ДО УВАГИ ГРОМАДЯН, ЯКІ ПРИБУЛИ З ДОНЕЦЬКОЇ, ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТЕЙ, АРК ТА М.СЕВАСТОПОЛЯ

Міжнародна організація з міграції (МОМ) за фінансової підтримки Уряду Федеративної Республіки Німеччина, що діє через Німецький Банк Розвитку KfW, розпочинає набір учасників на новий проект, що має на меті покращити можливості для самозабезпечення та самозайнятості внутрішньо переміщених осіб та мешканців регіонів, які зазнали наслідків конфлікту. Водночас, проект зміцнить соціально-економічну стабільність і добробут приймаючих громад в Україні. Завдяки грантам на самозайнятість та мікропідприємництво, проект надасть змогу вимушеним переселенцям та членам приймаючих громад розпочати новий або розширити наявний бізнес.

 

ЗАПРОШУЮТЬСЯ:

 • Внутрішньо переміщені особи (ВПО) з Донецької, Луганської областей, а також Криму, що проживають в усіх областях України
 • Місцеві мешканці з усіх областей України (територія, підконтрольна уряду України)
 • Віком від 18 до 60 років

У РАМКАХ ПРОЕКТУ ЗАПЛАНОВАНО

ЕТАП І. ДВОДЕННИЙ ТРЕНІНГ

Самозайнятість Мікропідприємництво
План тренінгу:

 • Аналіз ринку, основи маркетингу, просування товарів та послуг.
 • Започаткування підприємництва: ресурси, мотивація, ідеї.
 • Юридичні аспекти приватного підприємництва.
 • Планування фінансів.
 • Основи бух. обліку та податкової звітності.
 • Як підготувати бізнес план.
План тренінгу:

 • Аналіз ринку, маркетинг та просування товарів чи послуг.
 • Юридичні аспекти приватного підприємництва.
 • Планування фінансів.
 • Нюанси бух. обліку та податкової звітності.
 • Як підготувати бізнес-план.
Вимоги до учасника:

Вже розпочав або хоче стартувати власний бізнес. Перевага надається в першу чергу особам без постійного місця працевлаштування

Вимоги до учасника:

Має досвід підприємницької діяльності, активний бізнес, наявне свідоцтво ФОП, ПП чи ТзОВ (одноосібним власником якого є заявник) з реєстрацією до 31 грудня 2016 року. Грант надається на розширення наявного бізнесу

Група формується з 25 учасників (з них щонайменше 50%– ВПО) Група формується з 25 учасників (з них щонайменше 50%– ВПО)

ЕТАП ІІ.  ПРИВАТНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ

Для кожного учасника проекту буде надано експерта для допомоги у формуванні бізнес-плану.

ЕТАП ІІІ. ЗАХИСТ БІЗНЕС-ПЛАНІВ

Учасник зробить коротку презентацію бізнес-плану перед комісією МОМ. Рішення про виділення гранту буде ухвалено залежно від результатів захисту.

ЕТАП ІV. НАДАННЯ ГРАНТІВ*

Для учасників, які успішно захистили бізнес-плани, буде виділено грант на започаткування або розширення власної справи.

Група

«САМОЗАЙНЯТІСТЬ»

Група

«МІКРОПІДПРИЄМНИЦТВО»

Розмір гранту: обладнання вартістю до 650 Розмір гранту: обладнання вартістюдо €2,500
Призначення:

обладнання, інструменти, меблі тощо

на закупівлю витратних матеріалів може бути використано до 10% від суми гранту

Призначення:

обладнання, інструменти, меблі тощо

на закупівлю витратних матеріалів може бути використано до 10% від суми гранту

* Будь ласка, зверніть увагу, що пізніше буде доступний ще один тип грантів.

Грант не фінансує:

 • Оренду приміщення чи обладнання;
 • Купівлю вживаного обладнання чи транспортних засобів;
 • Послуги (юридичні, зі створення реклами, інтернет-сайтів тощо);
 • Купівлю тварин чи саджанців.

ЯК ДОЛУЧИТИСЯ ДО ПРОЕКТУ

Для подання заявки на участь у проекті вам слід звернутися до громадської організації – партнера МОМ в області, де ви проживаєте.

Деталі щодо вимог до учасників за напрямом самозайнятість.

Деталі щодо вимог до учасників за напрямом мікропідприємництво.

Для того, щоб долучитися до проекту, зверніться до представника ГО ХОТЦ «Вектор розвитку»:   Тел. +38(050)707 46 84, +38(068)203 01 92 Ольга Авраменко

+38(066)208 44 93 Інна Сергєєва

е-mail: khersonvektorrozvytku@gmail.com

https://www.facebook.com/vektorrozvutky

Відбір на участь у проекті відбувається на конкурсній основі з дотриманням рівності можливостей.

Більш детальна інформація про основні етапи проекту та вимоги, які висуваються до його учасників, опублікована на сайті Представництва МОМ в Україні: http://bit.ly/2l0aUGq.

(Опубліковано 08.06.2018)

 

 

Програма розвитку ООН оголошує прийом попередніх пропозицій щодо створення робочих місць для внутрішньо переміщених осіб в Україні, а також працевлаштування місцевого населення Донецької та Луганської областей
  Програма розвитку 00Н в Україні оголошує прийом попередніх пропозицій від місцевих органів влади, підприємств, організацій та установ всіх форм власності та господарювання щодо створення робочих місць для внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО) в Україні, а також для місцевого населення Донецької та Луганської областей.
Попередні пропозиції приймаються з метою виявлення та подальшої підтримки різних ініціатив з організації зайнятості на основі спів-фінансування, Пропозиції можуть стосуватися створення як тимчасових, так і постійних робочих місць для ВПО у всіх областях України, з також для місцевого населення (тільки у Донецькій та Луганській областях). Також Запрошуються до подачі ініціативи зі створення дистанційних робочих місць (тимчасових чи постійних) для тих осіб, які мешкають в місцях компактного проживання, віддалених Вщ населених пунктів або віддалених від роботодавця.
Підтримуватимуться наступні пропозиції щодо зайнятості ВПО:
1. Створення постійних робочих місць (не менше 12 місяців)
2. Створення тимчасових робочих місць (від 60 до 130 робочих днів}
3. Організація тимчасової зайнятості на фомадських роботах (від 60 до 180 робочих днів)
Організація тимчасових робочих місць ?па громадських робіт моє здійснюватися відповідно до Порядку організації громадських та інших робіт тимчасового характеру. затвердженого Кабінетом Міністрів України.
Пропозиції можуть подавати:
– місцеві органи влади та самоврядування
– підприємства, організації та установи всіх форм власності та господарювання у т.ч. прибуткові, громадські організації, а також ті які фінансуються за рахунок бюджетних коштів; фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності.
Територіальне охоплення: перевага надаватиметься пропозиціям щодо працевлаштування переселенців із регіонів із найбільшою кількістю ВПО: Харківської, Дніпропетровської, Запорізької, Одеської, Полтавської, Донецької, Луганської, Київської областей та м. Києва. Також можуть бути розглянуті пропозиції і з інших регіонів. Пропозицій щодо створення робочих місць для місцевого населення будуть розглянуті тільки з Донецької та Луганської областей.
Умови участі:
– створення не менше ніж 5 робочих місць будь-якого виду,
– забезпечення слів-фінансування з боку організації, що подає заявку не мекше ніж 33% сукупних витрат (заробітна гтлата та обладнання) на створення робочих місць;
– розмір заробітно? плати має бути не нижче ніж за аналогічні види робіт на цьому підприємств] або середнього по регіону;
– тривалість зайнятості на тимчасовому робочому місці має бути передбачена на термін від 60 до 180 днів;
– тривалість зайнятості на громадських роботах має бути передбачена на термін від 60 до 180 днів;
– новосгворене постійне робоче місце має бути збережене для осіб з числа ВПО на період не менше 12 місяців (у разі розірвання угоди нв створене робоче місце має бути зарахований інший працівник з числа ВГТО).
До витрат на створення робочих місць належать витрати на:
– оплату праці,
– придбання обладнання чи Інструментів.
НЕ належать до витрат на створення робочих місць витрати на оренду чи придбання приміщень, придбання витратних матеріалів, сировини тоща., Наявне обладнання та інструменти не можуть враховуватися у складі витрат на створення робочих місць. Не можуть бути запропоновані для фінансування зі сторони ПРООН також нарахування на заробітну плату та інші види оподаткувань.
Організація процесу:
1. Подання попередньої пропозиції. Зацікавлений орган/підприємство, організація чи установа подають пропозицію до ПРООН за встановленою формою (додається) за адресою: oleksandra.tseHshcheva@unco.org до 17:00. 9 квґгня 2015 р.
2. Відбір пропозицій для підтримки. Рішення про спі»-фінансування приймається ПРООН з урах/ванням дотримання встановлених крутгеріїв (умов участі) та за результатами порівняльної оцінки. Перевага надаватиметься пропозиціям, які передбачатимуть більшу частку слів-фі на псування, та створення більшої кількості робочих місці порівняно з іншими пропозиціями, а також регіонам, де склалася критична ситуація на ринку праці
ПРООН, для прийняття остаточного рішення щодо підтримки пропозиції, залишає за собою право запитувати додаткову інформацію від організацій, що подали попередні пропозиції, а також оголошувати додаткові конкурси.
Довідки:
Олександра Целіщева
+38-050-6640616, +38-044-253-93-63.
оleksandra.tselishcheva@undр.оrg
  Конкурс проводиться ПРООН в межах проектів «Оперативне реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні» та «Економічне та соціальне відновлення Донбасу», що впроваджуються за підтримки Уряду Японії.

 

Роз’яснення, щодо організації виплати пенсії тимчасово переміщеним мешканцям Донецької та Луганської областей
  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 №637 (із змінами відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.12.2014 №715) призначення та продовження виплати пенсій(щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, здійснюються за місцем перебування таких осіб на обліку, що підтверджується довідкою, виданою згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року №509.
Довідка видається органами соціального захисту населення (за місцем знаходження органу Пенсійного фонду України). Якщо довідка видана іншим територіальним органом ніж той, на території якого розташовано управління Фонду, до якого звернулася особа із заявою, їй необхідно звернутися за видачею нової довідки. Копія довідки залишається в органах Пенсійного фонду України.
Пенсійні виплати, що призначені або продовжені відповідним особам до набрання чинності постановою № 509, здійснюються за фактичним місцем їх проживання (перебування) у разі видачі до 01 лютого 2015 року такої довідки (постанова Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 № 637).
У такому разі пенсійні виплати їм здійснюватимуться без перерв  і в наступні місяці. У разі, якщо пенсіонер не зареєструється в органах соціального захисту населення до вказаної дати, виплата пенсії тимчасово припиняється. Після реєстрації виплату пенсії буде відновлено з дати припинення.
Враховуючи вищезазначене з 1 лютого не включено у відомості на виплату пенсій пенсіонерів, які переміщені з непідконтрольних територій та не зареєструвалися в порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509.
Для організації виплати пенсії тимчасово переміщеним мешканцям Донецької та Луганської областей впроваджено спрощений механізм переведення пенсій за місцем фактичного проживання. Все, що необхідне – це мінімальний пакет документів:
– заява,
– паспорт,
– довідка про присвоєння ідентифікаційного номеру,
-довідка про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, видана відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509.
Право вибору способу виплати (пошта, банк) — за пенсіонером. Нарахування пенсії здійснюватиметься за матеріалами електронної пенсійної справи.
Отже, громадяни, які приїхали із зазначених місцевостей, з будь-яких питань отримання пенсії можуть звертатися до органу Пенсійного фонду України за фактичним місцем проживання. Це стосується і пенсіонерів військовослужбовців міністерств і відомств, їм не обов’язково їхати до управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян. Заяви про запит пенсійних  справ військовослужбовці  можуть надавати до територіальних управлінь Фонду за фактичним місцем проживання.
При зверненні громадян за первинним призначенням пенсії надаватиметься  всіляка допомога у витребуванні необхідних документів.
Для надання допомоги громадяни можуть  звернутися за телефонами:

урядова “гаряча лінія” 
0800 507 309 

“гаряча лінія” Пенсійного фонду України  
0800 503 753 

“Гаряча лінія” головного управління 
Пенсійного фонду України
в Херсонській області 
(0552) 35 39 02 

“Гаряча лінія” управління Пенсійного фонду України
в Білозерському районі Херсонської області 
 (05547) 33 6 39 

Юридична адреса управління Пенсійного фонду в Білозерському районі Херсонської області смт Білозерка вул. Карла Маркса б. 85 .

(Оновлено 17.02.2015)

 

Виплата пенсій особам, які прибули з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО
  На виконання листа Пенсійного фонду України № 3387/02-02 від 05.02.2015, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 № 637 (із змінами відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.12.2014 № 715) призначення та продовження виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, здійснюються за місцем перебування таких осіб на обліку, що підтверджується довідкою, виданою згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509.
Зазначені виплати, що призначені або продовжені відповідним особам до набрання чинності цією постановою, здійснюються за фактичним місцем їх проживання (перебування) у разі видачі їм до 1 лютого 2015 р. такої довідки.
Враховуючи вищезазначене з 1 лютого не включено у відомості на виплату пенсій пенсіонерів, які переміщені з непідконтрольних територій та не зареєструвалися в порядку, визначеному постановою № 509.
У разі видачі тимчасово переміщеним особам зазначених вище довідок після 1 лютого 2015 року органи Пенсійного фонду України мають невідкладно поновити виплату пенсії з часу її припинення.
Додатково повідомляємо що станом на 05.02.2015 за допомогою у вирішенні питань пенсійного забезпечення громадян, які тимчасово переїхали з Донецької та Луганської областей звернулось 149 осіб, в тому числі:
– 115  громадян з Донецької області — станом на 05.02.2015 забезпечено виплатою пенсій 109 осіб;
– 34 громадянина з Луганської області — станом на 05.02.2015 забезпечено виплатою пенсій 33 особи.

(Оновлено 13.02.2015)

 

 До уваги переселенців!

(Оновлено 09.02.2015)

 

Організація виплати пенсій  
тимчасово переміщеним мешканцям
Донецької та Луганської областей,
Автономної республіки Крим та м. Севастополя
Для організації виплати пенсії та допомог тимчасово переміщеним мешканцям Донецької та Луганської областей, Автономної республіки Крим та м. Севастополя впроваджено спрощений механізм переведення пенсій за місцем фактичного проживання. Все, що необхідне – це мінімальний пакет документів: заява, паспорт, довідка про присвоєння ідентифікаційного номеру, довідка про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, видана відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509.
Відомості щодо вимушених переселенців, виплата пенсії яким вже провадиться за фактичним місцем проживання або, які вже подали заяви до територіальних управлінь, надходитимуть в порядку обміну інформацією від органів соціального захисту населення. Також за бажанням пенсіонера зазначена довідка може надаватися ним до органів Пенсійного фонду особисто.
Право вибору способу виплати (пошта, банк) — за пенсіонером. Нарахування пенсії здійснюватиметься за матеріалами електронноїпенсійної справи.
Отже, громадяни, які приїхали із зазначених місцевостей, з будь-яких питань отримання пенсії можуть звертатися до найближчого органуПенсійного фонду України в зручний час. Це стосується і пенсіонерів військовослужбовців міністерств і відомств, їм не обов’язково їхати до управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян. Заяви про запит пенсійних  справ військовослужбовці  можуть надавати до територіальних управлінь Фонду за фактичним місцем проживання. До зазначеної заяви додається, окрім паспорта та ідентифікаційного номера, заява про відкриття поточного рахунку у  відділенні Ощадного банку в Херсонській області або заява на виплату пенсії через поштове відділення.
При зверненні громадян за первинним призначенням пенсії надаватиметься  всіляка допомога у витребуванні необхідних документів.
Для надання допомоги громадяни можуть  звернутися за телефонами:
Урядова “гаряча лінія” 0800 507 309 
“Гаряча лінія” Пенсійного фонду України  0800 503 753 

Гаряча лінія” головного управління Пенсійного фонду України
в Херсонській області 
(0552) 35 39 02 

“Гаряча лінія” управління Пенсійного фонду України
в Білозерському районі Херсонської області 
 (05547) 33 6 39 

Юридична адреса управління Пенсійного фонду в Білозерському районі Херсонської області  смт Білозерка вул. Карла Маркса б. 85 .

(Оновлено 13.11.2014 року)

 

 

 

До уваги родин підлітків-вимушених переселенців про новий цікавий табір на осінніх канікулах

ТАБІР «БУДУЄМО МОСТИ, А НЕ СТІНИ» для дітей 13-17 років відбудеться 27 жовтня – 3 листопада  2014 у пансіонаті «Сонячна долина»  с. Бояни, Чернівецька область.
Поселення дітей у 3-4 місних гарних кімнатах з усіма зручностями, 4-разове харчування. Комплекс “Сонячна Долина” розташований на відстані 15 км. від м. Чернівці. Це місце створено самою природою та з охайністю облаштовано людськими руками для комфортного відпочинку. Тут створені всі умови для того аби повністю відпочити від буденних справ та турбот. Відеомандрівка комплексом тут:

«БУДУЄМО МОСТИ, А НЕ СТІНИ» – це інтенсивний курс, спрямований на діалог, розвиток навичок медіації конфліктів і примирення для 80 підлітків. Місією проекту є сприяння інтеграції молодих внутрішньо переміщених осіб, створення можливостей для діалогу та спільного навчання і дії у вирішенні конфліктів для підлітків України.

Під час табору діти перебуватимуть у 6 групах по 15 дітей у групі, братимуть участь у групових заняттях з важливих для підлітків тем. Також щодня є можливість обрати майстер-клас з театру для діалогу, танцю, мистецтва, кухні, музики, психології, спорту, створення блогів, відеозйомки та монтажу, кіноклубі, інтелектуальних іграх, літератури, створення трафаретів і постерів. Діти, які братимуть участь у курсі медіації, отримають додатковий сертифікат.

Щовечора будуть відбуватися цікаві заходи: «Жива бібліотека», форум-театр, Фестиваль культур, «Що? Де? Коли?», музичний фестиваль, ток-шоу. Підлітки візьмуть участь у Квесті по міжкультурним Чернівцям.

Учасники табору отримають знання про успішну комунікацію, шляхи мирного вирішення конфліктів, власні ресурси для подолання проблем, відкриють у собі нові таланти.

Підлітки розвинуть навички: спілкування, вміння відновлюватися після стресової ситуації, критичного мислення, медіаграмотності, ораторської майстерності та художні здібності.

Цінностями цього табору є: діалог, безпека, довіра, солідарність, людяність, толерантність.

У таборі працюють кваліфіковані педагоги та психологи, які пройшли підготовку на спеціалізованих семінарах з міжкультурної освіти, Театру для діалогу та медіації.

Випускники проекту зможуть взяти участь у цікавих заходах Клубів толерантності.

Крок 1. Заповнення короткої анкети на сайті та виконання конкурсної роботи (див. умови конкурсу) до 25 вересня 2014.

Крок 2. Після конкурсного відбору треба буде сплатити  благодійний внесок на проведення табору у сумі 1200 грн. на р/р КНГУ до 01.10.2014. У внесок входить 30% вартості проживання та харчування, програми табору, медичне страхування та проїзд Київ-Чернівці-Київ.

Якщо Ви та Ваша дитина є вимушеними переселенцями, Ваш внесок на проведення табору становитиме  100 грн. на р/р КНГУ до 01.10.2014. Всі інші витрати на проживання, харчування та проїзд будуть забезпечені спонсорськими коштами.

Довідки за телефонами: (044) 248-36-70, (044) 4259758, 067-2338763 або  067-3655796 Альфія, Людмила з 11.00 до 19.00 у робочі дні.

Емейл: tolerancespace@gmail.com

 

УМОВИ КОНКУРСУ ТАБОРУ «БУДУЄМО МОСТИ, А НЕ СТІНИ»
(информация о лагере и условия конкурса на русском языке)

Обов’язково вкажи своє прізвище і ім’я, точну дату народження, домашню адресу, електронну пошту та номери телефонів – твій (якщо є) і одного з батьків.

Будь ласка, надсилай свою роботу з поміткою «КОНКУРС» до 25 вересня 2014 на електронну адресу:tolerancespace@gmail.com

або поштою: КНГУ вул. Волоська 8/5 м. Київ 04070, Україна.

Роботи не рецензуються та не повертаються.

ПРОПОНУЄМО ТОБІ ВИКОНАТИ ТАКЕ ЗАВДАННЯ:

1. Уважно прочитай цитати цікавих людей, подивись картини.
2. Вибери 1 або декілька, які Тобі особливо припали до душі.
3. Напиши ессе, чому саме ці цитати Ти вибрав або вибрала, що вони означають особисто для Тебе і Твоїх відносин з друзями.  Твоє ессе може бути від 0,5 до 1,5 сторінок А4.

 

        
Шановні  жителі Криму та східних областей України!

Державна служба зайнятості готова сприяти вашому працевлаштуванню! Вам обов’язково допоможуть в пошуку підходящої роботи – тимчасової чи постійної; отриманні інформації і консультації стосовно сфери зайнятості; участі в оплачуваних громадських роботах; професійній підготовці, перепідготовці і підвищенні кваліфікації, зокрема з видачею ваучера для вікової категорії «45+»; отриманні статусу безробітного.
Якщо ви шукаєте роботу, зверніться в найближчий центр зайнятості.
В  державній службі зайнятості єдина, унікальна база вакансій по всій Україні.
Реєстрація в центрі  зайнятості проводиться незалежно від зареєстрованого місця вашого проживання чи перебування.
Для реєстрації необхідно мати:
-паспорт громадянина України;
-облікову картку платника податків;
-трудову книжку;
-документ про освіту;
-військовий квиток(у разі необхідності).
Державна служба зайнятості надає всі послуги безкоштовно.
Будь-ласка, за більш детальною інформацією звертайтесь в будь-який зручно розташований для вашого відвідування центр зайнятості.
До Білозерського центру зайнятості  у 2014р. звернулось за сприянням у працевлаштуванні 4 особи, які виїхали з Криму. З них один безробітний був працевлаштований, інші перебувають на обліку і отримують соціальні послуги.
Телефон «гарячої лінії» Білозерського районного центру зайнятості по питанням реєстрації, перереєстрації в службі зайнятості і отримання соціальних послуг (05547) 33-77-1.
Скористайтесь безкоштовними сервісами державної служби зайнятості: інформаційно-довідковою телефонною системою 0-800-50-50-60(зі стаціонарного телефону) Інтернет-порталами: www/dcz.gov/ua

 

Херсонщина продовжує приймати жителів сходу України на тимчасове проживання
Як повідомляє Управління ДСНС України в області, Херсонщина продовжує приймати на тимчасове проживання жителів Східного регіону.
До цієї роботи активно залучаються рятувальники. Спільно з органами місцевого самоврядування вони допомагають розселяти людей.
Так, заздалегідь працівники районного сектору УДСНС в районі опрацювано можливі варіанти, де у відповідних умовах зможуть проживати люди. Як приклад, гуртожиток у с. Дніпровське. Останнім часом тут вже поселено 26 людей. Окрім цього, вирішується питання по їх працевлаштуванню.
Загалом через міграційний пункт, що знаходиться на Херсонському залізничному вокзалі, вже зареєструвалось  3235 осіб, з яких мешканців Сходу – 2453, АР Крим – 782, у тому числі 1190 дітей. Рятувальники обласної служби ДСНС тут чергують щодобово.
Для вирішення питань, пов’язаних з соціальним забезпеченням громадян у зв’язку з переміщенням з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, діє регіональний штаб за тел.: (0552) 42-26-95, 42-01-95 та єдиний номер гарячої лінії  «101».
Із дорожньою картою для громадян, які переміщуються з тимчасово окупованих територій та районів проведення АТО можна ознайомитися за посиланням: .”>http://www.oda.kherson.ua/upload/karta.jpg
В області забезпечується виплата державних допомог громадянам, які приїхали з тимчасово окупованої території
  З метою безперебійної виплати належних видів державної допомоги громадянам, які приїхали з тимчасово окупованої території АР Крим та м. Севастополя на тимчасове перебування до Херсонської області органами праці та соціального захисту населення області забезпечується переведення виплати державних допомог за фактичним місцем проживання заявників за заявою.
З питання надання інформації щодо призначення та подовження виплати державних допомог в Департаменті соціального захисту облдержадміністрації працює телефонна «гаряча лінія» за телефонами: (0552) 26 40 06,
(0552) 46 73 11.
Для реалізації громадянами, які переміщуються з тимчасово окупованої території, права на пільги, відповідно до визначеного законодавством статусу необхідно звернутися до уповноваженого органу з відповідними документами, а саме довідки про склад сім’ї, копії; документами що підтверджують право пільговика та членів його сім’ї на пільги (з пред’явленням оригіналів цих документів); копією довідки про присвоєння ідентифікаційного номера у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та інших обов’язкових платежів; пред’явити паспорт та надати інформацію про характеристику житла та послуги, щодо отримання яких він має пільги та реально ними користується.
У сільській місцевості пільговик подає зазначені документи, пред’являє оригінали документів та паспорт, а також надає інформацію виконавчому органу сільської, селищної ради.
Разом з тим, всім громадянам, в тому числі й особам, які тимчасово переміщаються з окупованої території на тимчасове перебування до області Херсонською обласною службою зайнятості надається повний комплекс соціальних послуг направлений на прискорення вирішення питання їх працевлаштування.
Центри зайнятості Херсонської області розташовані за адресами:
1. Херсонський обласний ЦЗ 73027 м. Херсон, вул. Р. Люксембург, 7-А (0552) 46-10-86, 43-54-47
2. Бериславський ЦЗ 74300, м. Берислав, вул. Шевченка, 20 (0246) 7-63-07
3. Білозерський ЦЗ 75000, смт. Білозерка, вул. Михайлевського, 99 (0247) 3-34-47
4. Великолепетиський ЦЗ 74500, смт. Велика Лепетиха, вул. Куйбишева, 16-А (0243) 2-10-70
5. Великоолександрівський ЦЗ 74100, смт. Велика Олександрівка, вул. Театральна, 13 (0232) 2-26-94
6. Верхньорогачицький ЦЗ 74402, смт. Верхній Рогачик, вул. Ювілейна, 40-А (0245) 5-11-09
7. Високопільський ЦЗ 74000, смт. Високопілля, вул. Леніна, 1-А (0235) 2-11-87
8 Генічеський ЦЗ 75500, м. Генічеськ, пр.-т Миру, 41 (0234) 3-27-43
9. Голопристанський ЦЗ 75600, м. Гола Пристань, вул. Червоноармійська, 46-А (0239) 2-16-53
10. Горностаївський ЦЗ 74600, смт. Горностаївка, вул. Радянська, 4-Б (0244) 4-12-70
11. Іванівський ЦЗ 75400, смт. Іванівка, вул. Стаханова, 34-А (0231) 3-11-76
12. Каланчацький ЦЗ 75800, смт. Каланчак, вул. Чорноморська, 1 (0230) 3-15-27
13. Каховський ЦЗ 74800, м. Каховка, пр. Ворошилова, 6 (0236) 5-71-89
14. Нижньосірогозький ЦЗ 74701, смт. Нижні Сірогози, вул. Височина, 23 (0240) 2-16-38
15. Нововоронцовський ЦЗ 74200, смт. Нововоронцовка,  вул. Петровського, 5-А (0233) 2-16-61
16. Новотроїцький ЦЗ 75300, смт. Новотроїцьке, вул. Леніна, 61 (0248) 5-01-62
17. Скадовський ЦЗ 75700, м. Скадовськ, вул. Володарського, 32-А (0237) 5-24-20
18.Цюрупинський ЦЗ 75100, м. Цюрупинськ, вул. Крилова,71 (0242) 2-20-55
19. Чаплинський ЦЗ 75200, смт. Чаплинка, вул. Леніна, 38 (0238) 2-16-73
20. Новокаховський ЦЗ 74900, м. Нова Каховка, вул. Букіна, 20-А (0249) 7-97-20
21. Херсонський міський ЦЗ 73027 м.Херсон, вул. Р.Люксембург,7-А (0552)46-11-50

 

До уваги осіб, які переселилися з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, мешканців Херсонської області
  Відповідно до Закону України від 02 березня 2000 року № 1524-ІІІ «Про Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим», Указу Президента України від 24 травня 2014 року № 487/2014 «Про невідкладні питання Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим» у травні 2014 року на території Херсонської області поновило свою діяльність Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим.
Представництво готове до співпраці як з громадянами, так і громадськими об’єднаннями, організаціями.
Контактна інформація:
– адреса Представництва: 73022, м. Херсон, вул.. Ушакова, 42;
– тел./факс: (0552) 49-59-39;
-електронна адреса для запитів, звернень predstavnytstvo.ark@gmail.com;
– офіційний сайт представництва http://www.ppu.gov.ua;
– графік роботи: понеділок – четвер з 9.00 до 18.00 год., п’ятниця – з 9.00 до 16.45 год., обідня перерва з 13.00 до 13.45 год.
За номером 101 діє телефонна «гаряча лінія» для громадян, які переміщуються з тимчасово окупованої території АР Крим та районів проведення АТО
  На території Херсонської області на базі Управління ДСНС України у Херсонській області цілодобово діє єдина телефонна «гаряча лінія» за номером 101 (112).
Це зроблено з метою забезпечення інформування громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території АР Крим та районів проведення антитерористичної операції.
За телефоном «гарячої лінії» можна отримати інформацію про порядок реєстрації громадян в міграційних пунктах області, порядок відновлення паспортних документів громадян, можливості отримання безоплатної правової допомоги, можливості щодо розміщення громадян на території області, для тимчасового проживання, вирішення соціально-побутових питань, необхідності отримання медичної допомоги.

 

Куди звертатися громадянам, які прибувають з Донецької, Луганської областей та Автономної Республіки Крим?
  Громадянам, які приїхали з з Донецької, Луганської областей та Автономної Республіки Крим для отримання всіх видів державної соціальної підтримки, зокрема, пенсії, допомоги, компенсації тощо Вам необхідно звернутись до найближчого органу соціального захисту населення або управління Пенсійного фонду України в зручний для Вас час.
Основні документи, які необхідно мати при собі (за наявності):
– паспорт;
– посвідчення отримувача пенсії, допомоги, пільговика;
– довідка про присвоєння ідентифікаційного коду.
Окрім того, Вам допоможуть отримати інформацію з усіх питань, які хвилюють Вас на даний час, зокрема, стосовно розселення, медичного обслуговування, організації навчання та виховання дітей у дошкільних та шкільних навчальних закладах, а також щодо працевлаштування.
З усіх цих питань Ви можете БЕЗКОШТОВНО звернутися за телефоном «гарячої лінії»: 0800 507 309.
  Крім того, для отримання допомоги Ви можете звернутися на «гарячі лінії»:
1) Пенсійного фонду – 0800 503 753
2) Державного центру зайнятості – 0800 505 060 (730 – з мобільного телефону)
3) Фонду соціального страхування і тимчасової втрати працездатності – 0800 501 892
4) Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань – 0800 501 383.

Телефони та адреси органів соціального захисту населення у Білозерському районі:
Управління соціального захисту населення райдержадміністрації
смт Білозерка, вул. Карла Маркса,89,
контактні тел. 33-8-10, 33-7-89
Управління Пенсійного фонду України
смт Білозерка, вул. Карла Маркса,85,
контактні тел. 33-5-16, 34-0-51
Служба у справах дітей
смт Білозерка, вул. Михайлевського,29,
контактні тел. 34-0-58, 33-6-12
Районний центр зайнятості
смт Білозерка, вул. Михайлевського,99,
контактні тел. 33-4-47, 33-8-82
Районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
смт Білозерка, вул. Михайлевського,29,
контактні тел. 33-0-72,  34-1-80
Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
смт Білозерка, пров.Харченка,28,
]контактні тел. 33-5-20
Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань
смт Білозерка, пров.Харченка,28,
контактні тел. 33-9-83
Додаткову інформацію можна отримати на сайті Мінсоцполітики України:www.mlsp.gov.ua. 

 

Порядок
взаємодії структурних підрозділів обласної державної адміністрації, територіальних органів міністерств та відомств, органів виконавчої влади з питань підтримки сімей, які виїхали з АРК та м.Севастополя
1. Управління Державної міграційної служби України в області  забезпечує реєстрацію сімей військовослужбовців, громадян України та інших осіб, які прибуватимуть з АР Крим, в 4-х міграційних пунктах (м.Генічеськ, с.Чонгар, смт Каланчак, с.Червоний Чабан) та 2 міграційних таборах (залізнична станція «Новоолексіївка», залізнична станція «Херсон»). Повідомляє органи, уповноважені надавати допомогу, щодо:
1.2. розміщення, проживання та харчування – місцеві органи виконавчої влади;
1.3. перевезення пасажирів від міграційних пунктів до пунктів тимчасового перебування – управління транспорту, дорожньої інфраструктури та зв’язку обласної державної адміністрації та місцеві органи виконавчої влади;
1.4. надання допомоги при призначенні та виплаті всіх видів державної допомоги – місцеві управління соціального захисту населення;
1.5. переведення пенсій за місцем фактичного проживання та виплати за матеріалами електронної пенсійної справи – місцеві управління Пенсійного фонду України в області;
1.6. влаштування дітей у дитячі садочки і школи – місцеві відділи освіти;
1.7. медичного обслуговування – районні заклади охорони здоров’я;
1.8. працевлаштування – районні та міські центри зайнятості.
2. Державна установа  «Херсонський обласний контактний центр» (тел.: 49-02-27) та управління з питань цивільного захисту обласної державної адміністрації (тел.:42-01-95) надають інформацію з питань, пов’язаних з переїздом та розміщенням громадян.
3. Сектор мобілізаційної роботи обласної державної адміністрації забезпечує збір інформації стосовно розміщення на території області сімей військовослужбовців, громадян України та інших осіб, які можуть прибувати з АРК.
4. Структурні підрозділи обласної державної адміністрації, територіальні органи міністерств та відомств, орган виконавчої влади щочетверга надають інформацію щодо осіб, які звернулися за допомогою у зв’язку з переїздом, Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації за встановленою формою (додається).
5. Департамент соціального захисту населення обласної державної адміністрації узагальнює інформацію та щоп’ятниці надає Міністерству соціальної політики України.

 

Перелік населених пунктів та об’єктів, де передбачається розміщення громадян, які виїхали з окупованої території Автономної Республіки Крим та з регіонів  проведення антитерористичної операції

Назва закладу
Керівник, відповідальна особа за розміщення в закладі
(ПІБ, тел..)
Населений пункт
Кількість
місць
Станіславське терапевтичне відділення
Даманський Д.С. 0505213117
с.Станіслав
вул.Леніна, 32
10
Дар’ївське терапевтичне відділення
Даманський Д.С. 0505213117
с.Дар’ївка
вул.Жовтнева, 122
30
СТОВ «Дніпро», гуртожиток
Пастушенко А.І.
0990784860
с.Новодмитрівка
вул.Нова, 1
60
а/ф радгосп «Білозерський», гуртожиток
Шишенко В.В.
0957488089
с.Дніпровське
50

 

 

Інформація
щодо можливості розміщення у регіоні вимушених переселенців з тимчасово окупованої території України
Район, місто обласного занчення Кількість Можливі терміни перебування.
осіб/сімей
Пропоновані місяця розміщення
осіб сімей До 1 місяця сезонно постіно Заклади відпочинку Службові мешкання Приватні мешкання інші
Білозерський 150 40 0 150/40 0 0 4 0 0