Профспілка працівників держустанов

Умови призначення пенсії за віком державним службовцям

10 грудня 2015 року прийнято Закон України “Про державну службу” № 889-VIII, який набув чинності  з 01.05.2016 (далі — Закон № 889-VIII).

Враховуючи те, що Закон України “Про державну службу” №3723 втратив чинність (крім ст.37), для визначення віку, досягнувши якого, особа має право на призначення пенсії державного службовця застосовуються норми ст.37 Закону №3723.

Отже, відповідно до п.10 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-V-III державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менше як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України “Про державну службу”(№3723 зі змінами) та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України “Про державну службу”(№3723 зі змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менше як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України “Про державну службу” (№3723 зі змінами) та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України “Про державну службу”(№3723 зі змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців (пункт 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-V-III).

Відповідно до статті 37 Закону України “Про державну службу”(№3723 зі змінами) чоловіки мають право на одержання пенсії державних службовців по досягненню віку 62 роки, жінки — по досягненню пенсійного віку, встановленого ст.26 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”. До досягнення 62-річного віку право на пенсію за віком мають державні службовці — чоловіки 1955 року народження і старші після досягнення ними такого віку:

60 років — які народилися до 31 грудня 1952 року;
60 років 6 місяців — які народилися з 1 січня до 31 грудня 1953 року;
61 року — які народилися з 1 січня до 31 грудня 1954 року;

61 року 6 місяців — які народилися з 1 січня до 31 грудня 1955 року.

Пенсія відповідно до Закону України “Про державну службу” призначається незалежно від факту роботи на державній службі, тому звільнятися не потрібно.

Перерахунки пенсій державним службовцям

Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 № 1013 “Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів” внесено зміни з 01.12.2015 до постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 № 865 “Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії”, а саме: виключений пункт 4, яким був обумовлений механізм здійснення перерахунків пенсій державним службовцям.

Законом України “Про державну службу” від 10.12.2015 № 889-VIII також не передбачено перерахунки пенсій державним службовцям.

Виплата пенсій державним службовцям та прирівняним до них особам

Статтею 47 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (зі змінами, внесеними Законами України від 02.03.2015 № 213-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення” та від 24.12.2015 № 911- VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”) у період з 01.04.2015 по 31.12.2016 встановлено особливий порядок виплати пенсій для працюючих пенсіонерів, а саме:

- особам (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”), які працюють на посадах та на умовах, передбачених законами України “Про державну службу”, “Про прокуратуру”, “Про судоустрій і статус суддів”, призначені пенсії/щомісячне довічне грошове утримання не виплачуються;

- у період роботи на інших посадах/роботах пенсія (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”), розмір якої перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачується в розмірі 85 % призначеного розміру, але не менше 150 % прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Законом України “Про державний бюджет України на 2016 рік” з 01.05.2016 встановлено прожитковий мінімум для непрацездатних осіб у розмірі 1130,00 грн. Отже, у будь-якому випадку розмір пенсії до виплати не може бути менш ніж  1695,00 грн (1130,00 грн х 150 %)).

ЗАЯВА Федерації профспілок України у зв’язку з намірами Уряду стосовно посилення економії бюджетних коштів виключно за рахунок ліквідації соціальних гарантій населенню України

Звернення ЦК до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-Міністра України http://ppdu.ks.ua/news/340-prava-pratsivnikiv-derzhustanov-majut-buti-zahischeni

Закон України Про професійні спілки

Інформація про роботу ЦК профспілки