Адреса: вул. Свободи, 87, смт Білозерка
Білозерського району Херсонської області, 75000
Графік роботи: Понеділок - Четвер: 08:00 - 17:00.
П’ятниця: 08:00 - 15:45. Вихідні: Субота, Неділя 

тел.: (05547) 3-38-84
e-mail: rda-biloz@khoda.gov.ua

Інвестиційний потенціал району

ІНВЕСТИЦІЙНИЙ РОЗВИТОК РАЙОНУ
 
Сьогодні для пожвавлення економіки Білозерського району необхідний значний приплив засобів приватних інвесторів, і насамперед великого корпоративного капіталу, які б зуміли найбільше успішно адаптуватися до умов ринку і здатні забезпечити високу віддачу від засобів інвестування та виходу економіки району з інвестиційної кризи в даний час.
Багато в чому перешкоджає відсутність у бюджеті необхідних обсягів внутрішніх фінансових ресурсів для інвестиційної діяльності. Проблема підвищення інвестиційної активності і реконструкції економіки не може бути вирішена тільки за рахунок значного збільшення масштабів державного інвестування через високий ступінь "зв'язаності" обмежених бюджетних інвестицій невідкладними задачами інвестиційної підтримки життєво необхідних виробництв і необхідності здійснення цілого ряду некомерційних (безприбуткових) інвестиційних проектів соціальної сфери.
Отже, необхідні додаткові заходи щодо зниження впливу негативних чинників на інвестиційний клімат в Білозерському районі, серед яких досягнення національної згоди між різними соціальними групами, політичними партіями з приводу вирішення загальнонаціональної проблеми виходу з економічної кризи; вирівнювання економічних показників та боротьби з інфляцією; розробка правової бази інвестування; радикалізація боротьби зі злочинністю; створення конкретного механізму надання податкових пільг банкам, іноземним інвесторам на довгострокові інвестиції з метою компенсації втрат з уповільнення обороту капіталу. Білозерський район потенційно може бути одним з провідних районів із залучення іноземних інвестицій, оскільки цьому сприяє його величезний внутрішній ринок.
Згідно аналізу наявного інвестиційного потенціалу з врахуванням напрямків економічного розвитку приорітетними напрямками для залучення інвестицій є розвиток відновлювальних видів енергетики, сільськогосподарський та курортно-рекреаційний напрямок.
 
Сильні сторони:
 • Наявність водного ресурсу. Природний комплекс Дніпровських плавнів, Дніпро-Бузького лиману. Протікають 12 річок.
 • Розвинута галузь агропромислового виробництва, виноградарства та садівництва.
 • Наявність залізничних станцій – с.Чорнобаївка, с.Копані.
 • Степова частина Білозерського району несе в собі вітроенергетичний  та «сонячний» потенціали, що дає можливість розглядати її як перспективну для розміщення об'єктів генерування електричної енергії із використанням вітроелектричних установок та сонячних фотогальванічних електростанцій.
 • Наявність природно-кліматичних умов для розвитку зеленого туризму потужної бази курортно-оздоровчих закладів.
 • Територіальна близькість до обласного центру – м. Херсон.

Слабкі сторони:

 • Посушливий клімат та недостатня кількість опадів (300-330 мм на рік) потреба у відновленні та модернізації зрошувальної системи району.
 • Недостатній рівень рекреаційно-туристичної інфраструктури.
 • Низька якість дорожнього покриття внутрішньорайонних доріг.
 • Відсутність оновлених генеральних планів населених пунктів району.
 • Застарілість об’єктів та мережі комунальної інфраструктури.
 •  

1. Ресурсні можливості району з енерго-, газо-, водопостачання для реалізації інвестиційних проектів.
На території району водний потенціал  дозволяє забезпечувати водними ресурсами населення та всі галузі економіки району.
Постачання населення питною водою здійснюється із підземних джерел (108 артезіанських свердловин). На сьогодні усі наявні артезіанські свердловини потребують проведення робіт з модернізації обладнання, а саме заміни застарілого енергоємного обладнання на новітні енергозберігаючі технології. Поступово органи місцевого самоврядування проводять роботу з модернізації свердловин (Олександрівська, Дніпровська, Чорнобаївська, Токарівська сільськи ради), але у зв'язку з обмеженістю коштів в місцевих бюджетах решта сільських рад цю роботу не проводить.
 
Енергопостачання
Відсутність значимих джерел енергозабезпечення на території Білозерського району створюють сприятливі умови для розвитку нетрадиційної та відновлювальної енергетики. Такі особливості, як невелика щільність поселень, значна протяжність ліній електропостачання і високий ступінь зношеності енергетичного та електротехнічного обладнання, створюють сприятливі умови для децентралізованого енергозабезпечення на основі використання місцевого енергетичного потенціалу.
Степова частина Білозерського району несе в собі вітроенергетичний  та «сонячний» потенціали, що дає можливість розглядати її як перспективну для розміщення об'єктів генерування електричної енергії із використанням вітроелектричних установок та сонячних фотогальванічних електростанцій.
У 2017 році збудовано фотогальванічну електростанцію «Білозерка» потужністю 11 МВт в смт Білозерка. Електростанція займає площу 19,9 га і щорічно генеруватиме близько 14,116 млн. кВт-год електроенергії, зменшуючи майже на 13,9 тис. тонн за рік  кількість викидів СО2 в атмосферу. Будівництво сонячної електростанції велось дуже оперативно та тривало лише 2 місяці.
Протягом 2018 року на території району планується:
-  будівництво Дніпро-Бузької вітрової електростанції в с.Олександрівка (інвестиційний проект вартістю 150-170 млн. євро.). Планують протягом 2-3 років побудувати вітрову електростанцію у кількості 40 вітрогенеруючих установок встановленою потужністю 110 МВт. Для цього будуть залучені кошти інвесторів з Іспанії у розмірі 150-170 млн.євро.
- будівництво сонячних електростанцій на територіях Чорнобаївської, Киселівської та Миролюбівської сільських рад.
 
Газопостачання
На сьогодні у зв'язку з підвищенням тарифів на газопостачання як для абонентів приватного сектору так і для підприємств, в Білозерському районі запроваджуються заходи з енергоефективності, а саме:
         - переведення власних паливних господарств на альтернативні види палива;

 • запровадження автономних систем електроопалення;
 • заміна чи утеплення вхідних дверей та вікон;
 • зовнішнє утеплення стін;
 • модернізація чи заміна систем опалення в адміністративних будівлях.

 
2. Наявність вільних земель сільськогосподарського та несільськогосподарського призначення, придатних для реалізації інвестиційних проектів.
Перелік земельних ділянок придатних для реалізації інвестиційних проектів:

 • ділянка площею 18 га в с. Федорівка Федорівської сільської ради в минулому молочно-товарна ферма. Відстань до найближчої автомагістралі 7 км. Є можливість підключення до електро, газо та водопостачання;
 • ділянка площею 1,5 га в с. Інгулець, бригада № 3 (господарський двір) - контур № 14;
 • ділянка площею 6,784 га с. Інгулець (господарський двір) для створення СТФ, контур № 61.
 • ділянка площею 7.9 га контур поля № 59 за межами с.Миролюбівка;
 • ділянка площею 35,0 га на території Токарівської сільської ради (територія колишнього відпрацьованого кар’єру) для інвестиційних проектів в сфері розвитку спорту, а саме: проведення тренувань та змагань з авто- та мотоспорту.

 
3. Вільні землі сільськогосподарського призначення для розширення, реконструкції чи відновлення зрошення на зазначених площах.
На території Киселівської сільської ради було проведено «День поля» ТОВ «Агро-Діло». Господарство орендує на території Киселівської сільській раді більше 1,8 тис. га землі. Основною діяльністю господарства є вирощування цукрового буряку на зрошені на площі 637 га. Було продемонстровано комплекс техніки для вирощування та роботу дощувальної машини «Vallei», відкриття англійського інвестиційного проекту-масштабного іригаційного (зрошувального) комплексу. 
У районі на даний час проводиться реконструкція та відновлення зрошення загальною площею 1418 га, а саме:
- 1000 га ТОВ «АТФ Агроділо» Киселівська сільська рада;
- 35 га ПСП «Роднічок» Кізомиська сільська рада;
 
4. Наявність ферм, вівчарень для вирощування ВРХ, свиней, овець та птахів. Їх стан, наявність (або можливість відновлення) водо-, енергозабезпечення.
- ТОВ фірма «Сільпостачсервіс» - підприємство, що функціонує та має досвід роботи на ринку виробництва продуктів дієтичного харчування більше 10 років. Підприємство є птахорепродуктором з розведення перепелів японської породи. Технологія вирощування та утримання вже відпрацьована, проте постає необхідність у модернізації та технічного переоснащення обладнання;
не діюча свинотоварна ферма в с.Олександрівка, Олександрівської сільської ради, потребує реконструкції, можливість відновлення водо-, енергозабезпечення;

 • не діюча тваринницька ферма в с. Молодецьке, Миролюбівської сільської ради площею 10 га, потребує реконструкції, можливість відновлення водо-, енергозабезпечення;
 •  

5. Наявність недіючих підприємств переробної промисловості, їх стан та можливість відновлення роботи, або перепрофілювання. Енерго-, газо- та водозабезпечення.
 
1. Консервний цех в с. Посад-Покровське потужністю 1000 тонн плодово-овочевої продукції в місяць, фірма «Дем’янович». Для повноцінної роботи консервного цеху необхідно:
- заміна обладнання (необхідність в коштах 1 млн. грн.);
- покращення електропостачання (наявність 50 квт не забезпечують роботу цеху).

 
6. Наявність ділянок для будівництва нових переробних підприємств, можливість підключення до діючих мереж енерго-, газо- та водопостачання, стан під’їзних шляхів. Характеристика сировинної бази.
Земельні ділянки, які можливо використати для розміщення сміттєпереробного заводу, а саме:
- ділянка площею 8,0 га за межами с Інгулець;
- ділянка 7,9 га с. Миролюбівка (колишні теплиці, рілля, за межами населеного пункту);
- ділянка 13,7 га за межами с.Посад-Покровське;

7. Наявність недіючих або частково діючих овочесховищ, елеваторів, токів, стан енерго- та водозабезпечення, дорожньої інфраструктури.
- Недобудоване фруктосховище з регульованим газовим середовищем на 3,0 тис. тонн. Агрофірми радгоп «Білозерський» с. Дніпровське. Вартість проекту 1,6 млн. грн. Готовність 70 %. Відсутнє обладнання.
 
8. Наявність площ та ділянок для будівництва об’єктів відновлювальної енергетики, їх відповідність законодавчо-нормативним вимогам. Економічна обґрунтованість проекту.
На території Білозерскього району є в наявності  вільні земельні ділянки, які можуть бути використані для будівництва об’єктів відновлювальної енергетики, а саме:
 Земельна ділянка орієнтовною площею 34,0 га (угіддя – пасовища), яка розташована в 4,0 км від с. Іванівка. Токарівською сільською радою розробляється новий генеральний план населених пунктів, в якому передбачена земельна ділянка орієнтовною площею 8,0 га в с. Токарівка  для встановлення обладнання сонячної електростанції.

Земельна ділянка на території Інгулецької сільської ради

Інгулецька сільська рада
Площа ділянки, га 13,2 та 10,0
Статус землі відкриті землі без рослинного покрову-кам'янисті місця
Попереднє використання ділянки землі запасу не використовуються
Кадастровий номер відсутній
Рельєф ділянки рівнина
Наявність на земельній ділянці будівель, споруд, їх залишків тощо немає
Наявність під’їзних доріг, їх характеристика (у т. ч. поблизу ділянки, вказати відстань від неї) автошлях
 с. Таврійське  траса М-14
(з твердим покриттям)
≈ 50
Наявність на земельній ділянці об’єктів водопостачання (у т. ч. поблизу ділянки, вказати відстань до них), їх характеристика, балансо-утримувач поблизу артсвердловина на балансі сільської ради
Наявність поблизу земельної ділянки об’єктів електропостачання (трансформаторних підстанцій, мереж електропостачання, вказати відстань до них), їх характеристика (потужність, стан), балансоутримувач ≈ 500
           

 
Земельна ділянка на території Посад-Покровської сільської ради
 

Посад-Покровська сільська рада
Площа ділянки, га 3,4
Статус землі Землі запасу державної власності
Попереднє використання ділянки Парники бувшого КСП «Перемога»
Кадастровий номер відсутній
Рельєф ділянки рівнина
Наявність на земельній ділянці будівель, споруд, їх залишків тощо немає
Наявність під’їзних доріг, їх характеристика (у т. ч. поблизу ділянки, вказати відстань від неї) Ґрунтова дорога
Наявність на земельній ділянці об’єктів водопостачання (у т. ч. поблизу ділянки, вказати відстань до них), їх характеристика, балансо-утримувач відсутні
Наявність поблизу земельної ділянки об’єктів електропостачання (трансформаторних підстанцій, мереж електропостачання, вказати відстань до них), їх характеристика (потужність, стан), балансоутримувач відсутні
           

 

 
9. Наявність незавершених новобудов соціально-культурного спрямування, стан готовності, можливість добудови і використання за призначенням або перепрофілювання. Можливість підключення об’єкту до газо-, водо-, електропостачання та каналізаційної мережі.
У с. Токарівка розміщений торгівельний комплекс  (будівля – власність сільської ради), який планується перепрофілювати під дитячий садок. Є можливість підключення будівлі до мережі водо- та електропостачання.
 
10. Можливості для реалізації інвестиційних проектів щодо відновлення або створення нових підприємств з надання населенню послуг житлово-комунального господарства (вода та водовідведення, збір, вивіз та утилізація сміття тощо).
В умовах постійного підвищення цін на енергоносії зростає потреба вживати конкретні заходи з енергозбереження у житлово-комунальному господарстві району, головною проблемою якого є зношеність водопровідних і каналізаційних мереж та споруд на них, які в основному будувалися у 60-ті – 70-ті роки минулого століття. Будівництво нових та реконструкція діючих мереж потребує великих фінансових затрат. Органами місцевого самоврядування проводиться робота щодо розроблення проектно-кошторисної документації з метою реалізації інвестиційних проектів у сфері житлово-комунального господарства.
На сьогодні в наявності наступні проекти, що пропонуються до реалізації у 2018 році:

1. Капітальний ремонт водонапірного пристрою артезіанської свердловини №1-385 с. Дніпровське – 299,5 тис. грн.
2. Будівництво артезіанської свердловини в с. Паришеве Миролюбівської сільської ради – 900,0 тис. грн.
3. Капітальний ремонт  системи водопостачання   с. Олександрівка – 910,0 тис. грн.
4. Капітальний ремонт системи водопостачання с. Садове – 800,0 тис. грн.
5. Будівництво зони санітарної охорони та облаштування артезіанської свердловини № 377 в с. Чорнобаївка – 894,0 тис. грн. 
6. Будівництво водопостачання с. Іванівка  та садівничих товариств («Мрія», «Чобіток», УПП «УТОГ», «Янтарь», «Сад») Токарівської сільської ради. Біля садівничого товариства «Мрія» в с. Іванівка знаходиться покинута будівля колишньої водокачки Херсонського кар’єроуправління  та затампанована свердловина питного водопостачання.
 
11. Наявність інвестиційних проектів щодо розвитку дорожньої інфраструктури, ремонту та утримання автомобільних доріг, створення автопідприємств, що надають послуги населенню з пасажирських і грузових перевезень.
У 2017 році на розробку проектно-кошторисної документації на поточний ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення О220225 межа Миколаївської області – Станіслав – Білозерка на ділянці км 28+600 – км 33+600 (5 км) та автомобільної дороги загального користування місцевого значення О220215 Надеждівка – Розлив до М-14 (5 км) з районного та місцевих бюджетів виділено 150,0 тис. грн. Приблизна вартість поточного ремонту двох ділянок доріг з улаштуванням вирівнюючого шару 0,03 м та подвійною поверхневою обробкою з щебенем фр. 5-10, 10-20 складає 20 млн. грн.
         У 2018 році фінансування вищезазначених об’єктів поточного середнього ремонту можливе за умови співфінансування з місцевих бюджетів у розмірі 10%.
Інвестиційний проект:
1. У с. Іванівка розміщені будівлі колишнього АТП, власник будівель Карпенко Ю.О., які можливо використати для впровадження інвестиційних проектів для створення автопідприємства з надання послуг з пасажирських та грузових перевезень.
 
12. Наявність діючих або недіючих підприємств будівельної галузі, їх стан. Ресурси місцевих корисних копалин, що можуть використовуватись у виробництві будівельних матеріалів (пісок, щебінь, вапно тощо).
На території району згідно статистичної звітності зареєстровано 26 будівельних організацій, з них можна виділити спеціалізоване підприємство ПМК 143, яке має в своєму арсеналі  техніку для будівництва дренажних систем. Підприємство спеціалізується на будівництві: водопровідних мереж, артезіанських свердловин, дренажних систем. ТОВ «Херсонбудіндустрія» займаються виконанням робіт загально-будівельного призначення; ТОВ ВКФ «Газстройсельхозснаб ЛТД» - займається монтажем систем газопостачання та будівництвом вуличних газопроводів, ПП «Райавтодор» - займається ремонтом та будівництвом доріг.
На сьогодні на території Білозерського району не зареєстровано підприємств з виробництва будівельних матеріалів. Знаходження в центрі району обласного центра з більш розвинутою будівельної індустрією, покриває попит Білозерського району в будівельних матеріалах.
На території району є родовища корисних копалин (вапняку): Тягинське родовище - запаси  22474 тис. м3
Дар’ївське родовище – запаси  920 тис. м3
Інгулецьке родовище – запаси 828 тис. м3
Чорнобаївське родовище – запаси 780 тис. м3
Микільське родовище – запаси 408 тис. м3
Федорівське родовище – запаси  3537 тис. м3
На території Токарівської сільської ради розміщений діючий кар’єр ЗАТ «Таврійська будівельна компанія», який проводить видобуток корисних копалин місцевого значення – вапняку. При наданні інвестицій можливо виробництво вапна.
 
13. Вільні ділянки для будівництва баз відпочинку, пансіонатів, інших закладів санаторно-курортного призначення, туристичних та спортивно-оздоровчих баз. Наявність енерго-, водопостачання та дорожньої інфраструктури.

 • Земельна ділянка площею 2,00 га в с.Іванівка, згідно генерального плану, який виготовляється, яку планується надати в оренду для впровадження інвестиційних проектів в сфері закладів відпочинку, туризму, спорту. Біля ділянки наявне електро- та водопостачання, дорога з асфальтним покриттям, відстань до р. Дніпро – 250 м. Земельна ділянка межує з несільськогосподарськими землями за межами села, орієнтовною площею       8,0 га, які також можливо використати для відпочинку.
 •    

14. Наявність ставків та мисливських угідь для реалізації інвестиційних проектів з вирощування риботоварної продукції і створення приватних рибо-, мисливських господарств.
У районі на даний час існує вісім суб’єктів господарювання, загальна площа водного об’єкту складає - 120,27 га.
Можливість збільшення суб’єктів в районі, а саме:

 • 9,3 га площа водного дзеркала с. Таврійське Правдинська сільська рада;
 • 3,8 га площа ставка на території Миролюбівської сільської ради контур поля №46  - на даний час не використовується;
 • 2,1 га площа ставка на території Миролюбівської сільської ради контур поля №22 у стадії оформлення Докієнко О.П.;
 • 2,6 га площа ставка на території Миролюбівської сільської ради контур поля №36 – на даний час не використовується.
 • 89,1 га площа водного дзеркала с. Правдине Правдинська сільська рада.

 
 (Оновлено 25.01.2018)
 

Для участі у конкурсі по ДФРР  у 2018 році подано наступні проекти:

1.Будівництво зони санітарної охорони та облаштування артезіанської свердловини № 377 в с. Чорнобаївка Білозерського району Херсонської областіЗагальна вартість - 885,614 тис. грн.
ДФРР  тис. грн. - 797,053
Обсяг співфінансування з місцевого бюджету, тис. грн. - 88,561 (10 %).
 
2. Реконструкція спортивної зали в с. Чорнобаївка Білозерського району, Херсонської областіЗагальна вартість - 920,312тис. грн.
ДФРР  тис. грн. - 828,281
Обсяг співфінансування з місцевого бюджету, тис. грн. - 92,031 (10 %).
 
3. Поліклінічне відділення КП «Білозерська ЦРЛ». Загальна вартість – 11 млн. грн.

(Оновлено 21.11.2017 р.)

Реалізація інвестиційних проектів у 2017 році:
 
в аграрному секторі
 
1. Пілотний проект з відновлення зрошення на територіях Киселівської, Благодатної та Миролюбівської сільських рад на площі 1550 га (Інгулецька зрошувальна система). Вартість проекту 500 млн. грн., термін реалізації 2017-2019 роки.
Створення 200 робочих місць. Даний проект супроводжується голландською програмою МАТРА, основною метою якої є розвиток громад для участі у впровадженні та здійсненні контролю процесу реформ у сільському господарстві, управлінні земельними ресурсами та розвитку сільських територій. До фінансування будуть залучені кошти обласної ради, іноземних інвесторів, орендарів земельних ділянок всіх форм власності, що знаходяться в зоні дії магістральних каналів Інгулецької зрошувальної системи.
1 рік проекту:
Зернові – 12500 т
2 рік проекту:
Зернові 10700 т
Соя – 800 т
Овочі – 20000 т.
 
2. Будівництво фермерського ринку у с.Музиківка. Створення умов для реалізації високоякісної сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки.  Обсяг коштів, необхідний для реалізації проекту: 3869,0 тис.грн. Створення 22 робочих місць. Реалізація на 386,4 м2 сільськогосподарської продукції. 

3. Проект по забезпеченню зберігання зерна, згідно сучасних технологій, що  допоможе зберегти врожай та підвищити конкурентноспроможність (ціну) зерна на аукціонах. Реалізацію інвестиційного проекту здійснює ТОВ з обмеженою відповідальністю “Перша зернова компанія” (ПАТ «Компанія «РАЙЗ»)(с.Чорнобаївка). Створення нових робочих місць - 480, з/пл. 7 тис. грн. 

у промисловості
 
1. Будівництво Дніпро-бузької вітрової електростанції на території Олександрівської сільської ради. Інвестор – Іспанія. Вартість проекту 150 млн. євро, термін реалізації 2017-2019 роки.  Створення нових робочих місць - 15, з/пл. 5-7 тис. грн.   22 березня в смт Білозерка директор ТОВ «Дніпро-Бузька вітрова електростанція» разом з фахівцями компанії презентував громадськості райцентру та району проект будівництва вітрової електростанції поблизу с.Олександрівка. Планується протягом 2-3 років побудувати вітрову електростанцію у кількості 40 вітрогенеруючих установок встановленою потужністю 110 МВт. 1 вітряк – 3 мГвт). 

 


Комерційна пропозиція АР "Білозерський"
 

Для зацікавлених суб’єктів підприємницької діяльності!

Інтерактивна платформа «Електронна база інвестиційних проектів» (далі ЕБІП) є зручним інструментом для пошуку українськими та іноземними інвесторами актуальних бізнес-пропозицій. Метою інтерактивної платформи є допомога українським підприємцям у пошуку інвесторів та реалізації інвестиційних проектів, з роботою ЕБІП можна ознайомитись за посиланням: http:invest.ucci.org.ua.
Також можна ознайомитись з роботою порталу www.investgo24.com  і залучати інвестиції в регіональні проекти через публікацію проектних пропозицій та ідей на порталі.
За додатковою інформацією можна звертатись до Департаменту зовнішньоекономічної діяльності, туризму та курортів обласної державної адміністрації (тел.(0552)26-22-56).

(Оновлено 11.04.2016)