Адреса: вул. Свободи, 87, смт Білозерка
Білозерського району Херсонської області, 75000
Графік роботи: Понеділок - Четвер: 08:00 - 17:00.
П’ятниця: 08:00 - 15:45. Вихідні: Субота, Неділя 

тел.: (05547) 3-38-84
e-mail: bra-biloz@khoda.gov.ua

Запобігання проявам корупції

НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО З ПИТАНЬ ЗАПОБІГАННЮ КОРУПЦІЇ

Методичні рекомендації з питань запобігання та врегулювання конфлікту інтересів

 
1) Методичні рекомендації з питань запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та прирівняних до них осіб.
Документ можна завантажити за посиланням.
 
2) Методичні рекомендації щодо передачі в управління підприємств та/або корпоративних прав  з метою запобігання конфлікту інтересів.
Документ можна завантажити за посиланням.

 

 

Держфінінспекція в Херсонській області за три місяці 2016 року забезпечила відшкодування втрат на понад 6,72 млн грн
Фахівці Держфінінспекції в Херсонській області протягом січня – березня 2016 року забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на суму більш ніж 6,72 млн грн.
За матеріалами ревізій і перевірок правоохоронні органи розпочали 8 досудових розслідувань.
У 8 випадках до установ, під час ревізій яких виявлено порушення, застосовано заходи впливу у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами, призупинення бюджетних асигнувань та зменшення бюджетних призначень.
За результатами контрольних заходів керівники місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій прийняли 20 управлінських рішень.
За вчинені фінансові порушення 28 посадовців притягнуто до адміністративної відповідальності, 11 – до дисциплінарної, двох осіб звільнено із займаних посад.
Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано відомості про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму близько 756,2 тис. грн.
 
 
ЄДИНИМИ ЗУСИЛЛЯМИ ПРОТИДІЯТИ КОРУПЦІОНЕРАМ
 
Шановні громадяни! Звертайтеся на «телефон довіри» органів Державної фінансової інспекції в Херсонській області за номером у місті Херсоні 263628
 
Залежно від характеру та застосування антикорупційних заходів виділяють  напрями протидії корупції: 1) запобігання проявам корупції; 2) виявлення, розгляд фактів корупційних діянь, з притягненням до передбаченої законом відповідальності; 3) усунення наслідків корупційних діянь; 4) дотримання вимог антикорупційного законодавства.
Запобіганню корупції у міжбюджетних відносинах сприятимуть: підвищення фінансової спроможності місцевих бюджетів, ефективності використання бюджетних коштів. Зокрема, йдеться про прозоре формування й виконання місцевих бюджетів; удосконалення систем моніторингу й оцінювання використання бюджетних коштів, забезпечення аудиту місцевих фінансів…
Прес-служба Держфінінспекції в Херсонській області
 
Відповідальність несе не тільки той, хто отримує хабар, а й той, хто його пропонує
 
  На даний час найбільш поширенішим є таке кримінальне корупційне правопорушення, як одержання хабара службовою особою, тобто незаконної винагороди матеріального характеру. І це не зважаючи на те, що з усіх злочинів у сфері службової діяльності вказаний злочин тягне за собою найсуворішу кримінальну відповідальність – до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
  У той же час, пропозиція та давання хабара службовій особі тягне за собою не менш сувору кримінальну відповідальність – до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
  Кожен громадянин, пропонуючи хабар, окрім того, що сам порушує закон, спонукає до цього службову особу. Тому здолати корупцію в державі, коли це явище є системним, спроможна лише громадянська позиція особистості – не бути співучасником корупційного злочину.
 
 
Як діяти, якщо службова особа вимагає хабар
  Коли службова особа вимагає хабар, слід поінформувати про цей факт правоохоронні органи. В такому випадку відповідними структурами буде вжито заходи і факт давання хабаря буде контрольований і зафіксований, а посадова особа понесе покарання.
  Однак розповсюджені і такі випадки, коли особа відмовляється виконувати свої функціональні обов’язки – чим свідомо чи ні спонукає законослухняних громадян запропонувати службовцю неправомірну винагороду. Однією з найбільш поширених ситуацій є відмова у видачі довідок, однак є й інші ситуації, коли громадянин має право на отримання послуги, проте не отримує її з необґрунтованих причин.
  У такій ситуації кожен громадянин має розуміти, що в першу чергу слід знати свої права і обов’язки службовця, та вимагати їх виконання. Один із способів отримати послугу законним шляхом, не прибігаючи до неправомірної винагороди службовця, оформити свою вимогу у письмовій формі і вимагати письмової відповіді на неї. Якщо обґрунтування, яке службовець висловлює усно є незаконним, він у жодному разі не оформить його у письмовому вигляді, і цей факт демонструватиме, що службова особа не виконує свої обов’язки.
  Іншим способом виходу із ситуації є елементарне складання акту про відмови виконувати службовою особою своїх обов’язків. Цей документ і буде свідченням того, що службова особа відмовляє у наданні послуги, яка є її  функціональним обов’язком. Акт складається постраждалою особою у довільній формі із залученням двох понятих, які письмово підтвердять факт невиконання службовою особою своїх обов’язків. Далі з цим документом слід звертатись чи то до вищого керівництва установи, чи до правоохоронних органів – в залежності від ситуації, і якщо закон на стороні постраждалого, його вимоги будуть виконані, а службова особа понесе відповідальність. Звертаємо вашу увагу на те, що слід взяти контактні дані осіб, які виступають у ролі понятих, або є навіть внести ці дані до акту, щоб у подальшому  була можливість зв’язатися із ними.
  Можливо не кожен схоче витрачати свій час та шукатиме простішого вирішення проблем, однак слід пам’ятати, що кожен раз, коли одні громадяни пропонуватимуть хабарі, а інші вимагатимуть їх, вони цією дією відтермінують той час, коли корупцію в України буде подолано, і кожна людина зможе без «конвертів» відвідати лікаря, отримати освіту чи розпочати бізнес.
 
Держфінінспекція в Херсонській області інформує: фінінспектори Херсонщини за два місяці 2016 року забезпечили відшкодування втрат на понад 5 млн грн
  Фахівці Держфінінспекції в Херсонській області протягом січня – лютого 2016 року забезпечили відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 5,33 млн грн. За результатами контрольних заходів керівники місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій прийняли 12 управлінських рішень. У 8 випадках до установ, під час ревізій яких виявлені порушення, застосовано заходи впливу у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами, призупинення бюджетних асигнувань і зменшення бюджетних призначень. За матеріалами інспекції правоохоронні органи розпочали 8 досудових розслідувань. 17 посадових осіб за допущені порушення притягнуто до адміністративної відповідальності, 5 – до дисциплінарної.
 
Бюджетній корупції - СТОП
З часом змінюються форми і методи антикорупційної діяльності. Дедалі частіше правоохоронні та контролюючі органи разом спрямовують єдині зусилля на недопущенні застосування корупційних схем у бюджетному полі.
Протидія корупційним проявам - це, насамперед, відкритість влади, прозорість і зрозумілість прийнятих управлінських рішень, дієві механізми фінансового контролю за діяльністю органів влади і самоврядування, взаємодія з громадськістю і засобами масової інформації. Акцент робиться на усуненні причин, упередженні правопорушень, які стосуються використання коштів та майна.
Шановні громадяни! Звертайтеся на «телефон довіри» органів Державної фінансової інспекції в Херсонській області за номером у м. Херсоні 26-36-28.
 
Прес-служба Держфінінспекції в Херсонській області
(Розміщено 24.03.2016)

Закон України "Про запобігання корупції"

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Розпорядження №11 від 10.01.2013

Про проведення спецперевірки

Проти бюджетних порушень та зловживань (Держфінінспекція інформує)