Промисловість

Перелік промислових підприємств у Білозерському районі станом на 01.01.2019

№ п/п Підприємство Керівник Місцезнаходження
1. ТОВ «Полімер-Лак»

 

Основна продукція: Фарби та лаки на основі акрилових або вінілових полімерів, у водному середовищі.

Веб-сайт: www.lacrysil.com

Комков Едуард Геннадійович

(05547) 5-74-16,

5-75-74, 5-75-80,

(0552) 44-20-63

Херсонська обл., Білозерський р-н, с.Киселівка, вул.Залізнична,12
2. Дар’ївська виправна колонія № 10

 

Основна продукція: Вироби з металу (секції огородження, ворота, ганки), з деревини (віконні блоки, рами, лавки, столи, двері, альтанки, дитячі майданчики тощо).

Можливість працювати за індивідуальними замовленнями.

Гусарєв

Олександр Юрійович,

(0552) 36-16-91,

(05547) 4-52-77

Херсонська обл., Білозерський р-н, с.Дар’ївка,

вул. Соборна, 187

3. Сільськогосподарський виробничий кооператив (СВК) «Зоря Моторного»

 

Основна продукція: Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур. Виробництво хліба та хлібобулочних виробів; виробництво борошняних кондитерських виробів, тортів і тістечок нетривалого зберігання. Молочне тваринництво

Костікова

Ольга Дмитрівна

33-70-31

 

Херсонська обл. Білозерський р-н,

с. Чорнобаївка,

вул. Покровська, 47

4. Агрофірма радгосп «Білозерський»

 

Основна продукція:

Відтворення рослин;

Вирощування овочів і баштанних культур, коренеплодів і бульбоплодів;

-Вирощування винограду;

-Вирощування зерняткових і кісточкових фруктів;

-Вирощування ягід, горіхів, інших плодових дерев і чагарників;

-Відтворення рослин (основний);

-Оброблення насіння для відтворення;

-Виробництво фруктових і овочевих соків;

-Інші види перероблення та консервування фруктів і овочів;

-Дистиляція, ректифікація та змішування спиртних напоїв;

-Виробництво виноградних вин;

-Виробництво сидру та інших плодово-ягідних вин;

-Виробництво інших недистильованих напоїв із зброджуваних продуктів.

Шишенко Віталій Васильович

+38(05547)33241, 33869,44710

Херсонська обл., Білозерський р-н,

с. Дніпровське,

вул. Центральна, 3

Підприємства державної форми власності, які розташовані на території Білозерського району

  1. Державна установа «Виробничо-експериментальний Дніпровський осетровий рибовідтворювальний завод ім. академіка С.Т. Артющика»

Керівник – Плугатарьов Віталій Анатолійович

Адреса: Херсонська обл., Білозерський р-н, с.Дніпровське

Тел.: (05547)33-2-37

Веб-сайт: www.oseter.com.ua

Дніпровський рибзавод створено з метою забезпечення відновлення чисельності видів осетрових риб: осетер російський, білуга, стерлядь, севрюга у промислових масштабах та удосконалення методик вирощування рибопосадкового матеріалу, формування, утримання маточних та ремонтних стад, а також, як заклад з охорони природи та проведення наукової роботи.

Основним напрямком та предметом діяльності Дніпровського рибзаводу є вирощування молоді осетрових видів риб, випуск її в Пониззя Дніпра, Дніпро-Бузький лиман та інших водних об’єктів загальнодержавного значення для відновлення чисельності цих видів у промислових масштабах; вирощування племінного рибопосадкового матеріалу.

До 60-х років ХХ сторіччя в іхтіофауні України з представників родини осетрових зустрічалися прохідні види – білуга, російський осетер, севрюга, атлантичний осетер та шип, а також прісноводний вид – стерлядь. На даний час із названих видів відносно численними залишилися лише російський осетер та севрюга, тому всі осетрові занесені до Червоної книги України.

До зарегулювання стоку Дніпра й утворення каскаду водосховищ осетрові щорічно складали значну частину загальних уловів. Тільки в пониззі Дніпра і Дніпровсько-Бузькому лимані улов коливався по роках від 10 до 50 т. Після будівлі каскаду дніпровських водосховищ і особливо Каховської ГЕС, велика площа традиційних нерестовищ осетрових стала недоступною, а нерестовища, що збереглися в пониззях ріки, через зміни гідрологічного режиму, почали замулюватися і були втрачені, що привело до різкого погіршення умов природного відтворення осетрових. Слідом за погіршенням відтворення, а також під впливом інтенсивного промислу та порушення правил рибальства, стали падати улови осетрових, що привело до широкого усвідомлення гостроти проблеми.

Для компенсації розглянутих негативних явищ 26 грудня 1984 року був введений у дію поки що єдиний в Україні державний «Виробничо – експериментальний Дніпровський осетровий рибовідтворювальний завод імені академіка С.Т. Артющика», завданням якого є відтворення осетрових, що мають місцем нересту р. Дніпро, вирощування покатної молоді та зариблення нею північно-західної частини Чорного моря.

Територія, яку займає Дніпровський рибзавод розташована на правобережжі заплави Дніпра, в 6 км від районного центру с. Білозерка. Найближча залізнична станція та обласний центр м. Херсон знаходиться в 32 км. Завод займає частину Дніпровської заплави між уступом корінного берегу, Дніпром та його рукавами Кошової та Корабелки. З північної сторони до території примикає доволі крутий , місцями стрімчастий корінний берег річки, висотою 15 – 18 м, на північ від якого розташовані орні землі, сади, виноградники агрофірми «Білозерський». З південного – заходу кордоном є р. Корабелка, з півдня – р. Дніпро, з сходу – р Кошова. Загальна площа заводу – 106 га, площа водного дзеркала – 68 га (30 ставів).

В сучасних умовах Дніпровський рибзавод набув особливого статусу оскільки, після занесення осетрових видів риб до Червоної книги України (білуга та стерлядь – з 1993 року, російський осетер та севрюга – з 2009 року) займається збереженням для майбутніх поколінь зникаючих тварин.

  1. Державне підприємство «Дослідне господарство «Копані» Інституту зрошуваного землеробства Національної академії аграрних наук України

Керівник – Нестерчук Василь Володимирович

Адреса: Херсонська обл., Білозерський р-н, с. Благодатне, вул. Херсонська, 20б

Тел.: (05547) 51417, 51433, (096) 5517934

Веб-сайт: www.izpr.org

Рік заснування: 1957

Дослідне господарство “Копані” – це одне з понад 200 дослідних господарств, які входять в систему Національної академії аграрних наук України, і безпосередньо підпорядковується Інститутові зрошуваного землеробства НААН. ДП „ДГ „Копані” НААН ” є державним підприємством системи Української академії аграрних наук та безпосередньо підпорядковано її  Інституту зрошуваного землеробства Національної академії аграрних наук України, форма власності – державна.

Основний виробничий  напрямок господарства – виробництво та реалізація високорепродукційного насіння сільськогосподарських культур. Культивуються озимі та ярові зернові культури, а також технічні культури та культури кормової групи.

Господарство створене на підставі Наказу Ради Міністрів УРСР № 25-117 від 26.08.1957 року та рішення  виконкому  Білозерської  районної Ради народних депутатів трудівників від 07.12.1959 року як науково-дослідне насіннєве підприємство та підпорядковане Південному відділенню ВАСХНИЛ.

Основні напрямки діяльності Господарства:

– активне сприяння науковій установі, якому воно підпорядковане, а також іншим науковим установам, в роботі з проведення наукових дослідів, виробничої перевірки, і впровадження науково-технічних розробок;

– сприяння на взаємовигідній основі науковим установам в їх діяльності з розповсюдження серед державних підприємств та організацій, а також інших господарських суб’єктів досягнень науки, техніки і передового досвіду, у виробництво;

– виробництво оригінального, елітного та репродукційного насіння сільськогосподарських культур: зернових, технічних та кормових.