Адреса: вул. Свободи, 87, смт Білозерка
Білозерського району Херсонської області, 75000
Графік роботи: Понеділок - Четвер: 08:00 - 17:00.
П’ятниця: 08:00 - 15:45. Вихідні: Субота, Неділя 

тел.: (05547) 3-38-84
e-mail: rda-biloz@khoda.gov.ua

Інформування щодо попередження отруєння бджіл пестицидами

  Відповідно до «Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєння бджіл» профілактика отруєння бджіл базується на беззаперечному дотриманні вимог ст. 30 Закону України «Про бджільництво» та суворому дотриманні регламентацій застосування в навколишньому середовищі токсичних для бджіл речовин.
  Відповідно до ст. 37 ЗУ «Про бджільництво» фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичного препарату.
  Обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години.
  Не допускають обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.
  Згідно до ст. 38 ЗУ «Про бджільництво» порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно- правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України.
Відповідальність за порушення законодавства в галузі бджільництва несуть особи, винні у:
- неповідомленні (приховуванні) або наданні неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин,
- порушенні технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення, що призвело до погіршення умов у ареалах розселення бджіл.
  З метою, недопущення фактів отруєння бджіл хімічними засобами захисту рослин просимо фізичних та юридичних осіб повідомляти про хімічні обробки рослин, що квітують за три доби до обробки:
1. В засобах масової інформації.
2. Органи місцевого самоврядування (відповідні сільські та селищні ради).
3. До спілки бджолярів Білозерського району за тел. 0505268991 Федорець Олександр Іванович.
4. Пасічників особисто.
  З метою, оперативності, а також економії часу достатньо буде повідомити про хімічні обробки будь-яким із вище зазначених способів.
  Закликаємо до взаєморозуміння та поваги праці один одного.