Адреса: вул. Свободи, 87, смт Білозерка
Білозерського району Херсонської області, 75000
Графік роботи: Понеділок - Четвер: 08:00 - 17:00.
П’ятниця: 08:00 - 15:45. Вихідні: Субота, Неділя 

тел.: (05547) 3-38-84
e-mail: rda-biloz@khoda.gov.ua

Зміни до порядку надання субсидії

Житлова субсидія - це грошова підтримка громадянам для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. Порядок надання житлової субсидії визначений Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995р. №848 (зі змінами). На протязі 2014-2018 років до даної постанови вносились  ряд змін, якими визначались нові підходи до визначення права громадян на надання їм житлової субсидії. Так, починаючи з травня 2018 року призначення субсидій здійснюється відповідно до нової редакції Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 №329 „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022”. Урядом затверджено нові форми заяви та декларації. З урахуванням прийнятих змін з травня поточного року субсидія призначається двічі на рік – у травні (на неопалювальний період з 1 травня по 30 вересня) і у жовтні (на опалювальний період з 1 жовтня по 30 квітня). Для домогосподарств, які використовують газ або електроенергію для індивідуального опалення, опалювальний сезон визначено на період з 16 жовтня по 15 квітня включно. Субсидія для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу, як і раніше, призначається на календарний рік.
          Для окремих сімей з 1 травня 2018 р. призначення житлової субсидії здійснюється при поданні нових заяви і декларації, якщо у складі домогосподарства є:
·  непрацюючі особи працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менше мінімальної заробітної плати;
·  внутрішньо переміщені особи (зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви і декларації, з зазначенням складу домогосподарства);
· особи, члени сім`ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства (якщо чоловік (дружина) отримувача субсидії або осіб, з урахуванням яких призначалась субсидія, зареєстровані за іншою адресою);
· особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків);
· особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають (тобто субсидія призначалась на підставі рішення комісії, без врахування до складу сім`ї таких осіб);
·  сім`ям, в яких відбулися зміни у складі сім`ї;
Крім того,  нові заяву та декларацію необхідно подати сім`ям, які звертаються за отриманням субсидії на тверде паливо та скраплений газ (якщо не зверталися до 01.05.2018року).
До внесення змін субсидія не призначалась у разі якщо будь-хто із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії (призначенням житлової субсидії без звернення) здійснив купівлю/оплатив послуги на суму, що перевищує 50 тис. гривень. З травня 2018 року на право призначення субсидії також впливає не лише купівля/оплата послуг на суму понад 50,0 тис. грн., а і набуття в інший законний спосіб (отримання в спадщину, в дар тощо) права власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку на суму понад 50 тис. грн. протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії (призначенням субсидії без звернення). Слід звернути увагу, що вказані умови також поширюються на членів сім`ї зареєстрованої особи із складу домогосподарства, яке звернулося за призначенням субсидії.
Крім того, субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо:
· загальна площа квартири перевищує 120 кв.м.; індивідуального будинку - 200 кв. м.
· будь-хто із складу домогосподарства або член сім`ї особи із складу домогосподарства має у володінні автомобіль, якому менше п`яти років, крім мопеда та автомобіля, наданого органом соціального захисту населення;
·    у складі домогосподарства або у складі сім`ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку, в яких відсутні доходи, або доходи менше мінімальної заробітної плати.
·  домогосподарство, має наявну прострочену понад два місяці заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг або заборгованість з оплати обов`язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З урахуванням норм нового Положення при призначенні субсидії до складу домогосподарства включаються особи, що зареєстровані і фактично проживають в житловому приміщенні. Відтепер під час призначення субсидії враховуються доходи не лише осіб, яким призначається субсидія, але і членів їх сім`ї, у разі реєстрації (фактичного поживання) за іншою адресою. При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються.
Під час призначення житлової субсидії у травні на неопалювальний сезон враховуються доходи (крім пенсії) за третій - четвертий квартали попереднього року, при призначенні на опалювальний період - за перший- другий квартали поточного календарного року за даними Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду України. Доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за останній місяць попереднього опалювального (квітень) або неопалювального (вересень) сезону у разі призначення житлової субсидії з початку опалювального (неопалювального) сезону. Для розрахунку житлової субсидії після початку опалювального (неопалювального) сезону береться до уваги розмір нарахованої пенсії за місяць, що передує місяцю, з якого призначається житлова субсидія. Житлова субсидія для придбання твердого палива розраховується виходячи з доходів за попередній календарний рік. Для фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід в розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої станом  на кінець  періоду, за який враховуються доходи:   однієї мінімальної заробітної плати — для платників єдиного податку  першої групи, двох мінімальних заробітних плат — для платників єдиного податку  другої групи, трьох мінімальних заробітних плат — для платників єдиного податку  третьої групи.    
Вищезазначеною постановою введено обов`язок для громадян, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, щомісячно сплачувати обов`язкову частку плати за послуги незалежно від обсягу спожитих послуг.    У разі несплати обов’язкової частки плати надання субсидії припиняється за поданням надавачів послуг.