина повинна виховуватися в сім`ї. Термін перебування дитини в сім`ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців. В особливих випадках термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців.
  Якщо Ви сім`я, яка має позитивний досвід виховання власних дітей (дорослих або підліткового віку), проживаєте на території Білозерського району  на спільній (власній чи орендованій) житловій площі, маєте вищу освіту й небайдужі до долі дітей, які залишилися без батьківського піклування, за інформацією, як тимчасово підтримати дитину в складних життєвих обставинах на платній основі звертайтеся до Білозерського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: смт Білозерка, вул. Кооперативна, буд. 29, каб 5, тел. 33- 0-72.
http://patronat.ks.ua