Адреса: вул. Свободи, 87, смт Білозерка
Білозерського району Херсонської області, 75000
Графік роботи: Понеділок - Четвер: 08:00 - 17:00.
П’ятниця: 08:00 - 15:45. Вихідні: Субота, Неділя 

тел.: (05547) 3-38-84
e-mail: rda-biloz@khoda.gov.ua

В райдержадміністрації розглянуті питання захисту прав дітей

  На позаплановому засіданні комісії з питань захисту прав дитини районної державної адміністрації, під головуванням першого заступника голови Олексія Журавленка,  04 вересня 2017 року було розглянуто 16 заяв громадян щодо влаштування 21 дитини до Херсонської загальноосвітньої школи-інтернату ім. Т.Г. Шевченка. В даному закладі діти перебувають з понеділка до п’ятниці, на вихідні та на канікули батьки повинні забирати їх додому. Комісією прийнято 14 рішень щодо доцільності влаштування дітей, 2 родинам відмовлено.
  Відповідно до Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки та постанови Кабінету Міністрів України від 09 серпня 2017 року № 576 «Про внесення змін до Типового положення про комісію з питань захисту прав дитини та Положення про загальноосвітній навчальний заклад» обмежено перелік підстав для зарахування дітей до інтернатних закладів, а також забезпечено колегіальне прийняття таких рішень.  Відповідно до вказаної постанови для влаштування дитини до загально-освітньої школи-інтернату батьки зобов’язані надати рішення комісії з питань захисту прав дитини про доцільність такого влаштування.
  Відповідно до постанови зарахування учнів до загальноосвітніх шкіл-інтернатів можливе тільки за умови, якщо через стан здоров’я чи режим робочого часу батьків дитини чи осіб, які їх замінюють, ускладнюється виховання і догляд дітей (тривале стаціонарне лікування, роз’їзний характер роботи, змінна робота, вахтовий метод роботи). В інших випадках, коли складні життєві обставини сім’ї встають на заваді батькам у повноцінному виконанні ними своїх обов’язків по вихованню дитини, громада зобов’язана надати їм допомогу, що вирішуватиметься на комісії з питань захисту прав дитини.