Адреса: вул. Свободи, 87, смт Білозерка
Білозерського району Херсонської області, 75000
Графік роботи: Понеділок - Четвер: 08:00 - 17:00.
П’ятниця: 08:00 - 15:45. Вихідні: Субота, Неділя 

тел.: (05547) 3-38-84
e-mail: rda-biloz@khoda.gov.ua

Нове у підтримці сільгоспвиробників – аграрні розписки

07 лютого 2018 року за сприяння управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації, Валерієм Яценко - представником у Херсонській області Проекту «Аграрні розписки в Україні», який впроваджується  Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) в партнерстві з Швейцарською конфедерацією було проведено засідання «круглого столу» на тему: «Впровадження аграрних розписок у Білозерському районі». В роботі круглого столу взяли участь заступник голови РДА Віктор Корнієнко, голова ради жінок-фермерів Херсонської області Віра Машинська,  представники сільгосппідприємств району різних форм власності, нотаріуси, представники банківських установ та кредитних спілок.
Метою проведення вказаного заходу є презентація вказаного Проекту та ознайомлення сільгосптоваровиробників району з інструментом аграрних розписок.
Як розповів керівник проекту «Аграрні розписки в Україні»  Валерій Яценко кредитування у вигляді аграрних розписок практикується в усьому світі.
«Дуже популярні такі розписки в інших країнах. Багато хто з фермерів не має власного майна під заставу, і тоді як заставу використовують частину майбутнього врожаю. Це дуже зручно», – сказав він. Оформлюють аграрні розписки нотаріуси, які мають доступ до реєстру аграрних розписок.
Серед бажаючих отримати позику під заставу майбутнього врожаю – переважно малі та середні фермери. Однак зацікавилися і великі агровиробники.
Під розписку можна брати як гроші, так і добрива чи насіння. Все залежить від того, хто буде кредитором – банк чи аграрні компанії. Оформити кредит під заставу врожаю можна і з державними установами, і з приватними підприємцями. Розмір процентів залежатиме від конкретних домовленостей між фермером та кредитором.
На сьогодні українські аграрії вже оформили понад двох сотень аграрних розписок. Херсонщина долучилася до проекту цьогоріч. Наразі в районах області проходять тренінги, на яких фермерам розповідають, як можна оформити таку розписку, які умови кредитування.