Адреса: вул. Свободи, 87, смт Білозерка
Білозерського району Херсонської області, 75000
Графік роботи: Понеділок - Четвер: 08:00 - 17:00.
П’ятниця: 08:00 - 15:45. Вихідні: Субота, Неділя 

тел.: (05547) 3-38-84
e-mail: bra-biloz@khoda.gov.ua

Юні білозерські туристи підкорили 8 найвищих вершин українських Карпат

  Вже котрий рік поспіль традиційно кожного літа гуртківці туристичного напрямку Білозерського районного ЦТДЮ з керівником Борисом Тімченко підкорюють вершини українських Карпат. Цей рік не став винятком.
  Мармароси – цей куточок Карпат є одним з самих мальовничих в Українських Карпатах. Він має другу назву «Гуцульські Альпи». Дійсно, круті схили з виходами скель та розлогі полонини нагадують альпійський пейзаж. Похід юних туристів розпочався з прикордонної застави у с.Ділове. Саме там  їм видали дозвіл на пересування прикордонною територією, тому що саме ця ділянка Карпат є кордоном з Румунією. А далі вузька долина потоку Білий вивела до підніжжя найвищої вершини Українських Мармаросів – Піп Іван Мармароський (1937 м). Ось тут всі і змогли відчути себе в Альпах – круті та скельні схили Попа Івана та розлогі полонини у підніжжі. Панорами степовиків вразили своєю неповторністю.
 
  Наступного дня учасники походу рухались вздовж кордону. Коли ви в основному живете на висоті не більше 500 метрів над рівнем моря і навколо тільки рівнини і степи, то перше подолання позначки понад 2000 метрів над рівнем моря було як завжди просто захоплюючим видовищем для всіх. Перший двотисячник, який був підкорений, це Піп Іван – але вже Чорногірський. Справжня назва цієї вершини Чорна Гора, і вона є одним з шести двотисячників Чорногори та має висоту 2028 метрів. На цій вершині знаходиться легендарна обсерваторія, яка була побудована ще в 1938 р. Під час походу були  підкорені 8  найвищих вершин українських Карпат, з вершин яких відкриваються такі величезні панорами, які не побачиш ні з жодної найвищої багатоповерхівки, яка б висока вона не була. А коли ти стоїш у підніжжя найвищої красуні Українських Карпат г. Говерла (2061 м.), то патріотичний дух надає ще більше сили, щоб  підніматися на цю вершину, з якої  відкриваються приголомшливі види.
  Сто сорок кілометрів за сім днів подолали білозерці квітучими Мармаросами і  високогірною Чорногорою. Пейзажі полонини Лисичої,  гірська казка Мармурових гір,  щедрі гуцули на полонинах, перлини і небезпеки Чорногори, тумани в горах,  неприступна Говерла, безкраї краєвиди Карпат…
  Ці незабутні враження від походу Гуцульськими Альпами і Чорногорою залишаться в пам’яті назавжди!