Адреса: вул. Свободи, 87, смт Білозерка
Білозерського району Херсонської області, 75000
Графік роботи: Понеділок - Четвер: 08:00 - 17:00.
П’ятниця: 08:00 - 15:45. Вихідні: Субота, Неділя 

тел.: (05547) 3-38-84
e-mail: rda-biloz@khoda.gov.ua

Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області інформує:

 
 
ОЧІКУВАНИЙ ПЕРЕРАХУНОК ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМ
 
Частина 4 статі 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачає, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
До прийняття відповідного Закону (опрацювання якого проводиться Кабінетом Міністрів із залученням представників силових відомств) Урядом прийнято постанову від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», яка визначила порядок виплати та розміри проведення перерахунку пенсій військовослужбовців відповідно до вищезазначеної статті Закону.
         І. Зокрема, військовослужбовцям та деяким іншим особам (окрім осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським) перерахунок здійснюватиметься із урахуванням трьох складових оновленого грошового забезпечення, визначеного на 01 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» – окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років. Виплата перерахованих пенсій здійснюватиметься поетапно починаючи з 01 січня 2018 року у таких розмірах:
         з 01 січня 2018 р. - 50%;
         з 01 січня 2019 р. -75%;
        з 01 січня 2020 р. - 100% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018р.
  ІІ. Для колишніх працівників міліції перерахунок здійснюватиметься із урахуванням грошового забезпечення поліцейського за січень 2016 р., визначеного відповідно до постанови  Кабінету Міністрів України  від 11.11.2015 №988, при цьому розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою(посадами) поліцейського за січень 2016 року. При цьому виплата пенсії в новому розмірі розпочнеться з січня 2018 року (буде проведена доплата між місячним розміром підвищеної пенсії, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 01 січня 2018 року по місяць нарахування по перерахунку). Сума перерахованих пенсій для виплати за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 обчислюється органами Пенсійного фонду України станом на 01.01.2018 та виплачується після виділення коштів на їх фінансування з державного бюджету в такому порядку:
- з 01.01.2019 по 31.12.2019 - щомісяця окремою сумою у розмірі 50% різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017.
- з 01.01.2020 - щомісяця окремою сумою у розмірі 100% різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 та до забезпечення повної виплати розрахованої суми.
   Органи Пенсійного фонду займаються забезпеченням цього перерахунку відповідно до  цієї постанови. По - перше, до 3-го березня п. р. мають бути підготовані списки, які будуть направлені до силових відомств та в подальшому здійснені перерахунки на підставі довідок про складові оновленого грошового забезпечення (які будуть видані відповідними Міністерствами та відомствами), що враховується для перерахунку пенсії.
  Перші перераховані суми пенсій будуть вже в березні поточного року, по мірі надходження довідок про грошове забезпечення будуть проведені перерахунки пенсійних виплат.
  Телефон “гарячої лінії” в Херсоні 45-39-38

Щодо скасування оподаткування пенсійних виплат

 
 Рішенням від 27.02.2018 № 1-р/2018  Конституційного Суду України  положення абзацу першого підпункту 164.2.19 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України, яким передбачено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року, - у частині такого перевищення, а також пенсій з Іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним).
   Враховуючи вищевикладене, з 01.03.2018 органами Пенсійного фонду України  припинено утримання податку на доходи фізичних осіб та військового збору з пенсій та щомісячного довічного грошового утримання суддів.  
  Звертаємо увагу, що основні виплатні відомості за березень 2018 року сформовані з утриманими сумами податку. Суми утриманого податку будуть виплачені у березні поточного року за додатковими відомостями. В додаткові відомості для виплати пенсій через ПАТ “Укрпошта” не будуть включені суми менше 10,00 грн, їх виплата буду проведена основними відомостями у квітні 2018 року.  

 

Пенсійний фонд розвиває дистанційні форми обслуговування громадян
 
Поліпшення якості обслуговування громадян – одне з основних завдань органів Пенсійного фонду України. Важливу роль у цьому процесі відіграє   Веб-портал Пенсійного фонду України. На сьогодні даний веб-ресурс надає широкий спектр можливостей тим громадянам,  які пройшли процедуру реєстрації.
Зокрема, дозволяє особі  отримати інформацію з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування про суми заробітку, з яких сплачено внесок, та про періоди зарахування страхового стажу. Тим самим громадяни має змогу  контролювати  в режимі он-лайн з мінімальною витратою часу дані, які впливають на розмір пенсії, переглядати виписку з пенсійної справи та вирішувати інші нагальні питання.
Послуги, які надає Веб-портал, також є актуальними для людей з особливими потребами та людей похилого віку, оскільки ряд питань вирішуються дистанційно не виходячи з дому.
Більш того, у 2018 році заплановано розширення функціоналу робочого кабінету, зокрема через  надання доступу до інформації про здійснення пенсійних виплат, автоматичного розрахунку прогнозного розміру пенсії за даними, які містяться в реєстрі застрахованих осіб, та самостійно внесеними даними трудової книжки («Пенсійний калькулятор»).
До речі, переваги Веб-порталу вже можуть оцінити більше 55 тис. зареєстрованих жителів Херсонської області.
Шановні громадяни, головне управління Пенсійного фонду в Херсонській області запрошує всіх бажаючих приєднатися до зазначеного безкоштовного сервісу, який знаходиться за адресою – http://portal.pfu.gov.ua. Спеціалісти Фонду завжди готові надати  кожному кваліфіковану та всебічну допомогу стосовно реєстрації та використання даного інформаційного ресурсу.
 Просимо завітати до Білозерського відділу обслуговування громадян  позачергою.