Адреса: вул. Свободи, 87, смт Білозерка
Білозерського району Херсонської області, 75000
Графік роботи: Понеділок - Четвер: 08:00 - 17:00.
П’ятниця: 08:00 - 15:45. Вихідні: Субота, Неділя 

тел.: (05547) 3-38-84
e-mail: rda-biloz@khoda.gov.ua

Управління соціального захисту РДА інформує: зміни до порядку надання субсидії

       
  Стосовно періоду врахування доходів для призначення субсидії Постановою Кабінету Міністрів України від 18.08.2017 No 609 „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” (далі - Постанова) змінено період, за який враховуються доходи під час призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, з чотирьох кварталів до двох кварталів.
     Передбачено під час здійснення розрахунку субсидії на наступний період у травні для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, враховувати доходи за третій - четвертий квартали попереднього року, а розрахунок субсидії на опалювальний сезон у жовтні проводити на підставі доходів за перше півріччя поточного року.
     Таким чином, враховуватимуться більш актуальні доходи громадян.     Інформація про доходи отримуватиметься, як і раніше, від ДФС та Пенсійного фонду України.
     Отже розрахунок субсидій у жовтні на опалювальний період буде проводитись на підставі доходів за перше півріччя 2017 року.
       Звертаємо увагу, що змінюється період отримання доходів лише при призначенні субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. При призначенні субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива і скрапленого газу та субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива, скрапленого газу І оплату житлово-комунальних послуг враховуються доходи за попередній календарний рік.
        Надано можливість у разі смерті особи, якій було призначено субсидію,
виплачувати готівкові кошти субсидії на придбання твердого палива та частину невикористаної суми субсидії на індивідуальне опалення одній із осіб, з урахуванням яких субсидія розраховувалася.
      Стосовно призначення субсидії за наявності заборгованості з оплати послуг при призначенні субсидії на наступний термін відтепер враховуватиметься наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг, якщо загальна її сума перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Інші зміни
       Передбачено, що субсидія не може призначатися одночасно за місцем реєстрації особи та місцем її фактичного проживання.
       Зобов’язано отримувача субсидії інформувати протягом місяця про закінчення терміну реєстрації місця перебування.
      Врегульовано питання призначення субсидії недієздатній особі за заявою
опікуна.
 
 
 
Зміни до соціальних нормативів
 
1. Постановою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 N409 „Про встановлення державних .соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування” в частині перегляду соціальних нормативів споживання газу для приготування їжі та підігріву води.
2. Зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 No 534 «Деякі питання надання субсидій для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання) та послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення»
3. Внесено зміни до Порядку розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з централізованого опалення (теплопостачання), постачання холодної та гарячої води і водовідведення, послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2016 р. N 534, в частині проведення розрахунку невикористаних сум субсидій об’єднаннями співвласників багатоквартирного будинку та житлово- будівельними кооперативами, які забезпечують надання послуг членам об’єднання (кооперативу).